Kauno „ruoniai“ energingai atidarė maudynių sezoną – Kas vyksta Kaune

Kauno „ruoniai“ energingai atidarė maudynių sezoną kviečia jungtis ir kitus

Sekmadienį prie Lampėdžio ežero rinkosi imunitetą natūraliai stiprinti pasiryžę kauniečiai. Nepabūgę šaltuko jie džiaugsmingai atidarė žiemos maudynių sezoną. Į rytinį išsimaudymą susirinko daugiau kaip 50 trenerio Andžej Michmel sukviestų dalyvių.

Atvykę apie 10 val. ryto, dalyviai iš pradžių padarė mankštą, apšilo, o vėliau nusimetė sportinę aprangą ir patraukė į Lampėdžio ežerą. Keliolika sekundžių pasimaudę, trumpam panirę, dalyviai su šypsena ir energijos antplūdžiu sugrįžo į krantą.

„Vieniems sezonas prasideda vasarą, o mums – žiemą“, – sakė renginio organizatorius, treneris Andžej Michmel.

Jis akcentavo, kad grūdinimasis – nieko nekainuojantis, itin efektyvus būdas stiprinti sveikatą.

„Kauno „ruoniai“./ I. Žilionio nuotr.

„Kauno „ruoniai“ siekia palaikyti gerą sveikatą ir natūralų imunitetą. Būtina grūdintis iš anksto, dar vasarą namuose lįsti po kontrastiniu dušu. (…) Susirinkę darome labai intensyvią mankštą, net prakaitas išpila, ir tik tuomet lendame į ežerą“, – aiškino A. Michmel.

Anot jo, šaltųjų maudynių esmė – sukelti kūnui šoką. Šokas suaktyvina šalčio receptorius, kurie yra po oda, jie siunčia signalus smegenims, o šie – hormoninei sistemai.

Lampėdžio ežere sekmadieniais maudosi „ruoniai“./ I. Žilionio nuotr.

Treneris atviravo, kad niekada nepamirš, kai lindo į vandenį lauke spaudžiant -18 laipsnių šalčio. „Buvo nerealu! Bet galiojo ta pati taisyklė: kuo šaltesnis oras – tuo labiau reikia sušilti, kad bėgtų prakaitas, jokiu būdu negalima lįsti į eketę sušalus“, – pabrėžė treneris.

Kokie „ruonių“ įspūdžiai po pirmųjų žiemos maudynių? Anot trenerio – puikūs.

„Visi laimingi. Žmonės dalinosi, kad diena buvo pilna energijos, geros nuotaikos. „Ruoniai“ jaučiasi labai gerai. Gaila, kad dar daug žmonių nesidomi savo kūnu: maitinasi nesveikai, labai mažai juda. Jei žmogus nepakels sėdynės nuo kėdės ir nepradės judėti, grūdintis, sveikiau maitintis – bus blogai. O besirūpinantys sveikata, besigrūdinantys – bus sveikesni ir laimingesni. Kiekvienas pats renkasi“, – kalbėjo A. Michmel.

Apšilimas./ I. Žilionio nuotr.

Kauno „ruoniai“ žiemos maudynėmis ne tik stiprina sveikatą, bet ir ruošiasi 2022 m. sausio 18-ąją prasidėsiančiam ,,30 dienų iššūkiui eketėje“.

Besigrūdinantys kauniečiai Lampėdžio ežere maudysis visą žiemą ir kviečia jungtis kitus. Dalyviai susitinka kiekvieną sekmadienį, 10 val., šalia Lampėdžio ežero pirties.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
VERSLAS
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA