R. Karbauskis sureagavo į A. Širinskienės pasitraukimą: kitos išeities nebebuvo – Kas vyksta Kaune

R. Karbauskis sureagavo į A. Širinskienės pasitraukimą: kitos išeities nebebuvo

BNS 2021/12/06 17:57
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako jaučiantis nuoskaudą dėl to, kad frakciją ir partiją palieka parlamentarė Agnė Širinskienė, tačiau teigia, kad kitos išeities greičiausiai nebuvo dėl konflikto su frakcijos nariais.

„Man nuoskauda dėl to, aišku yra, bet šitoje vietoje aš, kaip žmogus, kuris supranta ir domisi, ir žino tą santykį, kuris buvo tarp jos ir frakcijos narių – ir tų, kurie buvo, ir tų, kurie dabar yra, suprantu, kad, matyt, kitos išeities nebebuvo“, – BNS pirmadienį sakė R. Karbauskis.

„Kad ji taip nusprendė, ji išlaisvino frakciją nuo tų problemų, kurios galėjo kilti, jeigu ji būtų likusi. Bet aš su visa pagarba šneku apie ją. Tai yra žmogiška – aš suprantu ir nuovargį, ir įtampas, ir žmonių charakterius. Tai yra vieno žmogaus konfliktas su frakcija ir tą gali patvirtinti kiekvienas mūsų frakcijos narys“, – pridūrė jis.

Politiko teigimu, A. Širinskienės konfliktas su frakcija buvo „pakankamai ryškus“, tačiau jis teigė vertinantis bendražygės nuveiktus darbus. Pasak R. Karbauskio, kai kurie kolegos „jautėsi užgožti“ A. Širinskienės.

„Ta situacija tiesiog pribrendo, ji priėmė stiprų sprendimą išlaisvindama frakciją nuo tos įtampos, kurią keldavo santykis su ja pačia. Bet tai nėra vertybiniai ginčai, tai galbūt yra tam tikras neįvertinimas (…) Čia daugiau yra tai, kad kai kurie kolegos jautėsi tiesiog užgožti – Agnė kartais sau leisdavo šnekėti partijos vardu, atrodydavo, kad ji atstovauja frakcijai ir partijai, tai tas matėsi ir tuo naudojosi mūsų oponentai“, – kalbėjo LVŽS lyderis.

Jis taip pat sakė, kad galbūt būtų pavykę konfliktą išspręsti, jeigu jis būtų likęs Seime.

„Jeigu aš būčiau buvęs Seime šituos pusę metų, galbūt man būtų pavykę surasti žodžius ir sprendimus, kurie būtų sutaikę frakcijos narius su Agne, bet to padaryti, deja, negalėjau. Aš stengiausi tai padaryti kaip partijos pirmininkas (…) Matyt, manęs pritrūko, kad būtų rasti sprendimai“, – svarstė „valstiečių“ pirmininkas.

Be kita ko, R. Karbauskis teigė gerbiantis A. Širinskienę ir besitikintis, kad „ji išliks stipri savo vertybėse ir mes ne vieną darbą padarysime kartu, jai nebūnant frakcijoje ar partijoje“.

„Mano pagarbą ji turės visą laiką, kur ji bebūtų, už tai ką padarė ir darys toliau“, – pabrėžė LVŽS lyderis.

Apie sprendimą palikti frakciją ir partiją A. Širinskienė pranešė pirmadienį. Ji teigė nesanti patenkinta frakcijos darbu Seime, taip pat kritikavo kolegų įstatymines iniciatyvas.

Katalikų teologiją ir teisę baigusi, humanitarinių mokslų daktarės laipsnį turinti A. Širinskienė į politiką atėjo su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga per 2016 metų Seimo rinkimus.

Praėjusią kadenciją ji vadovavo Seimo Sveikatos reikalų, po to – Teisės ir teisėtvarkos komitetui. Šią kadenciją jį yra Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pavaduotoja.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA