Vaistinės po ribojimų sugriežtinimo: tiek pykčio dar niekada nebuvome sulaukę – Kas vyksta Kaune

Vaistinės po ribojimų sugriežtinimo: tiek pykčio dar niekada nebuvome sulaukę

Organizatorių nuotr.

Nuo penktadienio vaistinėse, kuriose priimami pacientai ir be galimybių paso (gpaso), vienam pirkėjui turi būti užtikrinamas 30 kv. m prekybos plotas arba vienu metu aptarnaujamas vienas žmogus. Dauguma tokių vaistinių visoje Lietuvoje nėra didesnės nei 60 kv. m, todėl šiuo metu vienu metu gali priimti tik vieną pacientą. Nuo penktadienio prie vaistinių formuojasi eilės, iš pacientų jaučiamas didelis pasipiktinimas.

„Iš pacientų tiek pykčio, kiek jo buvo penktadienį ir šiandien, nesu turėjusi per visą savo darbo praktiką“, – su liūdesiu sako „Camelia“ vaistinėje Kaune dirbanti vaistininkė Aida.

Dauguma vaistinių, turinčios atskirus įėjimus iš laiko, ir kurios pacientus priima ir be „gpaso“, yra nedidelės. Kaimiškose vietovėse, miesteliuose, vaistinių prekybos plotas neretai būna 10-30 kv. m, mieste – ne mažesnės nei 25 kv. m, tačiau tokios vaistinės paprastai nebūna didesnės nei 60 kv. m. Tad į tokias vaistines nuo penktadienio vienu metu galima priimti tik vieną pacientą, rašoma „Camelia“ vaistinės pranešime žiniasklaidai.

„Penktadienį dar daug pacientų apie pasikeitimus nežinojo, nesuprato, kodėl vaistinėje tik vienas žmogus, nors kasos – dvi-trys, bet į vidų patekti negali. Ribojant pacientus vaistinėje, du-tris kartus mažėja aptarnavimo tempas, tad pacientams tenka palaukti, – sako „Camelia“ vaistinių tinklą valdančios UAB „Nemuno vaistinė“ generalinė direktorė Aušra Budrikienė. – Penktadienį oras buvo ypač žvarbus, kai kur lijo lietus, tad dalis pacientų pasirinko lauke nelaukti. Nuogąstaujame, kad dėl šios priežasties kai kurių pacientų gydymo planas gali sutrikti.“

Vaistinių tinklas fiksuoja, kad didesnės eilės formuojasi mažesniuose miestuose ir miesteliuose, kur vaistinių mažiau, o kartais viename miestelyje – tik viena vaistinė. Gyventojai čia ateina ne tik įsigyti jiems svarbių vaistų, jiems taip pat reikalinga ir farmacinė paslauga, kurią suteikia vaistininkai.

Aušra Budrikienė / Organozatorių nuotr.

„Vaistinės – ne parduotuvės. Į jas vaistų ar farmacinės paslaugos ateina pacientai, sergantys ūmiomis ar lėtinėmis ligomis. Dauguma jų senyvo amžiaus, prastai besijaučiantys. Kol vienas pacientas aptarnaujamas, kitas norėtų vaistinėje prisėsti, tačiau pagal naująją tvarką mes negalime to leisti“, – apgailestauja „Camelia“ vaistinių tinklo generalinė direktorė A. Budrikienė.

Kai kurie prekybos tinklai priėmė sprendimą priimti tik „gpasus“ turinčius klientus. Vaistinėms toks sprendimas netinka, nes jose išduodamos gyvybiškai svarbios prekės – vaistai, be kurių kai kurie pacientai negali gyventi.

„Camelia“ vaistinių tinklas ragina pacientus skiepytis, absoliuti dauguma mūsų darbuotojų pasiskiepiję, kai kuriose mūsų vaistinėse galima pasiskiepyti ir nuo COVID-19 – vertiname skiepų svarbą, tačiau suprantame, kad kai kurie pacientai dvejojo ir dar nespėjo gauti savo „gpaso“, tad negalime jiems užtverti kelio įsigyti vaistų ar kitų jiems svarbių prekių, – sako A. Budrikienė.

– Suprantame, kad naujas ribojimas prekybos vietose yra dėl COVID-19 plitimo stabdymo, tačiau, manome, kad vaistinėms toks sprendimas turi ir žalos. Manome, kad 15 kv. m vienam pirkėjui, kaip buvo taikoma iki šiol, buvo saugus sprendimas. Mūsų pacientai eina tiesiai prie kasos, kur laukia vaistininkas, jie po vaistinę, kaip po, tarkime, maisto ar rūbų prekių parduotuvę, nevaikšto, tad atstumai tarp pacientų išlaikomi, tarp vaistininko ir paciento – apsauginiai skydai, vaistinėje, žinoma, privaloma dėvėti kaukę.“

Vaistinių tinklo atstovė pacientų, šiomis dienomis ateinančių į vaistines, prašo kantrybės ir supratimo. „Mūsų vaistininkai padarys viską, kad gautumėte savo vaistus ir farmacinę paslaugą“, – ramina A. Budrikienė.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA