Kaune atidarytas įtraukiojo ugdymo vaikų dienos centras – Kas vyksta Kaune

Kaune atidarytas įtraukiojo ugdymo vaikų dienos centras kartu ugdosi vaikai su negalia ir jos neturintieji

Vaikų dienos centras „Vilties spindulėlis" Petrašiūnuose. Viduryje – centro įkūrėja Asta Kuktienė./ Organizatorių nuotr.

Sausio pradžioje Petrašiūnuose duris atvėrė įtraukiojo ugdymo vaikų dienos centras „Vilties spindulėlis“. Centras išskirtinis tuo, kad jame gali lankytis sunkią fizinę negalią turintys vaikai kartu su neturinčiaisiais negalios.

Paskatino asmeninė patirtis

Vaikų dienos centro „Vilties spindulėlis“ įkūrėja ir vadovė Asta Kuktienė pasakojo, kad įkurti tokį centrą paskatino asmeninė patirtis – ji augina cerebriniu paralyžiumi ir epilepsija sergančią 12-metę dukrą.

„Auginame sunkią judėjimo negalią turinčią mergaitę. Susidūriau su problema: nebuvo kur palikti vaiko, o reikėjo dirbti. Kaune centrų, kur priimtų su sunkia judėjimo negalia ir kartu būtų integruoti sveiki vaikai – neradau. Nusprendžiau tokį centrą atidaryti pati“, – pasakojo A. Kuktienė. Ji pridūrė, kad prie idėjos įgyvendinimo itin prisidėjo aplinkinių palaikymas.

Pagrindinis centro išskirtinumas – naudojamas įtraukiojo ugdymo metodas, čia fizinę/protinę negalią turintys vaikai integruojami su neturinčiaisiais negalios. Anot pašnekovės, svarbu, kad vaikai nebūtų skirstomi į sveikus ir ne, visi jie – lygūs.

Dienos centro lankytojai skatinami geriau pažinti vieni kitus, mokosi bendravimo įgūdžių, priimti kitoniškumą, ugdyti socialines, pažintines, komunikacines kompetencijas. Vaikai taip pat mokomi reikšti jausmus, valdyti emocijas, priimti sprendimus ir pan. Vykdant veiklas siekiama didinti atsakomybės jausmą, motyvaciją mokytis, ugdyti asmeninės higienos įgūdžius.

Vaikų dienos centras./ Organizatorių nuotr.

Atokvėpis tėvams

Pašnekovė išskyrė, kad šis dienos centras suteiks atokvėpio galimybę tėvams: palikę vaiką centre jie galės vykti į darbą, sutvarkyti reikalus ar tiesiog pailsėti.

Anot jos, vaikus su negalia auginantys tėvai pervargsta, nori atokvėpio, bet susiduria su sunkumais, kai nėra kur saugiai palikti vaiko.

„Idealiausia, kai gali grįžti į darbą ir palikti vaiką visai darbo dienai vaikų dienos centre ar ugdymo įstaigoje. Būna, kad tėvams reikia vos 2-3 val. sutvarkyti reikalus, tada galima atžalas palikti dienos centre. Mes priimame vaikus ir 1 valandai. Svarbiausia tėvams žinoti, kad yra saugi vieta, kur gali atvežti vaiką kaip į namus“, – sakė A. Kuktienė.

Ji akcentavo, kad socialinę atkirtį patiriančios šeimos dažnai vengia bendravimo, patiria socializacijos procesų sunkumų, tad dienos centro veikloje bus teikiamos informavimo, konsultavimo ir tarpininkavimo paslaugos šeimoms.

Vaikų dienos centre „Vilties spindulėlis“ yra galimybė priimti iki 15 vaikų.

Daugiau informacijos rasite čia.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA