G. Nausėda į Kauną pakvietė Jungtinės Karalystės premjerą – Kas vyksta Kaune

G. Nausėda į Kauną pakvietė Jungtinės Karalystės premjerą

BNS / Remigijus Bielinskas 2021/11/02 18:23
G. Nausėda Medininkų žudynių metinėse / LRPK nuotr.

Pasaulio vadovų susitikime Glazge dalyvaujantis prezidentas Gitanas Nausėda antradienį sako gavęs Jungtinės Karalystės premjero Boriso Johnsono (Boriso Džonsono) sutikimą kitąmet apsilankyti Lietuvoje.

Konferencijoje neformaliai su Britanijos premjeru bendravęs šalies vadovas, pakvietė B. Johnsoną atvykti į Kaune kitąmet vyksiančius Europos kultūros sostinės renginius.

„Kaip tik sėdėjome autobuse šalia ir kalbėjomės, kada gi pagaliau jis atvyks į Lietuvą. Pasirodo jis turi šaknų su Lietuva, su Kaunu konkrečiai, tiesa iš gerokai ankstesnių kartų. Ir aš jam priminiau, kad yra labai puiki proga tai padaryti, kadangi Kaunas 2022-aisiais tampa Europos kultūros sostine“, – žurnalistams Glazge pasakojo Prezidentas.

Anot G. Nausėdos, gavęs kvietimą Britanijos vyriausybės vadovas pažadėjo kitąmet apsilankyti Kaune.

„Jis tikrai labai įdėmiai išklausė ir sako: „Aš būtinai turiu tai padaryti“, – sakė šalies vadovas.

Britanijos premjeras turi litvakiškų šaknų. Kaip rašė „Lietuvos rytas“, B. Johnsono genealogijos medyje nurodyta, kad jo prosenelis, žydų rabinas Elias Avery Loewas (Elijas Averis Levas) gimė 1879 metais Kalvarijoje, kai Lietuva dar priklausė carinei Rusijai.

Vėliau jis pasikeitė pavardę į Low (Lou) ir tapo B. Johnsono senelės tėvu. E. A. Loewo tėvai taip pat buvo gimę Lietuvoje – Kalvarijoje ir Kaune, o vėliau visa šeima emigravo į Jungtines Valstijas. Dabartinis Britanijos vyriausybės vadovas gimė 1964 metais Niujorke.

Europos kultūros sostinė yra Europos Komisijos iniciatyva, kuria siekiama per kultūrą sukurti tvarų, ilgalaikį pokytį miesto, regiono ir šalies gyvenime, socialinėje ir ekonominėje srityse.

Įgyvendinant projektą, Kaune 2022-aisiais planuojama organizuoti apie pusšimtį masinių tarptautinių renginių.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA