Iš dviejų kėdainiškių pasipelnyti bandęs sukčius keliaus į teismą – Kas vyksta Kaune

Iš dviejų kėdainiškių pasipelnyti bandęs sukčius keliaus į teismą

Asociatyvi / DELFI nuotr.

Alytaus apylinkės prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje panevėžietis kaltinamas vykdęs sukčiavimus.

Ikiteisminio tyrimo metu Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai išsiaiškino, kad šių metų liepos 14 d. apie 13.30 val. moteriai paskambinęs ir gydytoju prisistatęs įtariamasis nurodė, jog moters sūnus sukėlė eismo įvykį, yra kaltas dėl vaiko sužalojimo, ir apgaulės būdu įtikino ją sumokėti pinigus, neva siekiant išvengti didesnių nemalonumų. Netrukus vyras atvyko į moters namus Kėdainiuose, Žemaitės gatvėje ir paėmė 1 tūkst. eurų, tokiu būdu apgaule įgydamas svetimą turtą.

Tą pačią sukčiavimo schemą įtariamasis įgyvendino ir sekančią dieną – liepos 15 d. apie 15.10 val. kitai kėdainiškei paskambinęs ir taip pat gydytoju prisistatęs vyras, įtikino moterį, jog jos dukra kalta dėl vaiko sužalojimo ir, apgaulės būdu, išviliojo iš moters 3 tūkst. eurų, kuriuos ji atidavė netrukus po skambučio jos namuose Kėdainiuose, Vilniaus gatvėje pasirodžiusiam sukčiui.

Įtariamasis policijos pareigūnų buvo sulaikytas iš karto po antrojo nusikaltimo įvykdymo – pas jį ir jo automobilyje buvo rasti ir paimti iš moters išvilioti 3 tūkst. eurų. Nustatyta, kad sukčiavimus įvykdęs vyras – praeityje jau teistas Panevėžio rajono gyventojas, skelbiama Kauno apskrities VPK pranešime spaudai.

Kauno apskr. VPK Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai atliko ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 str. 1 d. Už sukčiavimą vyrui gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų. Tyrimą organizavo ir jam vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Alytaus apylinkės prokuratūros prokurorai.

Policijos pareigūnai ragina gyventojus neprarasti budrumo – sukčiai neretai naudojasi panašiomis sukčiavimo schemomis, telefonu prisistatant autoritetingais asmenimis. Pareigūnai prabrėžia, jog gydytojai, banko darbuotojai, teisėsaugos pareigūnai ar kitų institucijų darbuotojai niekada neprašo atiduoti ar į svetimą banko sąskaitą pervesti savo turimų pinigų bei rekomenduoja į savo namus be rimto pagrindo neįsileisti nepažįstamų asmenų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA