Atsiras galimybė mažiausiai vieną kartą nemokamai atlikti antikūnų testą – Kas vyksta Kaune

Atsiras galimybė mažiausiai vieną kartą nemokamai atlikti antikūnų testą

BNS 2021/11/17 16:18
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Vyriausybei nusprendus įvesti galimybių paso (gpaso) galiojimo laiką ir pasiskiepijusiems žmonėms, atsiras galimybė mažiausiai vieną kartą nemokamai atlikti antikūnų testą, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Mes iki to laiko dar parengsime ir atitinkamą serologinio antikūnų tyrimų kompensavimo mechanizmą valstybės lėšomis. Bent jau vieną tokį tyrimą dengsime valstybės lėšomis“, – per spaudos konferenciją trečiadienį sakė ministras.

Šia kompensacija bus galima pasinaudoti nuo gruodžio 1 dienos.

Pasak A. Dulkio, taip žmogus galės įvertinti savo imunizacijos lygį ir apsispręsti dėl revakcinacijos.

Gavus teigiamą testą, be kita ko, atsiranda galimybė dviem mėnesiams išsiimt“gpasą“.

Tai aktualu tiems žmonėms, kuriems „gpasas“ gruodžio 28 dieną bus nustojęs galioti – tądien įvedamas 7 mėnesių „gpaso“ galiojimo terminas ne tik persirgusiems, bet ir pilnai paskiepytiems žmonėms.

Gavus sustiprinančiąją dozę, „gpaso“ veikimo terminas nenumatytas.

A. Dulkio teigimu, mokslininkai kol kas nesutarė, koks antikūnų rodiklis organizme būtų jau nebepakankamas, priimant sprendimą dėl revakcinacijos.

„Mes konsultavomės su ekspertais, patys ekspertai nesutaria dėl tų skaičių. Galima tik sąlyginai susitarti, gydymo įstaigos būna, kad sau įsivertina 500. Bet būna, kad ir turintys didesnį antikūnų rodiklį žmonės suserga, tai yra labai individualu“, – sakė ministras.

Iki šiol mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta per 1,84 mln., pilnai vakcinuota – 1,59 mln. žmonių, dar 160 tūkst. pilnai paskiepytų gyventojų yra gavę ir sustiprinančiąją vakcinos dozę.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA