LRT duomenys: per metus Kauno eglutė išbrango dvigubai - Kas vyksta Kaune

LRT duomenys: per metus Kauno eglutė išbrango dvigubai

lrt.lt, Kas vyksta Kaune inf. 2021/12/13 19:34
Kauno Kalėdų eglė / R. Tenio nuotr.

Gruodžiui įpusėjus, žiniasklaida toliau atsakingai skaičiuoja kalėdiniams papuošimams skirtus eurus. Šįkart aprėptis išplėsta iki dešimties didžiausių šalies miestų, taip pat palyginta, kiek šventinėms dekoracijoms išleista per pastaruosius trejus metus. Kaunas čia pirmauja – lyginant su 2020-aisiais, Kalėdų eglei Rotušės aikštėje atseikėjo dvigubai daugiau.

Kaip skelbiama portale lrt.lt sekmadienį publikuotame Jono Deveikio rašinyje, dešimt didžiausių Lietuvos miestų centrinėms Kalėdų eglėms 2021 m. iš viso išleido 563 tūkst. eurų, 2020 m. ši suma siekė 419,3 tūkst. eurų, o 2019 m. – 337,9 tūkst. eurų. Pirmoje vietoje – Kaunas, eglutei skyręs 160 tūkst. eurų, mažiausiai išlaidavo Alytus – už žaliaskarę sumokėjo apie 21 tūkst. eurų.

„Nors pastaruosius dvejus metus už centrinę miesto žaliaskarę daugiausia mokėdavo Vilnius, Kaunas nušluostė nosį sumokėdamas net 70 tūkst. eurų daugiau. Kauno miesto savivaldybė skaičiuoja, kad šiais metais visos Rotušės aikštės papuošimas ir pagrindinė miesto eglė kainavo iki 160 tūkst. eurų (praėjusiais metais – 78,36 tūkst. eurų)“, – rašoma lrt.lt publikacijoje.

TOP 10 didžiųjų šalies miestų kalėdinių eglučių kainos 2021">

Dar apie 120 tūkst. eurų buvo skirta eglutės įžiebimo koncertui, kurį Kauno kultūros centras patikėjo suorganizuoti UAB „Lietuvis“. Tiesa, iki šiol Centriniame viešųjų pirkimų portale įkelta tik viena 12 tūkst. eurų vertės sutartis su minėta bendrove, kas verčia manyti, kad nemažo renginio pirkimas buvo išskaidytas ir apmokėtas kaip daug mažos vertės pirkimų, kurių viešinimo reikalavimai laisvesni.

Šventinis koncertas Rotušės aikštėje

Daugiau apie uždarą koncertą Rotušės aikštėje ir kitų miestų išlaidas būtent įžiebimo renginiams skaitykite „Kas vyksta Kaune“ publikacijoje.

Po gaisro atkurta Kauno Kalėdų eglė

Kauno savivaldybė portalui lrt.lt taip pat pažymėjo, kad miestas papuošimus šventiniam laikotarpiui naudoja nuo 2017 metų ir kiekvienais metais papildo naujais, o senas dekoracijas restauruoja. Šiemet kalėdiniai papuošimai ir apšvietimas viešosiose Kauno erdvėse kainuos apie 100 tūkst. eurų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA