Senamiesčio draugija: apmokestinus įvažiavimą, žmonės čia tiesiog nevažiuos – Kas vyksta Kaune

Senamiesčio draugija: apmokestinus įvažiavimą, žmonės čia tiesiog nevažiuos

BNS 2022/01/07 09:36
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Įvažiavimo į Kauno senamiestį apmokestinimas nepasiteisintų, tvirtina Kauno Senamiesčio draugijos vadovė Ona Peičiūtė. Savivaldybė pokyčių dėl mokamo įvažiavimo imtis ketina kitais metais.

„Nemanau, kad, apmokestinus įvažiavimą į senamiestį, bus surenkama daugiau pinigų į biudžetą ar tai kaip nors išspręs eismo problemas. (…) Negalėčiau sakyti, kad senamiestis yra labai tranzitinis. Apmokestinimas tiesiog sumažintų srautus į senamiestį, o ne pagerintų susisiekimą. Be to, reikia nepamiršti, kad ir šiaip viskas brangsta, tad, jei už įvažiavimą reikės mokėti, žmonės čia tiesiog nevažiuos“, – dienraščiui „Kauno diena“ teigė O. Peičiūtė.

Kauno savivaldybė mokamo įvažiavimo viziją iškėlė kartu su darnaus judumo planu, bet neatskleidžia detalių, kaip ir kada toks projektas galėtų būti įgyvendintas.

„Kol kas pati idėja yra ankstyvoje stadijoje“, – teigė Kauno savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius, pasak kurio, pokyčiai galėtų įvykti 2023 metais.

M. Matusevičius anksčiau žiniasklaidai sakė, kad siekiant senamiestyje išvengti tranzito, vienuolikoje vietų bus įrengta sistema, leidžianti identifikuoti automobilį, o vairuotojai, kertantys senamiestį, turės susimokėti. Išimtys bus taikomos senamiesčio gyventojams.

„Manome, kad nebus didelio pasipiktinimo. Jei važiuoja į teritoriją, vis vien turi mokėti už stovėjimą. Papildomas mokestis neturėtų sukelti nepasitenkinimo. Bus Pilies aikštelė, kurioje galima palikti automobilius, Karaliaus Mindaugo prospektas. Kuo mažiau automobilių senamiestyje, tuo jis patrauklesnis“, – pernai lapkritį tvirtino M. Matusevičius.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA