Šį adresą verta įsiminti: nuo šiol Kauno policija dirbs naujame moderniame pastate – Kas vyksta Kaune

Šį adresą verta įsiminti: nuo šiol Kauno policija dirbs naujame moderniame pastate

Šiandien, gruodžio 2 dieną, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (Kauno apskr. VPK) viršininkas Mindaugas Baršys oficialiai priėmė UAB „Merko statyba“ (MERKO) generalinio direktoriaus Sauliaus Putrimo įteiktą simbolinį naujojo pastato, iškilusio Radvilėnų plente 1C, raktą. Nuo šiol beveik trečdalis Kauno apskrities policijos pareigūnų galės dirbti moderniose, inovatyviose ir jų bei gyventojų poreikiams pritaikytose patalpose.

Kardinaliai pasikeitę darbo sąlygos ir kokybiškesnis piliečių aptarnavimas

„Labai malonu įteikti šį simbolinį raktą ir tuo pačiu oficialiai pranešti – daugiau nei du metus trukęs projektavimas ir statybos baigti, tad kviečiame patogiai įsikurti ir sėkmingai darbuotis naujose patalpose“, – Kauno apskrities policijos kolektyvą sveikino S. Putrimas, UAB Merko statyba generalinis direktorius.

Tuo tarpu Kauno apskrities policijos vadovas M. Baršys džiaugėsi, kad beveik 350 policijos pareigūnų ir darbuotojų iš 10 skirtingų struktūrinių padalinių pagaliau įsikurs patogiose darbo vietose – tokių modernių darbo sąlygų laukta ne vieną dešimtmetį, rašoma Kauno apskr. VPK pranešime žiniasklaidai.

M. Baršys akcentavo, kad, įgyvendinus šį projektą, nuo šiol pagerės ne tik darbo sąlygos pareigūnams, bet ir atvykstantys kauniečiai bei miesto svečiai galės patogiai jaustis jiems įrengtose aptarnavimo erdvėse. Naujasis pastatas visiškai pritaikytas ir žmonėms su negalia. Tikimasi, kad pareigūnams čia dirbti bus malonu ir patogu, o moderni aplinka prisidės prie kokybiškesnio piliečių aptarnavimo – toks ir buvo šio projekto tikslas.

„Bet koks naujas policijos pastatas – džiugi žinia pareigūnams, o tokio didelio, modernaus ir visiškai „žalio“ komisariato atidarymas – dviguba šventė. Mūsų pareigūnai nusipelnė dirbti moderniose patalpose, o žmonės, atėję į policijos komisariatą, privalo būti aptarnaujami šiuolaikiškai ir greitai“ -sako atidaryme dalyvavęs policijos generalinio komisaro pavaduotojas Saulius Tamulevičius.

Naujasis Kauno policijos pastatas / Kauno apskr. VPK ir UAB „Merko statyba“ nuotr.

Visa reikalinga energija gaunama iš atsinaujinančių šaltinių

Lietuvos policija šiam projektui kėlė aukščiausius reikalavimus – siekė sukurti pažangią ir estetišką aplinką darbuotojams ir lankytojams. MERKO komandai pavyko rasti geriausius sprendimus, juos laiku ir sėkmingai realizuoti, nepaisant sudėtingo laiko dėl pandemijos. Taigi nuo šiandien Kauno apskrities policijos pareigūnai dirbs technologiškai pažangiame „žaliame“ pastate.

Šis bendrovės pastatytas pastatas yra pirmasis Lietuvoje energinio naudingumo A++ klasės administracinis pastatas, beveik visa jo eksploatacijai reikalinga energija gaunama iš atsinaujinančių šaltinių. Ant administracinio, sandėliavimo ir automobilių stoginės stogų įrengta daugiau kaip 300 kilovatų (kW) galios saulės jėgainė, kurios generuojamos energijos visiškai užteks pastatų eksploatacijai. Taip pat įrengta ir geoterminė jėgainė pastatams šildyti ir vėsinti.

Moderni šildymo ir vėsinimo, vėdinimo sistema sukurs kokybišką mikroklimatą, užtikrins komfortiškas darbo sąlygas.

Naujasis pastatas yra ne tik šiuolaikiškas, bet ir leidžiantis gerokai sutaupyti eksploatacijos išlaidas. Be to, pastatų inžinerinių sistemų valdymas visiškai automatizuotas ir sujungtas su bendra pastato valdymo sistema, kuri gali automatiškai keisti patalpų vėdinimo, kondicionavimo parametrus bei darbo vietų apšvietimą.

Naują adresą teks išmokti ne tik gyventojams, bet ir patiems pareigūnams

Visą gruodžio mėnesį į naująjį pastatą kraustysis pareigūnai ir darbuotojai iš įvairiausių Kauno apskrities policijos padalinių, kurie buvo įsikūrę ne viename policijos administruojamame pastate Kaune.

Čia nuo šiol dirbs Dainavos, Žaliakalnio ir Santakos policijos komisariatų pareigūnai, įsikurs Viešosios tvarkos valdyba (Bendruomenės pareigūnų veiklos, Licencijavimo, Prevencijos bei Tarnybos organizavimo skyriai), Aptarnavimo skyrius, Kriminalistinių tyrimų valdyba ir dar keletas kitų padalinių.

Gyventojus naujame pastate taip pat aptarnaus ir Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus pareigūnai. Pasikeitusį šių padalinių adresą, kaip juokauja patys pareigūnai, teks įsiminti ne tik gyventojams, bet ir jiems patiems, eilę metų dirbus visai kitose Kauno miesto vietose.

Pastato priežiūra toliau rūpinsis jį stačiusi bendrovė

„Kauno apskrities policijos pareigūnai galės pastatu naudotis visiškai nesirūpindami jo priežiūra. Tuo užsiimsime mes, nes Lietuvos policija buvo viena pirmųjų valstybės institucijų, aktyviai ir profesionaliai įgyvendinanti viešojo ir privataus sektorių partnerystės (VPSP) projektus“, – pabrėžė S. Putrimas.

Pagal VPSP projektą Kaune, 2 ha teritorijoje iškilo apie 6 400 kv. metrų administracinis, sandėliavimo ir ūkinės veiklos pastatai, įrengtos erdvios automobilių aikštelės. Projekto partnerystės sutarties laikotarpis – penkiolika metų, bendrovė į projektą investavo 13,5 mln. Eurų be PVM.

Pagal pasirašytą sutartį MERKO pastatą suprojektavo, pastatė ir dar 12 metų rūpinsis jo priežiūra.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA