Kauno vaikų ir jaunimo plaukimo pirmenybių organizatoriai: „Auga nauja plaukimo žvaigždžių karta“ | Kas vyksta Kaune

Kauno vaikų ir jaunimo plaukimo pirmenybių organizatoriai: „Auga nauja plaukimo žvaigždžių karta“

Savaitgalį „Dainavos“ baseine pasibaigė dvi dienas trukusios Kauno miesto vaikų ir jaunučių „Snack King“ plaukimo pirmenybės. „Nepaisant dėl pandemijos apsunkintų treniruočių sąlygų, jaunieji sportininkai rodo daug vilčių teikiančius rezultatus“, – sportininkų pasiekimais džiaugiasi organizatoriai ir pabrėžia, kad vaikų pasiekimai priklauso ne tik nuo jų pačių, bet ir aplinkinių – tėvų, trenerių, pačios visuomenės – įsitraukimo.

Net jauniausiems talentams reikia būti matomiems

Nors po legendinio Rūtos Meilutytės pasirodymo Londono vasaros olimpinėse žaidynėse į baseinus suplūdo vaikai, o atsakingos institucijos sujudo skirti daugiau dėmesio sportininkų atrankai ir treniruočių sąlygoms, plaukimo pasaulio atstovai mano, kad kuriant šio sporto kultūrą ir ugdant jaunuosius talentus dar tikrai turime kur pasitempti.

„Prieš septynerius metus atvedėme į plaukimą savo dukrą. Ir nors fizinės sąlygos baseinuose  tikrai pagerėjo, lankydamasis varžybose pastebėjau, kad mes – tėvai ir net patys treneriai – visiškai neturime sirgalių ir varžybų kultūros (jei tai, pavyzdžiui, nėra krepšinis),  taip pat dažnai į vaikų sportą žiūrima nerimtai, kaip į eilinį popamokinį būrelį.

Varžybos vyksta tyliai, kukliai, tik su simboliniais, neretai atmestinai parinktais paskatinimais. O juk vaikui, besiformuojančiai asmenybei kiekvienos iš varžybų yra kone svarbiausias įvykis jo gyvenime: mes net neįsivaizduojame, kaip tinkamas įvertinimas gali paskatinti siekti geresnių rezultatų ar net tapti profesionaliu sportininku“, – pasakoja vienas iš plaukimo pirmenybių organizatorių ir rėmėjų, užkandinės „Snack King“ įkūrėjas Tomas Degutis.

„Snack King“ plaukimo pirmenybės / Organizatorių nuotr.

„Varžybų šventę kuria paprasčiausi dalykai: profesionalus dalyvių starto pranešimas, įkvepianti muzika, akimirkų įamžinimas ir sklaida, įdomesni prizai, kitos atrakcijos, kurių anksčiau nebuvo: kaip rėmėjai ir kaip tėvai nusprendėme prisidėti ir į varžybų organizavimo veiklą įsitraukti tiesiog iš idėjos ir kasmet tobulėjame toliau.

Po varžybų Lietuvoje, ėmėmės ir išvykų užsienyje: kartu su kitais rėmėjais sukūrėme Kauno komandų ir stovyklų įvaizdžius, pradėjome  įamžinti keliones ir dalyvių išgyvenimus, taip net gimė kino teatruose rodytas filmas „Kelionė į pergalę“. Kaip tėtis ir kaip žmogus jaučiu, kad, skyrus sportininkui papildomo dėmesio, padarius jį matomu, jis iš karto geriau „pavaro“: tai tartum momentinis stimulas azartiškesniam startui“, – prisimena T. Degutis.

„Snack King“ plaukimo pirmenybės / Organizatorių nuotr.

Kauniečiai – tarp lyderių

Kauno plaukimo mokyklos baseino „Dainava“ padalinio vadovas Robertas Vilkelis džiaugiasi, kad, nepaisant per karantiną nutrūkusių treniruočių ir varžybų, sportininkai nenustoja rodyti vis geresnių rezultatų.

„Šį kartą dalyvavo apie 200 dalyvių iš penkių Kauno baseinų ir, atsižvelgiant į esamą pandeminę situaciją, sportininkų rezultatai tikrai neblogi. Plaukimas išlieka populiarus, konkurencija nemaža, todėl galime tikėtis, kad ateityje turėsime naujų plaukimo žvaigždžių. Kalbant jau  Lietuvos kontekste, galime pasidžiaugti, kad kauniečiai – vis dar tarp vienų stipriausių“, – pasakoja R. Vilkelis ir papildo, kad nors žiūrovų skaičius varžybose dabar ribojamas, dalinai tai kompensavo dar viena naujovė  – tiesioginė varžybų transliaciją internetu.

„Snack King“ plaukimo pirmenybės / Organizatorių nuotr.

„Snack King“ plaukimo pirmenybėse šį savaitgalį pagerinti net keturi rekordai, daugiausiai medalių susišlavė:

Tajus Juška (jaunučiai, Kauno sporto mokykla „Startas“).

Patricija Kupstaitė  (jaunučiai, Kauno plaukimo mokykla „Vilija“).

Simas Pečiulis (vaikai, Kauno plaukimo mokykla „Dainava“).

Jogailė Būdavaitė  (vaikai, Kauno sporto mokykla „Startas“).

Jau eilę metų įvairias vaikų sporto varžybas remiantis T. Degutis mano, kad verslas turėtų dar aktyviau įsitraukti į jaunųjų sportininkų ugdymą.

„Vien tik valstybė ir treneriai nesukurs maksimalių rezultatų: be galo svarbus ir tiesioginis tėvų palaikymas, rėmėjų įsitraukimas kuriant paskatinimus: pradedant aprangomis, baigiant prizais. Norisi, kad plaukiantys vaikai tikėtų sporto ateitimi, jaustųsi motyvuoti ir galėtų patikėti, kad jei pakankamai stengsis, vieną dieną gali Lietuvai padovanoti auksinį medalį.

Tad savo pavyzdžiu noriu pakviesti visus prisidėti prie varžybų organizavimo ar rėmimo: kiekviena smulkmena, įvertinimas ar dėmesys plaukikams yra didžiulė motyvacija, kuri ateityje gali virsti pasaulinėmis pergalėmis ir medaliais mūsų šaliai“, – entuziazmo judėti į priekį nestokoja verslininkas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA