Svarbi informacija norintiems pamatyti Kauno Kalėdų eglę – Kas vyksta Kaune

Svarbi informacija norintiems pamatyti Kauno Kalėdų eglę

Kauno Kalėdų eglutė Rotušėje
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Smaragdinė, vasara alsuojanti Kauno Kalėdų eglė skaičiuoja paskutines dienas. Ne pačius geriausius metus ir ugniagesių vizitus iškentusios žaliaskarės demontavimo darbai prasidės kitą savaitę.

Kaip naujienų portalui „Kas vyksta Kaune“ komentavo Kauno miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Agnė Augonė, Kauno Kalėdų eglė bus papuošta iki šios savaitės pabaigos, o jos demontavimo darbus planuojama pradėti kitos savaitės pradžioje – pirmadienį, sausio 10 dieną.

Taigi Trims karaliams atžygiavus į Kauną, pasigrožėti tiek žaliaskare, tiek kalėdiniu miesteliu dar bus galima.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad eglutės ir Rotušės aikštės papuošimui šiemet skirta apie 160 tūkst. eurų, dar apie 100 tūkst. eurų kainavo šventinės dekoracijos ir kalėdinis apšvietimas kitose miesto vietose.

Paskelbus, kad per eglutės įžiebimą Rotušės aikštė bus užverta, o uždarą renginį visai Lietuvai transliuos viena pagrindinių komercinių televizijų, „Kas vyksta Kaune“ nusprendė pasidomėti, kiek miestui kainuos vienas brangiausių renginių.

Bendra eglutės įžiebimo sąmata su režisūriniais sprendimais, scenos technine įranga ir TV transliacijos filmavimu, kainavo apie 120 tūkst. eurų. Koncertinės dalies atlikėjų honorarų suma siekė apie 25 tūkst. eurų.

Šventinis koncertas Rotušės aikštėje

Ugniagesių sulaukė dukart

Pasakų miestelis Rotušės aikštėje šią žiemą ugniagesių vizito sulaukė du kartus.

Gruodžio 4 dieną, apie 2 val. nakties sulaukta pranešimo, kad atvira liepsna dega Kalėdų eglė. Ugniagesių duomenimis, buvo suniokota 15 kv. m pagrindinės miesto puošmenos, o eglės autorė Jolanta Šmidtienė sakė, kad gaisro metu apgadinta maždaug trečdalis smilgomis ir drugeliais puoštos žaliaskarės.

Padegta Kauno kalėdinė eglė

Kalėdų simbolį padegęs vyras sulaikytas, o nelemtasis gaisras eglutę pabrangino iki 186 tūkst. eurų.

Pirmąją Kalėdų dieną prie eglutės vėl skubėjo ugniagesiai, tačiau rimtas pavojus žaliaskarei tąkart negrėsė liepsna įsiplieksti nespėjo.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA