Kauno pilies žiede – betoninė naujovė – Kas vyksta Kaune
KAUNO KALĖDŲ RADIJAS:

Kauno pilies žiede – betoninė naujovė

Skiriamieji borteliai Pilies žiede
R. Tenio nuotr.

Užtrukusią Kauno pilies žiedinės sankryžos rekonstrukciją bebaigiantys kelininkai šią savaitę ėmėsi dar vien darbo. Atvažiuojant nuo Vilijampolės tilto, eismo juostoms atskirti sumontuoti betoniniai borteliai. Anot savivaldybės, toks sprendimas estetiškesnis ir patvaresnis nei anksčiau čia stovėję ryškiaspalviai guminiai stulpeliai.

Betoninis juostų žymėjimas įrengtas šiaurinėje žiedo dalyje ir atskiria transporto srautus, įvažiuojančius į sankryžą nuo Vilijampolės tilto ir judančius žiedu aplink.

Savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius „Kas vyksta Kaune“ sakė, kad šis sprendinys yra tvirtesnis ir estetiškesnis. Tarp blokelių dar bus įgręžti šviesą atspindintys elementai – „katės akys“.

„Tvarkingai, estetiškai, užtikrinant saugumą, matomumą, įrengta tokia priemonė“, – kalbėjo M. Matusevičius, pažymėjęs, kad tokie borteliai bus sumontuoti tik šioje sankryžos atkarpoje, kitur išlieka horizontalusis ženklinimas.

Primename, kad Kauno pilies žiedas kapitaliniam remontui buvo uždarytas gegužės 17 d., tada miesto valdžia žadėjo, kad iki rugsėjo 1-osios bus sutvarkytos P. Vileišio tilto deformacinės siūlės, atnaujintos Kauno pilies žiedo, Šauklių bei Šv. Gertrūdos gatvių važiuojamosios dalys ir šaligatviai. Taip pat pakeistas kontaktinis troleibusų tinklas.

Eismas žiedu išties buvo paleistas rugsėjį, tačiau visų darbų iki tol atlikti nespėta. Dalis Šv. Gertrūdos gatvės dar buvo neužasfaltuota, tad vairuotojai dėl važiuojamosios dalies susiaurėjimo buvo priversti kiurksoti nemenkose spūstyse.

Rugsėjo spūstys Kauno pilies žiede

Rekonstravus žiedinę sankryžą, prieš įvažiuojant į žiedą Šauklių gatve nuo Šv. Gertrūdos gatvės įrengta papildoma A juosta. Kaip anksčiau skelbė savivaldybė, dėl to autobusams ir troleibusams nebereikės stovėti vienoje eilėje su automobiliais.

Išplėsta Kauno pilies stotelė, taip pat saugumo salelės ties žiedine sankryža, praplatinti šaligatviai Šv. Gertrūdos gatvėje nuo Šauklių gatvės iki Laisvės alėjos. Tiesa, kurį laiką pėstiesiems teko žygiuoti apkasais, bet šiuo metu šaligatviuose jau baigiamos kloti trinkelės.

Kapitalinį remontą, kurio vertė siekia apie 3 mln. eurų, atliko konkursą laimėjusi akcinė bendrovė „Kauno tiltai“.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA