Vairuotojai įspėjami dėl labai pavojingų eismo sąlygų: žiema netrukus užgrius visa jėga – Kas vyksta Kaune

Vairuotojai įspėjami dėl labai pavojingų eismo sąlygų: žiema netrukus užgrius visa jėga

Pirmas sniegas Kaune
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Antradienio dieną, ciklonui traukiantis, kritulių iškrentantys kiekiai bus negausūs. Vakariniuose rajonuose danguje pasirodys pragiedrulių, o rytinė šalies pusė liks kiek daugiau apniukusi.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, į daugelį rajonų užplūs trumpi krituliai, daugiausia sniegas. Dėl susidariusio plikledžio, vairuojantiems bus itin pavojingos sąlygos kelyje. Vakarinių krypčių gūsingas vėjas, kurio gūsiai vietomis, daugiausia Rytų Lietuvoje sieks 15-20 m/s, kels sniegą nuo žemės ir prasidės pustymas. Įdienojus oro temperatūra svyruos tarp 3 laipsnių šalčio ir 2 laipsnių šilumos.

Žiemos pradžią pasitiksime gana žiemiškais orais. Gruodžio 1-osios naktį daug kur trumpai pasnyguriuos. Neišvengsime ir plikledžio pavojaus. Vėjas jau bus ramesnis, vidutinio stiprumo. Plūstelėjus šalčiui oro temperatūra nakties metu nukris iki 3-8, pajūryje bus apie 1, o vietomis šaltukas spūstels net iki 11 laipsnių šalčio.

Trečiadienio dieną žymesnių kritulių jau nenumatoma, tik pietvakariniai rajonai vakare gali sulaukti nedidelio snygio. Vietomis vis dar išliks plikledžio pavojus. Vėjas bus pietinių krypčių, smarkokas. Dieną temperatūra daugelyje rajonų išliks neigiama –apie 0-4 laipsnių šalčio, o vakariniame šalies pakraštyje sušils iki 1 laipsnio šilumos.

Antra savaitės pusė nesiliaus gąsdinti kritulių, sniego apdrabos bei plikledžio pavojumi.

Eismo sąlygas šalyje sunkina plikledis, snygis

Eismo sąlygas antradienio rytą šalyje sunkina plikledis, buvęs ar besitęsiantis snygis, taip pat pusto, įspėja kelininkai.

Automobilių kelių direkcijos duomenimis, sudėtingiausios eismo sąlygos šiaurės ir rytų Lietuvoje. Čia valstybinės reikšmės kelių dangos vietomis provėžotos ir slidžios, padengtos iki 10-15 centimetrų storio prispausto ar puraus sniego sluoksniu.

Daugelyje likusių šalies rajonų pagrindinių kelių dangos daug kur provėžotos ir slidžios, padengtos puraus ar prispausto sniego sluoksniu.

Kelininkai apsnigtus ir slidžius kelių ruožus valo ir barsto, tačiau vairuotojų prašo įvertinti kelių būklę ir eismo sąlygas bei rinktis saugų greitį.

Likusioje šalies dalyje pagrindinių kelių dangos daugiausia šlapios, vietomis drėgnos.

Realaus laiko informacija apie eismo sąlygas Kaune skelbiama čia.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA