Nutekėjo teismų informacinės sistemos duomenys – Kas vyksta Kaune

Nutekėjo teismų informacinės sistemos duomenys

BNS 2021/11/25 12:31
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Nutekėjo teismų informacinės sistemos duomenys, Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) dėl incidento šiuo metu atlieka tyrimą.

Nacionalinės teismų administracijos atstovė spaudai Rūta Andriuškaitė ketvirtadienį informavo BNS, kad duomenys nutekėjo ne iš administracijos ir ne iš teismų.

„Nacionalinė teismų administracija yra nustačiusi šaltinį, iš kurio nutekėjusi informacija. Remiantis surinktais duomenimis, galima patvirtinti, kad informacija nenutekėjo nei iš Nacionalinės teismų administracijos, nei iš Lietuvos teismų“, – teigė įstaigos atstovė.

„Bendradarbiaujame su Nacionaliniu kibernetinio saugumo centru, kuris tęsia pateiktos informacijos tyrimą“, – pridūrė ji.

Kaip ketvirtadienį pranešė naujienų portalas lrytas.lt, programišiai nutekino teismų tvarkaraščio duomenis nuo 2015 metų gruodžio iki šių metų lapkričio 16 dienos.

Tarp nutekintų duomenų nėra teisėjų pavardžių, tačiau nurodytos bylų nagrinėjimo vietos, teisiamųjų pavardės, kai kurių bylų numeriai.

Anot portalo, iš šios informacijos neįmanoma sužinoti, kuris asmuo už ką yra teisiamas ir koks teisėjas nagrinėja bylą, tačiau galima sužinoti, kurioje įkalinimo įstaigoje buvo laikomi teisiamieji.

Taip pat, pasak lrytas.lt, nutekintoje informacijoje yra duomenų ir apie nuotolinius teismų posėdžius.

Teismų tvarkaraščiai viešai nėra skelbiami, jais gali naudotis tik sutartis su Nacionaline teismų administracija pasirašę žiniasklaidos atstovai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA