Ultramaratonininkas A. Ardzijauskas Kaune užbaigė 444 dienų bėgimą aplink pasaulį – Kas vyksta Kaune

Ultramaratonininkas A. Ardzijauskas Kaune užbaigė 444 dienų bėgimą aplink pasaulį

2020 metų spalio 1-ąją bėgimą aplink pasaulį pradėjęs ultramaratonininkas Aidas Ardzijauskas šeštadienį užbaigė 444 dienas trukusią kelionę.

Kauno Kalėdinio bėgimo kulminacija tapęs A. Ardzijausko finišas buvo pažymėtas įspūdingų skaičių lavina – per daugiau nei 14 mėnesių ugniagesys gelbėtojas savo sąskaitą papildė 30303 kilometrais ir jau kėsinasi į greičiausiai žemę apibėgusio žmogaus rekordą.

„Vakar jau viskas nukrito, – paklaustas, ar jautė, kad finišavus našta nusirito nuo pečių, juokdamasis atsakė A. Ardzijauskas. – Šiandien viskas jau labai gerai.“

Panemunės šile šeštadienį istorinį momentą įamžinto „Kita medalio pusė“ tinklaraštininkas Domas Kamandulis.

Kauno Sporto klinikos gydytojų ir Lietuvos sporto universiteto mokslininkų prižiūrėtas A. Ardzijauskas pačiame bėgimo įkarštyje buvo patyręs keletą smulkių traumų. Bėgiko teigimu, bet kokius su šia problema susijusius nuogąstavimus išblaškė itin profesionali specialistų pagalba.

„Buvo nežinomybės dėl tų traumelių, bet kai bendradarbiavimas su medikais sudėliojo taškus, nežinomybė dingo. Žmogui sunkiausia yra tada, kai jis kažko nežino. Kai tu viską žinai, žinai, ką toliau darysi, viskas būna gerai“, – kalbėjo A. Ardzijauskas.

50-ties lietuvis tapo 14-uoju žmogumi, apibėgusiu žemės planetą. Tiesa, A. Ardzijauskas dėl susidariusių pandeminių sąlygų fiziškai apibėgti pasaulio negalėjo, todėl jam teko sukti ratus Lietuvoje.

Inovatyvų sprendimą priėmęs bėgikas naudojosi specialiai jam sukurta programėle ir taip įamžino savo bėgimo statistiką bei viską perkėlė ant interaktyvaus kelionės plano, kuriame buvo atvaizduojama bėgiko pozicija tiek tariamame pasaulio žemėlapyje, tiek realioje Lietuvos vietovėje.

„Kilometrų prasme jaučiuosi apibėgęs pasaulį, bet trūko šiek tiek emocijos iš aplinkos. Bet aš turėjau kitą labai gerą dalyką – šeimą, nes išbėgdavau iš namų ir grįždavau į namus. Ir žmona, ir vaikai, ir brolis, ir mama – jie kompensavo tai, ko aš akimis būčiau nematęs ir galbūt emociškai geriau jausčiausi bėgdamas kažkur, kur tūkstančiai žmonių važiuoja su fotoaparatais“, – svarstė A. Ardzijauskas.

Visgi ateities planų bėgikas nėra linkęs atskleisti ir teigia, kad dabar svarbiausias bus atsistatymo procesas.

„Reikia suprasti, kur šiandien esu, nes pradėsime atsigavimo programą. Privalai žinoti, kur šiandien esi, kad žinotum kokį tikslą su ta programa nori pasiekti. Nuo to labai priklausys, apie ką galiu ateityje svajoti“, – po paskutinių bėgimo aplink pasaulį kilometrų teigė A. Ardzijauskas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA