Kultūros ministerija nutraukė sutartį dėl ministro kabineto baldų įsigijimo - Kas vyksta Kaune

Kultūros ministerija nutraukė sutartį dėl ministro kabineto baldų įsigijimo

BNS 2021/10/28 21:37
S. Kairys / R. Tenio nuotr.

Kultūros ministerija nutraukė ministro Simono Kairio kabineto baldų įsigijimo sutartį su įmone „Joniškio baldai“. „Ministerijos kanceliarija mane informavo, kad abi šalys pasirašė susitarimą nutraukti sutartį“, – BNS ketvirtadienį patvirtino S. Kairys.

11 tūkst. eurų vertės baldų gamybos sutartis nutraukta žiniasklaidai paskelbus, kad neskelbiamos apklausos būdu pirkimą laimėjusios įmonės „Joniškio baldai“ vadovas yra ministro bendrapartietis, Liberalų sąjūdžio Joniškio skyriui priklausantis politikas Kęstutis Tautvaišas.

Ministras dar trečiadienį tvirtino, kad sutarties nutraukimas inicijuojamas siekiant išvengti tolesnio šios temos eskalavimo, tačiau atmeta bet kokias sąsajas dėl galimos įtakos pirkimams, pabrėždamas, kad pirkimų dalyviai neturi nurodyti savo akcininkų ar vadovų priklausymo partijoms.

„Tai nereiškia, kad mes nesijaučiame teisūs, bet man gaila tų sprendimų, dėl kurių reikia daugiau laiko skirti, o turime atsakinėti į vienokius ar kitokius klausimus, kurie yra iškilę“, – žurnalistams trečiadienį sakė ministras.

„Joniškio baldų“ direktorė, K. Tautvaišo sutuoktinė ir įmonės direktorė Danguolė Tautvaišienė BNS trečiadienį teigė, jog sutartį įmonė nutraukia taip pat siekdama atsikratyti galimos reputacinės žalos, nors pirkimą laimėjo sąžiningai.

Ministerija patvirtino, kad apklausus tris įmones, „Joniškio baldai“ pasiūlė mažiausią kainą pagaminti baldus pagal dizainerių parengtą projektą.

D. Tautvaišienė tikino, kad iki dalyvavimo pirkime nežinojusi, jog kultūros ministerijai vadovauja vyro bendrapartietis, o įmonė yra gaminusi baldus ministerijai dar 2013-aisiais, kai laimėjo konkursą vadovaujant tuometiniam Darbo partijos atstovui Šarūnui Biručiui.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA