A. Dulkys kreipėsi į protestuojančias mamas: jūsų prašymas prilygtų prašymui leisti žaisti su sprogmenimis | Kas vyksta Kaune

A. Dulkys kreipėsi į protestuojančias mamas: jūsų prašymas prilygtų prašymui leisti žaisti su sprogmenimis

delfi.lt / Dainora Pankūnė 2021/11/17 12:49
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad galimybių pasas (gpasas) vaikams nuo 12 metų, norint pramogauti, yra reikalingas, nes ugdymo įstaigose mokiniai šiuo metu dažnai apsikrečia COVID-19 ir virusą platina.

„Turėtume atkreipti dėmesį, kad mūsų mokyklose antrosios pandemijos metu vyko darbas iš esmės nuotoliniu būdu, todėl didelė vaikų dalis tik dabar įgyja imunizaciją: perserga arba tie, kurie gali, skiepijasi“, – prie Vyriausybės trečiadienį žurnalistams sakė A. Dulkys.

Jo teigimu, vaikų nuo 12 metų imunizacija šiuo metu siekia apie 50 proc.: 30 proc. yra pasiskiepiję, o 20 proc. – persirgę.

„Apie pusę vaikų dar ne. Vaiku iki 11 metų ta imunizacija yra labai maža, tačiau jų judėjimas, senjorų, senelių, artimųjų lankymas daro pakankamai poveikį“, – pažymėjo ministras.

A. Dulkys akcentavo, kad „gpasas” vaikams nuo 12 metų yra niekaip nesusijęs su švietimu, ugdymu – šias veiklas visi vaikai galės toliau tęsti, net ir neturint „gpaso”.

„Viskam, kas yra oficialioje vaikų ugdymo programoje, net jei tai yra ėjimas į kiną, tai „gpaso” žaidimo taisyklės negalioja. „Gpasas” galioja tada, kai yra pramogos, kada yra individualus sprendimas dėl kažkokių dalykų“, – sakė ministras.

Jis teigė, kad pats trečiąja vakcinos doze skiepytis yra suplanavęs gruodžio 17 dieną.

„Jei netyčia atsiras kokia valandėlė, kai matysiu, kad galima paankstinti, tai gal ir paankstinsiu, bet kol kas esu suplanavęs gruodžio 17 dieną“, – komentavo A. Dulkys.

Ministras taip pat atkreipė dėmesį, kad turintieji pakankamai antikūnų prieš priimant sprendimą skiepytis trečiąja vakcinos doze, gali pasidaryti serologinį antikūnų testą.

„Šiandien Vyriausybės nutarimo projekte numatyta galimybė, kad būtų galima pasidaryti serologinį tyrimą ne tik persirgus, bet ir tiems, kurie yra pasivakcinavę tam, kad galėtų priimti tą sprendimą pasitikrinę. Tokiu atveju „gpaso” galiojimas prasitęstų“, – paaiškino A. Dulkys.

Kreipėsi į mamas: jūsų prašymas prilygtų prašymui leisti žaisti su sprogmenimis

Paklaustas, ar prezidentūros kvietimas užeiti basomis prieš „gpasą” vaikams nuo 12 metų protestavusioms mamoms negali turėti neigiamo efekto, A. Dulkys atsakė neigiamai.

Protestas prie Kauno savivaldybės

„Aš nemanau, kad čia reikėtų šitaip interpretuoti šį susitikimą“, – sakė ministras.

Visgi jis kreipėsi į protestuojančias mamas ir patikino, kad valdžia nori vaikus apsaugoti.

„Prašymas leisti nedaryti to prilygtų: „leiskite mūsų vaikams žaisti su sprogmenimis“. Nepykite, šito daryti mes tikrai negalime leisti, todėl visus kviečiu mokyklose ir dalyvauti testavimo programose, ir skiepytis ten, kur galima. Tai viso pasaulio mastu pripažinta – tai yra tikrai pati efektyviausia priemonė kovoje su pandemija“, – akcentavo A. Dulkys.

„Kam per sunku galvoti apie visą valstybę ir visuomenę, pagalvokime apie savo artimuosius“, – pridūrė jis.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA