A. Dulkys: požymiai geri, bet neperšokę griovio nesakykime „op“ – Kas vyksta Kaune

A. Dulkys: požymiai geri, bet neperšokę griovio nesakykime „op“

BNS 2021/11/24 12:55
Žmonės perkasi didžiuosiuose prekybos centruose
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys gerėjančią epidemiologinę situaciją kviečia vertinti nuosaikiai, daugiausia dėmesio, pasak jo, artimiausiu metu bus kreipiama į augantį susirgimų skaičių mokyklose.

„Turime viską vertinti pakankamai nuosaikiai ir objektyviai. Žiūrint į ligoninių situaciją, ji tikrai yra sudėtinga, bet stabilizuota – ir reanimacjos, ir apskritai COVID-19 pacientų skaičius turi šiek tiek tendencijų mažėti. Ir tai yra gerai“, – žurnalistams trečiadienį sakė A. Dulkys.

„Į ką labiausiai turime atkreipti dėmesį šią ir kitą savaitę, tai į grįžusius mokinius (…). Labiausiai koncentracija yra į kontaktinį mokymąsi“, – pridūrė ministras.

Anot politiko, nepaisant bendros susirgimų mažėjimo tendencijos, sergamumas tarp 9-erių ir vyresnių gyventojų keletą dienų auga. A. Dulkys kartu akcentavo, kad Lietuvoje pasiektas ir beveik 74 proc. bendras imunizacijos laipsnis, dalis žmonių persirgo ir to nežinodami, tad tai irgi turės įtakos tolesnei epidemiologinei situacijai.

„Artimiausių kelių savaičių bėgyje galėsime labiau užtikrintai įsitikinti, kokia ta tikroji tendencija. Požymiai geri, bet neperšokę griovio nesakykime „op“, – kalbėjo jis.

Ministras sako, kad šiuo metu kovojant su pandemija „priemonių yra adekvačiai“, tad papildomų ribojimų mokyklose, be privalomų kaukių pradinukams nuo gruodžio 1-osios, nenumatoma, bet situacija bus stebima.

„Nereikia tikrai įvedinėti priemonių, jeigu tendencijos geros. Jeigu tendencijos keisis, tada svarstysime, ką galime papildomai padaryti“, – tvirtino jis.

Ministras priminė, kad 12-mečiai galimybių pasą galės įgyti ne tik persirgę ar pasiskiepiję, bet ir turintys neigiamą PGR ar serologinį koronaviruso testo atsakymą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA