„Valstiečiai“ ir toliau byra: partiją palieka eurokomisaras V. Sinkevičius – Kas vyksta Kaune

„Valstiečiai“ ir toliau byra: partiją palieka eurokomisaras V. Sinkevičius

DELFI nuotr.

Europos komisaras Virginijus Sinkevičius socialiniame tinkle „Facebook“ sekmadienį paskelbė paliekantis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LVŽS).

„Priėmiau ilgai brendusį sprendimą – nutraukiu narystę LVŽS. Visos priežastys nurodytos laiške partijos nariams, kuris per LVŽS elektroninio pašto sistemas greičiausiai jų nebūtų pasiekęs. Todėl skelbiu jį čia“, – rašė V. Sinkevičius.

Apie pasitraukimo motyvus politikė V. Sinkevičius parašė socialiniame tinkle „Facebook“. Pateikiame visą tekstą:

Mieli kolegos ir draugai,

Šis laiškas brendo ilgai ir, patikėkite manimi, tikrai jį rašyti nėra lengva. Matyt, pats pasąmoningai jį atidėliojau, bet atėjo laikas.

Kai 2016 metais pradėjau savo politinę karjerą, LVŽS buvo atvira, demokratiška politinė jėga. Viešose diskusijose ar privačiuose pokalbiuose visuomet gyniau LVŽS, jei buvo sakoma, kad tai tik vienam žmogui paklūstanti partija. Taip nebuvo, partijos viduje kiekvienas buvo išgirstas, kiekvienas turėjo teisę išsakyti savo idėjas.

2016 metais LVŽS buvo partija, kuri norėjo prisiimti atsakomybę ir visomis išgalėmis įgyvendino visuomenei reikalingus ekonominius, socialinius ar sveikatos apsaugos sistemos pokyčius. Mes įrodėme, kad galime sėkmingai dirbti Lietuvai ir jos žmonėms – per ketverius metus kartu mes padarėme labai daug.

Deja, sukauptą patirtį partija meta į šiukšlių dėžę. Partijai nebereikalingi žmonės, kurie savo sunkiu darbu statė jai visuomenės pasitikėjimo kapitalą. Partijai nebereikalingos diskusijos dėl jos ateities. Partija nebenori prisiimti atsakomybės. Partija radikalėja ir priešina.

Ir pirmininko perrinkimas čia niekuo dėtas. Niekas niekada neturėjo abejonių, kad pirmininkas bus perrinktas. LVŽS buvo sėkminga partija, reikšmingai pagerinusi mažiausias pajamas uždirbančių žmonių ir labiausiai socialiai pažeidžiamų šeimų gyvenimo sąlygas, vadovaujant šiam pirmininkui. Problema ta, kad tas pats pirmininkas dabar partiją stumia į visiškai kitą kelią. LVŽS tampa “apkasų (barikadų)partija“: ji neina pirmyn, neieško ateities vizijos, ji gyvena praeitimi, kasa apkasus, užsidaro savyje ir maitina bendruomenę konfliktu su aplinkiniu pasauliu.

Partijos pirmininko rinkimai tai puikiai parodė. Tai buvo parodomosios demokratijos spektakliukas. Partijos nariai dar prisimena, kokias atviras diskusijas viduje turėdavome prieš keletą metų. Dabar skaityti publikacijas, kaip kandidatai į pirmininkus net nediskutuoja apie partijos ateitį ir tiesiog atlieka scenarijuje jiems numatytą rolę yra koktu. Niekada nepatikėsiu, kad visi daugiau nei 4 tūkst. partijos narių galvoja lygiai taip pat kaip rinkimų parodijos režisierius.

Žinau, kad partijoje yra daug sąžiningų žmonių, kurie galvoja kitaip ir yra atviri diskusijai. Bet partija ir toliau renkasi ne diskusiją, o demokratijos iliuziją. Ji renkasi negirdėti narių, turinčių kitokią nuomonę. Pastarieji, nematydami ateities partijoje tikriausiai išeis, kiti baimindamiesi dėl savo ateities joje tiesiog tylės. Paskutiniais mėnesiais vienas po kito iš partijos ir frakcijos besitraukiantys jai daug atidavę žmonės, tik įrodė, kad radikalėjimo ir griovimo kelias jiems nepriimtinas.

Nepaklusę režisieriaus komandai kasti pykčio ir susipriešinimo apkasus viešai pasmerkiami sakant, kad „valdžia jiems yra tikslas“. Pirmininke, ir Jūs, ir aš puikiai žinome, kad tie žmonės politiką pasirinko norėdami daryti pokyčius, norėdami kurti socialiai teisingesnę ir turtingesnę Lietuvos visuomenę, gerovę Lietuvos šeimoms. Jie pasitraukė, nes norėjo tęsti tai, ką kartu pradėjome, ir tai, ką šiandien išbraukia LVŽS iš savo politinės darbotvrkės.

Išeidami iš LVŽS jie pasiliko sau galimybę prisiimti atsakomybę už šitą šalį ir jos žmones. Galimybę, kurios dėl savo retorikos ir veiksmų nebeliko LVŽS. Galimybę ne sėdėti apkasuose bet kurti.

Aš nenoriu būti žmogus, kuris į politiką žiūri tik kaip į mūšio lauką. Aš nenoriu būti politikas, kaupiantis sau visuomenės palaikymo taškus karingais supriešinimo žodžiais, o ne kasdieniais darbais. Aš nenoriu eiti keliu, kuris skaldo visuomenę. Dėl to nuoširdžiai dėkodamas už viską, ką man – jaunam politikui – davėte kiekvienas iš Jūsų, šiandien priimu sprendimą nutraukti narystę LVŽS.

Man žmogiškas santykis yra aukščiau už partinius ryšius. Todėl nepaisant šiandieninio mano sprendimo, aš išlieku atviras Jums. Jūs turite mano telefono numerį, mano elektroninio pašto adresą. Mielai pasikalbėsiu su kiekvienu iš Jūsų.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA