Istorinis pasiekimas: lietuviai iškovojo auksą pasaulio boulingo superčempionate – Kas vyksta Kaune

Istorinis pasiekimas: lietuviai iškovojo auksą pasaulio boulingo superčempionate

Dubajuje (Jungtiniai Arabų Emyratai) vykstančiame IBF (International Bowling Federation) pasaulio superčempionate lietuvių boulingo pora – Laurynas Narušis ir Aidas Daniūnas – iškovojo aukso medalius. Pakeliui ant aukščiausio apdovanojimų pakylos laiptelio lietuviai nugalėjo dvi Švedijos komandas, vienoje kurių žaidė ir pasaulio čempionu asmeninėse varžybose ką tik tapęs James‘as Blombgren‘as.

Savaitę vykusiame pasaulio čempionate lietuviai dvejetų varžybose iš pradžių sėkmingai įveikė pirmuosius du kvalifikacinius etapus, o ketvirtfinalyje nugalėjo pajėgią Malaizijos rinktinę, rašoma „Apollo 4 Bowling“ pranešime žiniasklaidai.

Šeštadienį pusfinalyje lietuviai stojo į kovą prieš poros favoritais laikytą Švedijos duetą – William‘ą Svensson‘ą ir James‘ą Blomgren‘ą. Tačiau lietuviai turėjo kitokią nuomonę – pusfinalio partiją pradėję net keturiais straikais iš eilės, lietuviai nurūko į priekį.

Nors Švedijos rinktinė turėjo galimybę sugrąžinti intrigą po netikslaus Lietuvos metimo partijos pabaigoje, to padaryti nepavyko – Lietuvos vicečempiono A. Daniūno ir 2019 m. pasaulio jaunimo čempionate bronzą iškovojusio 16-mečio L. Narušio pora pateko į pasaulio superčempionato finalą – 243:226.

Finale, kur nugalėtoją lėmė dviejų partijų rezultatas, lietuviai susitiko su dar vienu švedų duetu – Jesper‘u Svensson‘u ir Pontus‘u Andersson‘u – pusfinalyje įveikusiu Jungtinių Amerikos Valstijų mega žvaigždes Kristopher‘į Prather‘į ir Andrew Anderson‘ą ir iš karto išsiveržė į priekį.

Pirmąją partiją lietuviai pradėjo net keturiais straikais iš penkių ir susikrovė minimalų pranašumą. Antrąją partijos pusę geriau rungtyniavo švedai, kurie, atrodė, švęs pergalę, tačiau nesėkmingas Pontus‘o Andersson‘o paskutinis metimas, suteikė lietuviams unikalią galimybę, kuria jie ir pasinaudojo. Lietuvos duetas pirmąją pergalę iškovojo vos vienu kėgliu – 224:223.

Antrąją partiją lietuviai pradėjo užtikrintai, o partijos pradžioje vėl suklydę švedai, buvo priversti vytis. Tačiau tą jiems daryti buvo labai sunku – švedų dvejeto lyderis Jesper‘as Jenssen‘as niekaip negalėjo atlikti sėkmingo metimo, o lietuvių dvejetas leido straikus vieną po kito, nepalikdami savo varžovams jokių galimybių pasipriešinti – 237:176. Lietuvos rinktinė, pirmą kartą šalies istorijoje, iškovojo auksą pasaulio boulingo superčempionate.

Beje, finalinės čempionato kovos vyko labai neįprastoje aplinkoje – boulingo takai ir tribūnos žiūrovams buvo sumontuoti lauke, pasaulinės parodos EXPO 2020 teritorijoje.

Naujieji pasaulio čempionai į Vilnių grįžta jau antradienį, 19.05 val.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA