Kalėdinio laikotarpio estafetę Kauno rajone šeštadienį perėmė Ramučiai – Kas vyksta Kaune

Kalėdinio laikotarpio estafetę Kauno rajone šeštadienį perėmė Ramučiai

Organizatorių nuotr.

Kol tūkstančiai kauniečių šeštadienį užgniaužę kvapą laukė Kauno miesto Kalėdų eglutės įžiebimo, kalėdinė dvasia rajone jau tvyrojo nuo pat ankstyvo ryto. Penktadienio vakarą Raudondvaryje įžiebta įspūdinga rajono Kalėdų eglė, o šeštadienio rytą pamažu ėmė žiebtis kalėdinės puošmenos įvairiose rajono miestų ir miestelių gatvėse.

Šviečiantys Ramučiai

Dėl vis dar besitęsiančios koronaviruso pandemijos, šiemet antrus metus iš eilės didžiosios miestų eglės įžiebiamos be masinių susibūrimų, o tai iš esmės keičia šventines tradicijas. Tokių pokyčių pavyzdys – Ramučių bendruomenė, sumaniusi kalėdines šventes pasitikti ir švęsti kitaip – savo miestelyje, kuriame ir gyvena.

Ramučiai – nedidelė gyvenvietė, nuo Kauno nutolusi vos 10 kilometrų, bet gyva ir aktyvi savo dvasia ir miestelio gyventojų bendruomenės iniciatyvomis. Viena tokių – „Šviečiančių Ramučių“ idėja, užgimė prieš keletą metų, kuomet sumanyta organizuoti gražiausiai pasipuošusio namo ar įstaigos konkursą. Kaip pasakoja ilgametė Ramučių gyventoja, asociacijos „Mūsų teisė“ pirmininkė Greta Varnaitė – Venskienė, puošybos konkursas buvo ta pradžia, kuomet žmonės pajuto, jog smagu puošti ne tik savo asmeninę aplinką, bet ir kurti šventę visiems.

Pirmojo konkurso nugalėtojais tuomet tapo centrinėje Ramučių gatvėje įsikūręs šeimos restoranas „DU“, kurio puošyba pripažinta gražiausia. „Tais metais jie uždavė tokį toną, kad kitąmet visi Ramučiuose uždegė kelis kartus daugiau lempučių ir ta tradicija tęsiasi jau kelinti metai. O šiemet, panašu, ši vieta taps ir pagrindine Ramučių bendruomenės kalėdinio laikotarpio susibūrimų vieta “, – sako G. Varnaitė – Venskienė.

Ir iš tiesų, kadangi miestelio kultūros centras vis dar remontuojamas, šiemet Ramučiuose nebus puošiama pagrindinė miestelio eglė, o gyventojai visai džiugiai sutiko restorano įkūrėjų, taip pat Ramučių gyventojų iniciatyvą burti miestelio žmones aplink jų lokaciją. Nuo kito savaitgalio čia taip pat prasidės vietinių amatininkų mugė, kuri truks tris savaitgalius iš eilės, vyks kita kalėdinė prekyba, taip pat ir restorane pagamintais skanumynais.

Šeimos restoranas „DU“ Ramučiuose nuo šeštadienio tampa pagrindine kalėdinio laikotarpio miestelio bendruomenės susibūrimo vieta/ Organizatorių nuotr.

Ramučių traukos vieta

Pirmiausiai ant šio restorano pastato stogo iš dangaus nusileido įspūdingos Kalėdų senelio rogės, traukiamos elnių, kurios jau kuris laikas, važiuojant pro šalį, džiugina mažų ir didelių akis bei primena, kad Kalėdos – jau ne už kalnų. Tuomet, tarsi tikra Šiaurės pašvaistė šventinėmis girliandomis įsižiebė visas restorano sodas, kuriame – erdvi vaikų žaidimų aikštelė ir nedidelė scena, virš kurios netikėtai iš dangaus pasipylė ilgai lauktos balčiausio sniego snaigės. Tokiu stebuklu šeštadienį buvo nustebinti į Ramučių kalėdinio laikotarpio pradžios – „Cukrinių Kalėdų“ – paskelbimą šeimos restorane „Du“ gausiai susirinkę svečiai.

„Ramučiuose gyvena virš trijų tūkstančių žmonių, mums tikrai labai trūko vietos, kur galėtume susirinkti, pasikalbėti, švęsti. Labai džiaugiamės, kad čia, mūsų miestelyje gyvenantys Daiva ir Eridanas Čapkauskai sugalvojo atidaryti šį šeimos restoraną, nes jie iš karto pasakė, kad tai bus kitokia vieta, kad į ją galėsiu ateiti nesipuošusi ir jaustis, kaip namuose. Bet kartu valgyti aukščiausios kokybės gardų maistą“, – šypsosi G. Varnaitė – Venskienė. Ir iš tiesų, pokalbio metu ji vilki sportinio stiliaus drabužiais, nes atbėgo pakeliui iš namų užsisakyti pietus išsinešimui.

Šeimos restorano „DU“ Ramučiuose įkūrėjai Eridanas ir Daiva Čapkauskai/ Organizatorių nuotr.

„Žinot, žmonės būna lieka nepatenkinti, kad pas mus vaikai bėgioja basi tik su kojinėmis, ar kažkas garsiau kalbasi, juokiasi. Gal žmonės įsivaizduoja, kad skanus, kokybiškas maistas ir jaukumas, natūralumas, laisvumas – nesuderinami? Gal jie tikisi kažkokio labai išskirtinio dėmesio ar lygio. Bet mes esame kitokie, labiau naminiai, paprasti, jaukūs – tikri šeimos namai“, – idėją apie šeimos verslą bando apibūdinti įkūrėjų dukra Ieva Jackevičienė, kuri čia ne tik dirba, bet ir pati mėgsta leisti laiką su šeima. Drauge šeimos versle dirba ir kita dukra – Ugnė Čapkauskaitė.

Besiklausant šio pokalbio, prieš akis iškyla vaizdiniai, matyti Austrijoje, Vokietijoje, net Italijoje ar Portugalijoje, kur nedideliuose, jaukiuose, visai neįmantriuose vietinio verslo restoranėliuose gali kasdien sutikti tuos pačius vietos lankytojus, jaukiai susibūrusius prie stalo, su taurele vyno ar net kortomis rankose, aptarinėjančius dienos orus ar svarbesnes naujienas. Žinoma, šalia ir restorano savininkas, jo žmona, ar atvirkščiai. Padavėjais dirba vaikai ar net anūkai. Panašu, šeimos restoranas „Du“ yra labiau apie tai, kad sėkmę neša ne įspūdingas verslo planas, o nuoširdus darbas, beveik trijų dešimčių patirtis maitinimo versle bei neabejotinai – gardžiausi senoviniai senelių receptai, kuriuos pavyko adaptuoti šių dienų lankytojų skoniui.

Šeimos restorano konditerių pagal senuosius močiutės receptus pagaminti skanumynai pirmųjų skanautojų sulaukė Kalėdų šventėms duris atvėrusiame „Cukriniame namelyje“/ Organizatorių nuotr.

Cukrinės Kalėdos tik prasideda

Lapkričio 27-ąją Ramučių „Cukrinės Kalėdos“ tik prasidėjo. Jų atidarymą savo nuostabiu balsu paskelbė Rūta Ščiogolevaitė, kalėdinėmis girliandomis grožėjosi ir vienas pirmųjų „Cukrinį namelį“, su jame įsikūrusiomis elfėmis aplankė baleto primarijus Nerijus Juška su šeima. Svečiai buvo vaišinami gardžia arbata, o panorusieji įsigyti saldžių šeimos restorano virtuvėje pagamintų gardėsių viso šventinio laikotarpio metu gali nupirkti kažką ne tik sau, bet ir dovanų netoliese įsikūrusių senelių namų gyventojams.

„Kiekvienais metais nuvežame dovanų netoliese esantiems senelių namams, tą patį padarysime ir šiemet. Iš to, ką iškepsime ir pagaminsime Kalėdoms, būtinai dalį gardžiausių gaminių skirsime pradžiuginti Ramučių senolius“, – sako restorano bendrasavininkė Daiva Čapkauskienė. Tad šventiškai supakuoti gardumynai dar iki Šv. Kalėdų pasieks ir Ramučių globos namų senjorus, juk šeima – tai visos kartos drauge, kai šiluma apjungia, meilė vienija, o dėkingumas, suteikia laimę dalintis su kitais. Kalėdos ir yra būtent apie tai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
VERSLAS
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA