Pasiruošimas karantinui: pradėtas svarstyti prastovų išmokų dydis - Kas vyksta Kaune

Pasiruošimas karantinui: pradėtas svarstyti prastovų išmokų dydis

BNS 2022/01/12 11:15
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Seimas padėjo svarstyti darbuotojų prastovų išmokas darbdaviams ir savarankiškai dirbantiems, jeigu Lietuvoje vėl būtų įvestas karantinas.

Seimas trečiadienį nenumatytame posėdyje po pateikimo pritarė tai numatančioms Užimtumo įstatymo pataisoms: už balsavo 100, o susilaikė šeši Seimo nariai.

Toliau pataisos bus svarstomos skubos tvarka ir į plenarinių posėdžių salę grįš sausio 18-ąją.

„Turėtume apsidrausti ir turėti veikiantį mechanizmą, jeigu būtų karantinas“, – Seime sakė Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Premjerė Ingrida Šimonytė pabrėžė, kad „jeigu ir reiktų ribojimų, jie būtų trumpi“.

Seimui siūloma už prastovas mokėti taip pat, kaip jos mokėtos 2021 metų pradžioje – kas mėnesį, išmokos siektų ne daugiau kaip 1095 eurus – 1,5 minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA), kuris dabar yra 730 eurų. Jei karantinas truktų savaitę, dvi ar tris, proporcingai būtų skaičiuojama ir išmoka.

Subsidijas darbdavys turėtų grąžinti, jei Darbo inspekcija nustatytų, kad jis paskelbė prastovą pažeisdamas Darbo kodeksą.

Savarankiškai dirbantiems asmenims būtų mokama fiksuota 267 eurų išmoka, jei jų veikla buvo apribota dėl pandemijos, o pajamos paskutinį mokestinį laikotarpį sumažėjo 30 proc. ar daugiau.

M. Navickienė teigė, kad savarankiškai dirbantiesiems kas mėnesį būtų išmokama po 9 mln. eurų, o darbdaviams – po 30 mln. eurų. Pasak ministrės, lėšos būtų imamos iš rezervo.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA