Dėl „gpaso” vaikams protestuojantys tėvai tikisi G. Nausėdos pagalbos | Kas vyksta Kaune

Dėl „gpaso” vaikams protestuojantys tėvai tikisi G. Nausėdos pagalbos

BNS, Kas vyksta Kaune 2021/11/24 14:20
Protestas prie Kauno miesto savivaldybės / Skaitytojo nuotr.

Trečiadienį priešais Prezidentūrą kelios dešimtys protestuotojų susirinko prašyti šalies vadovo Gitano Nausėdos pagalbos – jie tikisi, kad prezidentas kreipsis į Konstitucinį Teismą dėl Vyriausybės patvirtintos tvarkos, kuria galimybių pasas (gpasas) tampa privalomas vaikams nuo 12 metų. Keliolika protestuotojų apie 12 valandą išsirikiavo ir prie Kauno miesto savivaldybės.

Akcijos organizatorė, Šilalės rajono tarybos narė ir „valstiečių“ šio rajono skyriaus pirmininkė Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė sakė, kad tai gali būti ne paskutinis protestas.

„Tai nebus paskutinis protestas, nebent jau šiandien prezidentas imtųsi veiksmų ir mums nebus, dėl ko protestuoti. Jeigu protestuoti bus dėl ko, jeigu ir toliau bus vykdoma tokia segregacinė, diskriminacinė politika vaikų atžvilgiu, tai neišvengiamai, nes kažkas turi stoti už Lietuvos vaikus“, – BNS sakė akcijos organizatorė.

„Nesvarbu, kad mūsų čia nėra didelis būrelis, bet už mūsų nugarų yra tūkstančiai“, – pridūrė ji.

Į protestą prie Prezidentūros susirinko kelios dešimtys žmonių, o nusiauti batus ir stovėti basomis pasiryžo keliolika. Šįkart akcijos dalyviai nepasitenkinimą Vyriausybe reiškė ir sprogdindami baltus balionus.

„Kai ministras sako, kad mes žaidžiame su sprogmenimis, o premjerė tikina, kad vakcina yra sidabrinė kulka, mums kelia nerimą tokia retorika ir mes sakome, kad esame taikūs žmonės ir kaip atsaką ministrui susprogdiname baltus balionus, sakydami, kad nesprogdinkite mūsų vaikų vaikystės“, – teigė V. Jankauskaitė-Milčiuvienė.

„Kas vyksta Kaune” žiniomis, prie Kauno miesto savivaldybės buvo uždegtos kapų žvakės, protestuotojai taip pat demonstratyviai sprogdino baltus balionus.

„Mačiau, kad vienoj pusėj mitingas, kitoj deda kalėdines dekoracijas, apsauga savivaldybės prie durų ir policijos mašina šalia. Tokia nūdienos realybė”, – trečiadienio vidurdienį pranešė skaitytojas.

Tikisi prezidento kreipimosi į Konstitucinį Teismą

Protestuojantieji prieš „gpasą” vaikams prieš savaitę rinkosi ir prie Vyriausybės, vėliau susitiko su Prezidentūros atstovais, tačiau dabar tikisi veiksmų. Primename, kad toks pats protestas buvo ir Kaune.

Trečiadienį kai kurie akcijos dalyviai rankose laikė plakatus: „Prezidente, mūsų vaikai laukia tikrų Kalėdų ir Naujųjų ateinančių, ir daugybės kitų metų, o ne QR Kalėdų ir Naujųjų“, „LT prezidente, tu gali grąžinti LT Konstituciją, atšaukti GP“.

„Kadangi nėra jokios reakcijos, nesulaukėme rezultato, todėl esame priversti ateiti dar kartą. Prezidentas yra gavęs mūsų laišką dar praėjusią savaitę – į jį nėra atsakyta. Taip, mes buvome išklausyti praėjusį kartą patarėjos – ji susitiko su mumis Prezidentūroje ir tas dialogas yra užsimezgęs, bet tiesiog jau norisi tikresnių reakcijų, nes laikas bėga“, – kalbėjo V. Jankauskaitė-Milčiuvienė.

Jos teigimu, prezidentas gali kreiptis į Konstitucinį Teismą.

„Kiek mes matėme teisininkų išaiškinimus viešojoje erdvėje, tai prezidentas turi galią kreiptis į Konstitucinį Teismą ir tie nutarimai nustoja galioti, vos tik jis kreipiasi“, – tvirtino akcijos organizatorė.

Kad prezidentas G. Nausėda kreipsis į Konstitucinį Teismą BNS teigė besitikintis ir į protestą atėjęs Aidas, o prie akcijos prisijungęs, nes prieštarauja „per visą pasaulį einančiam fašizmui“.

„Eina per visą pasaulį fašizmas, viskas virsta į skaitmeninį lagerį. Aš esu kategoriškai prieš. Ar jūs norėtumėt konclageryje būt ir kad jums aiškintų, ką suvalgyti, ko nesuvalgyti, ką daryti, ko nedaryti? Manau, kad norit gyventi taip, kaip gyvenot“, – sakė 50-ties verslininku prisistatęs vyras.

Protestų su „valstiečiais“ nesieja

Tarp pasiryžusiųjų ant šlapio grindinio stovėti basomis, lauke esant vos porai laipsnių šilumos, buvo ir Seimo nariai, opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai Dainius Kepenis bei Valius Ąžuolas.

„Kenčiam kartu su mamom“, – BNS teigė basomis stovėjęs D. Kepenis.

Jam antrino kolega V. Ąžuolas: „mes taip pat ir tėvai, mes taip pat vaikų turime“.

Vis dėlto, akcijos organizatorė, irgi „valstietė“ V. Jankauskaitė-Milčiuvienė teigė nebijanti, kad protestai bus siejami su opoziciniais „valstiečiais“.

„Suprantat, žiniasklaidoje nuolat pasigirsta kažkokie bandymai susieti su opozicija, su „valstiečiais“, bet aš nesu Seimo narė, manęs niekas neišrinko, aš niekur nedirbu, neturiu kažkokių įsipareigojimų“, – sakė akcijos organizatorė, pridūrusi, kad pareigos Šilalės rajono taryboje yra visuomeninė veikla.

„Čia nėra mafijinė struktūra. Jeigu Lietuvoje priklausymas politinei partijai yra stigma ar nusikalstama veika, tai tada imkime ir medžiokime visus politikus, visų politinių jėgų“, – pridūrė ji.

„Aš jau nieko nesitikiu“

Tuo metu kai kurie akcijos dalyviai BNS teigė nieko iš valdžios nesitikintys, tačiau norintys palaikyti protestuojančiuosius.

„Žinokit, aš jau nieko nesitikiu, tiesiog reikia palaikyti mamas. Reikia parodyti, kad mes turime Lietuvą ir savo tautą“, – kalbėjo prisistatyti nenorėjusi senjorė.

Jai pritarė ir kita prisistatyti nenorėjusi vidutinio amžiaus protesto dalyvė.

„Žinot, mūsų Vyriausybė užsikišusi eurais ausis ir jai labai giliai nusispjaut ant mūsų. Jeigu ji būtų norėjusi atsižvelgti į tas basas mamas, kurios stovėjo, ji būtų kažką padariusi“, – teigė moteris.

Prieš „gpasą” vaikams nuo 12 metų protestuojančios mamos prieš savaitę teigė, kad „gpasas” vaikams gali paskatinti diskriminaciją.

Šiuo metu šis dokumentas yra taikomas asmenims nuo 16 metų, tačiau Vyriausybė nutarė, kad „gpasas” vaikams įsigalios nuo gruodžio 28 dienos.

Panašūs protestai, anot V. Jankauskaitės-Milčiuvienės, trečiadienį turėjo vykti ir Klaipėdoje, Šiauliuose bei Kėdainiuose.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA