Omikron įsisiautėja Lietuvoje: išaugęs COVID-19 atvejų skaičius - švenčių rezultatas - Kas vyksta Kaune

Omikron įsisiautėja Lietuvoje: išaugęs COVID-19 atvejų skaičius – švenčių rezultatas

BNS 2022/01/04 12:28
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Išaugęs COVID-19 atvejų skaičius sietinas su susibūrimais ir renginiais per šventes bei omikron atmainos plitimu, teigia Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologė Daiva Razmuvienė.

„Rezultatą tokį turime, nes puikiai žinome, kad virusui reikia susibūrimų ir tos šventės, kurios vyko tiek per Kalėdas, tiek tarpušvenčiu, tiek per Naujuosius, taip pat įvairūs renginiai tikrai turėjo įtakos virusui išplisti“, – BNS antradienį sakė specialistė.

„Dabartiniu metu, kaip ir buvo prognozuota, tas omikron įsisiautėjimas jau Lietuvoje. Žinant jo greitą plitimą ir užkrečiamumą, turime tuos didelius už vakar parą skaičius“, – teigė NVSC atstovė.

Anot jos, paskutinę gruodžio savaitę mažėjo sergamumas tarp vaikų – tai sietina su atostogomis mokyklose, daugiau sirgo 20-50 metų žmonės.

Vis dėlto, mokiniams sugrįžus į ugdymo įstaigas, epidemiologė prognozuoja, kad atvejų skaičiai neturėtų mažėti.

„Esu tikra, kad skaičiai nemažės – jie dabar įgauna pagreitį. Tuo labiau prasidėjo ugdymo procesas – vėl matysime didėjančius protrūkių skaičius“, – kalbėjo D. Razmuvienė.

Gruodžio 31-osios duomenimis, Lietuvoje nustatyti 74 COVID-19 omikron atmainos atvejų, sergančiųjų amžiaus vidurkis – 30 metų.

Su išaugusiais COVID-19 atvejų skaičiais, sparčiai plintant omikron atmainai, susiduriama ir kitose Europos šalyse. Pasak epidemiologės, Lietuva „tikrai nebus išimtis“, o susirgusiųjų turėtų daugėti ir tarp vaikų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA