Mirė garsi Lietuvos smuikininkė K. Kalinauskaitė-Fledžinskienė – Kas vyksta Kaune

Mirė garsi Lietuvos smuikininkė K. Kalinauskaitė-Fledžinskienė patikslinta, papildyta

Sekmadienį mirė garsi Lietuvos smuikininkė Kornelija Kalinauskaitė-Fledžinskienė.

Šią liūdną žinią portalui LRT.lt patvirtino muzikologas, dirigentas, altistas, buvęs Šv. Kristoforo kamerinio orkestro vadovas Donatas Katkus. Pasak jo, smuikininkės gyvybė užgeso ankstų sekmadienio rytą.

K. Kalinauskaitė gimė 1925 metų gegužės 11 dieną Kaune.

Anot interneto šaltinių, K. Kalinauskaitė jau 1934–1939 m. mokėsi Klaipėdos muzikos mokykloje, P. Matiuko smuiko ir S. Juodvalkienės fortepijono klasėje.

1942–1946 m. buvo Vilniaus radijo ir Vilniaus filharmonijos simfoninių orkestrų smuikininkė, Lietuvos operos ir baleto teatro orkestro koncertmeisterė.

Baigė Vilniaus konservatoriją: 1945 m. S. Špinalskio fortepijono, 1948 m. – J. Targonskio smuiko klasę. 1945–1947 m. Vilniaus konservatorijos koncertmeisterė. 1948–1952 m. dėstė Vilniaus dešimtmetėje muzikos mokykloje. 1949–1994 m. Lietuvos konservatorijos (dab. Lietuvos muzikos ir teatro akademija) dėstytoja, vadovavo kamerinio ansamblio klasei, nuo 1975 m. profesorė.

1946–1980 m. griežė II smuiku Lietuvos kvartete. Su kvartetu koncertavo Europos šalyse, JAV, Kanadoje. Surengė solo koncertų. Pirmoji atliko ir redagavo lietuvių kompozitorių kūrinių smuikui.

Papildyta 17.39 val.

Seimo pirmininkė reiškia užuojautą

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen Seimo ir savo vardu reiškia nuoširdžią užuojautą dėl garsios lietuvių smuikininkės, pedagogės, profesorės emeritės K. Kalinauskaitės-Fledžinskienės mirties.

„Kornelija Kalinauskaitė ne kartą sakė, kad muzika yra jos gyvenimas ir laimė. Išties muzikai ji, kaip atlikėja ir pedagogė, paskyrė visą savo gyvenimą. Legendinis Lietuvos kvartetas, kuriame trisdešimt penkerius metus ji grojo, skynė laurus užsienyje ir formavo mūsų šalies kamerinės muzikos tradicijas“, – sakė parlamento vadovė.

Pasak jos, K. Kalinauskaitė-Fledžinskienė taip pat sugebėjo ištraukti iš užmaršties lietuvių kompozitorių kūrinius ir juos pristatyti publikai.

„Puikios pedagogės darbus tęsia šimtais skaičiuojami jos mokiniai, dabar jau patys garsūs muzikantai, pedagogai ir kūrėjai“, – pabrėžė V. Čmilytė-Nielsen.

Dėl K. Kalinauskaitės-Fledžinskienės mirties Seimo pirmininkė nuoširdžiai užjaučia artimuosius, kolegas ir mokinius.

K. Kalinauskaitė-Fledžinskienė sekmadienį mirė eidama 97 metus.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA