Vienintelis Lietuvoje, laimėjęs Kaune: hibridinė pipirmalė, kuri prilipdys prie sėdynių visą šeimą – Kas vyksta Kaune

Vienintelis Lietuvoje, laimėjęs Kaune: hibridinė pipirmalė, kuri prilipdys prie sėdynių visą šeimą

Kai XIX a. pradžioje Žanas Pjeras II (Jean-Pierre II) su Žanu Frederiku (Jean-Frédéric) atidarė Peugeot plieno liejyklą, ne vidaus degimo varikliai ir savaime judančios karietos broliams kirbėjo galvose. Visgi ant industrinės revoliucijos bangos pakilusiai šeimai iš Rytų Prancūzijos visi keliai, rodosi, buvo aukso plytomis kloti. Jau patys pirmi automobiliai su Gottliebo Daimlerio benzininiais agregatais žibėjo autosporto ištakose, o daugiau nei po šimto metų vienas aštrus pipiriukas žybtelėjo Kaune.

Apie šį pipiriuką, tiksliau, nepigų perliuką, kuriuo „Kas vyksta Kaune“ apsuko kelis ratus, čia ir bus. Bet jei jums iki šiol neaišku, ką ant „Peugeot“ grotelių veikia liūtas grėsmingai išskėstais nagais, visai nepanašus į vokiškai metodiškus apskritus ženklelius, kurie pagal logiką pritiktų ratuotai transporto priemonei, tai tą neaiškumą tuoj pat reikia išsklaidyti.

Mat versliesiems broliams prieš gerus du amžius pasukus į metalurgiją, jų fabrikas gamino pjūklus, kitus įrankius, vėliau – kavamales, o antroje XIX a. pusėje ėmėsi garsiųjų pipirmalių bei dviračių. Buvo ir plieninių karkasų pūstoms damų suknelėms, kas tik nevažiavo nuo „Peugeot“ konvejerio, bet liūtas simbolizavo įmonės pirmosios produkcijos – pjūklų ašmenų greitį, tvirtumą ir lankstumą.

Jei „508 PSE“ ir neįpirksite, visai gali būti, kad šitoks „Peugeot“ jau priparkuotas jūsų virtuvėje / Gamintojo nuotr.

Žano Pjero II anūkas Armandas Peugeot transporto priemones su vidaus degimo varikliais pradėjo gaminti 1890 m. ir jų aštrumą netrukus pademonstravo pirmose pasaulyje automobilių lenktynėse, kuriose nugalėjo žaibo greitumo 3 AG „Peugeot“. Tai buvo tik įžanga į šlovingą prancūzų gamintojo šimtmetį ralio ir žiedinėse trasose. Septyniskart laimėtas Dakaras, penkis – Pasaulio ralio čempionatas (WRC), tris – 24 valandų Le Mano lenktynės ir čia tik dalis pasiekimų, tad visai nekeista, kad „Peugeot“ autosporto divizija gana sunkiam ir komfortiškam „508“ sugebėjo įpūsti reikšmingo atletiškumo.

Patikėkite, tie prancūzų inžinieriai tokie pat pakvaišę kaip suomių pilotai, kažkada begėdiškai dominavę WRC etapuose.

Iš gražiausio patapo staigiausiu

Pirmosios kartos standartinis „508“ – šeimos automobilis su sedano, universalo arba krosoverio kėbulu – į gatves išriedėjo 2010 m. ir, atvirai pasakius, nieko ten labai įdomaus nebuvo. Tiesa, į šiuos modelius pradėtos montuoti pirmos hibridinės „Peugeot“ sistemos su dyzeliniais ir elektriniais motorais, kas žymėjo svarbų žingsnį link ekologijos.

2018-aisiais pasirodė kiek elegantiškesnio ir šiuolaikiškesnio dizaino „508“, šįkart su dviem kėbulo pasirinkimais, kurių abu prieinami ir PSE modifikacijos. Aptakus „Peugeot“ įmantriais, bet nerėksmingais žibintais prancūzams taip patiko, kad Tarptautiniame automobilių festivalyje Paryžiuje buvo pripažintas gražiausiu 2018-ųjų automobiliu, tuo metu naujus gamintojo horizontus brėžęs elektrinis „e-Legend“ pelnė gražiausio koncepcinio modelio titulą.

Štai tokią „Peugeot“ mato elektrinę ateitį / M. Blume nuotr.

Lyg ir viskas būtų neblogai, bet estetikos ir vidutinių vairavimo savybių automobilio kūrėjams neužteko, tad turbobenzininė 1,6 l tūrio keturių cilindrų širdelė buvo pastiprinta dviem elektriniais motorais, sumontuotais ant abiejų ašių – taip gimė kombinuotą 360 arklių kaimenę gainiojantis „Peugeot 508 PSE“.

Iki 100 km/val. šis bolidas, į kurį susikrausite vaikus, slides, petankės čempionato inventorių, pusę vyno rūsio ir dar balažin ką prancūziško, įsibėgės beveik dvigubai sparčiau nei įprastas bazinės komplektacijos „508“, per 5,2 sek. Ir į mokyklą atžalas vežti galėsite 250 km/val. greičiu, o jei turite gabų hakerį draugą, galimai ir greičiau.

Kauniečių metų automobilis
„508 PSE“ greitis elektroniniu būdu ribojamas iki 250 km/val. / R. Tenio nuotr.

Ir taip, tai yra galingiausias bei greičiausiai įsibėgėjantis visų laikų serijinis „Peugeot“ modelis. Koks jausmas riedėti Kauno gatvėmis automobiliu, kurį turės tik vienetai?

Gana prabangus, bet neįpareigojantis

Kad „508 PSE“ pirmyn temptų visi 360 arklių, reikia įjungti „Sport“ režimą, tada automobilio smegenys iš benzininio ir elektrinių motorų spaudžia maksimumą. Keleiviai tokiu atveju yra nemenka jėga spaudžiami į sėdynes – jei tuo metu dar sugalvosite atlikti kokį posūkį, tai nepritvirtinti daiktai įgis besvorę būseną, o įsikibti neįspėti draugai gali likti nelabai patenkinti. Kaip būdinga elektrine pavara varomoms transporto priemonėms, šis „Peugeot“ labai guviai šoka iš vietos ir tas deklaruojamas įsibėgėjimo laikas atrodo visai realus.

Žinoma, šitaip smagiai lakiodami 5,6 l/100 km siekiančias vidutines degalų sąnaudas dauginkite bent iš dviejų. O jei pasirinksite kurį labiau civilizuotų režimų, važiuosite jau ne taip dinamiškai, tačiau, be abejo, gerokai ekonomiškiau. Vien baterijos pajėgumais važiuojant iki 130 km/val. greičiu galima įveikti apie 40 km. Apskritai šis universalas kelyje stovi tvirtai ir yra manevringas – pakaba siūlo kompromisinį sportiškumo ir komforto variantą, nors aštriau susukus vairą jaučiasi, kad fizikos dėsniai turi savų planų.

Jeigu planuojate greitu metu sunkiai susižaloti, geriausiai tiks toks variantas, o „508 PSE“ pasirūpins, kad numynę dugną tikslą pasiektumėte vientisi / TCR nuotr.

Jei ketinate švaistytis posūkiuose kaip kartingu, kodėl nepataupius ir nesumedžiojus tikros raketos ant ratų, tiesiai iš B grupės ralio nužengusio „205 Turbo 16“? Tačiau šis mažylis jums galinės dalies nepašildys ir nugaros kiurksant Kauno kamščiuose nepamasažuos. „508 PSE“ salonas apskritai – vieta, kurioje malonu leisti laiką. Odinės sėdynės siuvinėtos ryškiai žalia siūle, reguliuojamas dekoratyvinis salono apšvietimas, puikiai reaguojantis pagrindinis ekranas su fiziniais mygtukais svarbiausioms funkcijoms ir stipriai konfigūruojamas prietaisų skydelis.

„508 PSE“ diegiamos visos moderniausios „Peugeot“ apsaugos ir vairavimo pagalbos sistemos, kurių pažymėtina „Night Vision“ technologija – priekyje sumontuota infraraudonųjų spindulių kamera, tamsoje matanti karštus objektus ir projektuojanti juos prietaisų skydelyje. Sistema automatiškai atpažįsta siluetus ir įspėja apie važiavimo trajektorijoje esančius pėsčiuosius ar gyvūnus.

Elektrinės žalios akcentai tęsiasi išorėje, o durelių stiklai, kaip ir dera sportiniam automobiliui, be apvadų. Keistoka tik, kad galinėms stabdžių apkaboms žalių dažų pritrūko. Šis „Peugeot“ pavogė vieną kitą žvilgsnį gatvėje, nors be estiškų numerių ir masyvaus užrašo „Peugeot Sport Engineered“ jų tikriausiai būtų mažiau. Dabar pakalbėkime apie šių ratų įsigijimą.

Iškirtinio daikto – išskirtinė kaina

Oficialios markės atstovybės Kaune „Autovici“ atstovams įteikiant „Kauniečių metų automobilio“ statulėlę, Lietuvos žurnalistų autoklubo prezidentas Valdas Valiukevičius naujienų portalui komentavo, kad šis „Peugeot“ yra išskirtinis dalykas, išskirtinis modelis.

„Gali būti, kad jį nusipirkęs nelabai ir prarasi pinigų, kadangi šių modelių nebus pagaminta daug ir gatvėse visąlaik būsi išskirtinis tarp žmonių, suprantančių, kas tai yra. Aišku, jo kaina irgi yra išskirtinė. Patį paprasčiausią „508“, tikriausiai, galima nusipirkti bene dvigubai pigiau. Už išskirtinumą gyvenime visada reik mokėti“, – sakė automobilių žinovas.

Ir praktiškai neprašovė, nes bazinės komplektacijos „508 PSE“ universalas, „Peugeot Lietuva“ duomenimis, kainuoja 67 500 eurų (sedanas – 66 500 eurų). Tuo metu paprasčiausias „508“ su 131 AG išvystančiu benzininiu varikliu atsieitų 29 500 eurų. Pridėjus kelis dalykėlius iš negausaus parinkčių sąrašo, kaip nestandartinė spalva, šildomas priekinis stiklas, stoglangis, kaina šoktelėtų iki beveik 69 000 eurų.

Kauniečių metų automobilis
V. Valiukevičiaus teigimu, tai nepigus žaislas, bet gali būti, kad vertę jis laikys neblogai / R. Tenio nuotr.

Hibridinė pavara prieš visiškai elektrinę, V. Valiukevičiaus manymu, turi ir pliusų, ir minusų: „Atsiranda vis daugiau skaičių, kad elektromobilių gamyba labai teršia aplinką. Laikas parodys. Dabar yra pereinamasis laikotarpis ir manau, kad viskas į vietas susidėlios per 3-5 metus. Tada išsikristalizuos ir kainos, ir pasirinkimas.

Šiandien optimaliausias variantas yra įkraunamas hibridinis automobilis, kai po miestą gali važinėti elektra, neteršti oro ir tuo pačiu nebijoti, kad išseks baterijos. Baigiasi viena energija – įsijungia kita. Pažiūrėkime į „Toyotą“, kuri turbūt yra hibridų flagmanas – jie kol kas nelabai reiškiasi elektrinių automobilių gamyboje, o daugiau praktikuoja įprastus arba įkraunamus hibridus.“

Kita vertus, anot Lietuvos žurnalistų autoklubo prezidento, vyksta stipri antidyzelizacijos kampanija, nors dyzelis iš tikro nėra blogis.

„Šiuolaikiniai dyzeliniai varikliai teršia net mažiau už benzininius. Manau, kad tam, kas važinėja didelius atstumus, automobiliai reikalingi komercijai, vis dėlto dyzelis tebelieka numeris vienas, ką dar čia šnekėti“, – svarstė V. Valiukevičius.

Į garažus anksčiausiai atriedėtų pavasarį

„Peugeot“ importuotojo Lietuvos regiono vadovas Vitalijus Eidimtas atskleidė, jog „Kas vyksta Kaune“ išbandytą modelį įsigyti nėra paprasta, nes PSE gamos automobilių pardavimui gamintojas skiria ekskliuzyvinį dėmesį. Jais prekiauti gali tik atitinkamą akreditaciją turinčios atstovybės.

„Šis etapas dabar vyksta, tačiau akreditacijos dar neturi nė viena Baltijos valstybėse esanti „Peugeot“ atstovybė. Visgi keli Lietuvos salonai to jau siekia ir tikėtina, kad bus akredituoti. Ta problema laikina – manau, pavasarį jau bus atstovybė, galinti legaliai prekiauti „508 PSE“. Atvykus ir norint įsigyti, klientui visąlaik randamas sprendimas“, – patikino V. Eidimtas.

Kauniečių metų automobilis
„Autovici“ džiaugėsi apdovanojimu, bet jį pelniusio automobilio parduoti formaliai kol kas negali / R. Tenio nuotr.

Pasak jo, žmonės šiuo „Peugeot“ domisi, tačiau įvertinti, kiek tarp jų potencialių klientų, pardavėjams sunku, nes nėra galimybės patenkinti visų bandomųjų važiavimų užklausų.

„Turime vieną automobilį visai Lietuvai ir jis intensyviai dirbo tiek Lietuvos metų automobilio rinkimuose, tiek dalyvavo „Kas vyksta Kaune“ organizuotame konkurse. Kas pinigus deda ant stalo dar neturime, bet Baltijos šalyse jau yra parduota“, – šyptelėjo pašnekovas.

O jeigu pakloti beveik 70 tūkst. eurų jums rodosi brangoka, Kalėdų proga padovanokite „Peugeot“ pipirmalę – bus maždaug tūkstantį kartų pigiau ir tarnaus iki gyvenimo galo!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
VERSLAS
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA