Savaitei pratęstas terminas daugiabučiuose galutinai pasikeisti dujų balionus – Kas vyksta Kaune

Savaitei pratęstas terminas daugiabučiuose galutinai pasikeisti dujų balionus

Asociatyvi / Energetikos ministerijos nuotr.

Daugiabučių namų bendrijų atstovų prašymu Energetikos ministras Dainius Kreivys savaitei – iki š. m. gruodžio 4 d., pratęsė dujų balionų daugiabučiuose keitimo alternatyviais energijos šaltiniais terminą. Planuojama, kad šiais metais daugiau nei 500 namų ūkių spės pabaigti pradėtus keitimo projektus, kuriuos įgyvendina skirstomųjų tinklų operatorius ir daugiabučių namų bendrijos ar administratoriai, bei galės pasinaudoti valstybės teikiama negrąžinama parama.

Sprendimus atsisakyti nesaugiai butuose naudojamų dujų balionų ir pereiti prie saugių energijos šaltinių – elektros arba dujų – šiemet yra priėmę daugiau nei 1000 daugiabučių namų gyventojai. Paraiškas finansavimui gauti dar šiemet yra pateikę daugiau kaip 900 daugiabučių namų bendrijos arba administratoriai, o 567 pateiktoms paraiškoms jau skirtas finansavimas, rašoma Energetikos ministerijos pranešime.

Anksčiau buvo numatyta, kad projektų rangos darbų atlikimo ir viryklių įsigijimo nustatyta data yra iki š. m. lapkričio 30 d., tačiau šis terminas prailgintas iki š. m. gruodžio 4 d. siekiant suteikti projektų vykdytojams daugiau laiko užbaigti rangos darbus ir gyventojams įsigyti virykles.

Tikimasi, tai paskatins visus projekto vykdytojus laiku pabaigti skirstomųjų tinklų ir daugiabučių namų vidaus tinklų (elektros ar gamtinių dujų) įrengimo ir pertvarkymo darbus.

Norintiems pasinaudoti valstybės teikiama negrąžinama parama ir gauti ją dar šiemet, visus darbus būtina atlikti iki š. m. gruodžio 4 d., pateikiant mokėjimo prašymus (darbų užbaigimo aktus ir kitus privalomus dokumentus) per APVIS Aplinkos projektų valdymo agentūrai. Prisijungimo nuoroda prie APVIS skelbiama Aplinkos projektų valdymo agentūros interneto svetainėje www.apva.lt.

Siekdama paskatinti ir padėti daugiabučių gyventojams atsisakyti nesaugiai naudojamų dujų balionų ir pereiti prie saugių alternatyvių elektros energijos šaltinių – elektros arba dujų, Vyriausybė gyventojams skiria negrąžinamą paramą – iki 726 eurų su PVM vienam butui.

Įvertinus pavojų, kurį kelia nesaugiai daugiabučiuose namuose naudojami dujų balionai, ir siekiant užtikrinti gyventojų saugumą, Energetikos ministerija 2019 metais parengė veiksmų planą, pagal kurį, trijų ir daugiau aukštų daugiabučiuose namuose dujų balionai negalės būti naudojami nuo 2022 m pabaigos. 2019 m. beveik 2 tūkstančiuose daugiabučių buvo naudojami dujų balionai. 2020 m. 305 daugiabučiuose dujų balionai buvo pakeisti alternatyviais energijos šaltiniais.

Dar daugiau nei 1000 daugiabučių administratorių ir bendrijų tai turės padaryti kitais metais.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA