Jaunuoliai gyvai parodė įsibrovimą į „Britanikos“ vaiduoklį ir pareigūnų atvykimą - Kas vyksta Kaune

Jaunuoliai gyvai parodė įsibrovimą į „Britanikos“ vaiduoklį ir pareigūnų atvykimą

Stopkadras, „Kas vyksta Kaune“ montažas

Grupelė kauniečių, kurių kai kuriems vargu ar yra daugiau nei 18 metų, savaitgalį mieste nenuobodžiauja. Šeštadienį gana nemenką sekėjų ratą socialiniuose tinkluose turintys jaunuoliai kartu su atsitiktiniais užklydėliais laiką leidžia apleistame „Britanikos“ viešbutyje. Pareigūnai čia buvo atvykę, dėl saugumo vidun nėjo.

Tiesioginė transliacija iš „Britanikos“ daugiau nei 24 tūkst. sekėjų turinčiame „YouTube“ kanale prasidėjo šeštadienį, apie 13 val. Sprendžiant iš vaizdo medžiagos, maždaug pusantros valandos keturi jaunuoliai vaikščiojo po nebaigtą statyti viešbutį, kol patraukė praeivių dėmesį.

Netrukus apačioje pasirodė policijos ekipažai. Transliacijoje iš viršutinių aukštų jų buvo galima matyti bent du, tačiau komentatoriai tvirtino, kad buvo atvykę trys, du pareigūnai apie 15 val. esą įėjo į pastatą.

Netrukus transliacija, kurią stebėjo apie tūkstantis vartotojų, nutrūko, tačiau apie 16 val. buvo atnaujinta. Žiūrovams klausiant, kas nutiko, vienas komentatorių paaiškino du jaunuolius išsigandus ir mėginus bėgti iš pastato, bet tik jiems išėjus, pareigūnai vyrukus esą čiupo ir išsivežė.

Šis susidūrimas su policija lauke iš dalies atitinka tarnybų naujienų portalui pateiktą informaciją, nors apie sulaikymus duomenų nėra. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato budėtojas nurodė, kad 14.33 val. pranešta apie 10 asmenų, galimai įsibrovusių į apleistą pastatą.

Prie „Britanikos“ atvyko policija ir ugniagesiai, tačiau pareigūnai vidun nėjo, kad, budėtojo žodžiais, nepasikartotų rugpjūčio pabaigoje įvykęs istorija, kai nuo viešbučio kritęs asmuo sužalojo apačioje stovėjusį pareigūną. 1999 m. gimęs vyras tuomet mirė vietoje.

Kaip „Kas vyksta Kaune“ sakė budėtojas, pareigūnai nebuvo tikri, ar viduje matė nekviestus svečius, o pradėjus lyti nebematė nieko. Per garsiakalbius įspėję, kad prašalaičiai apleistų objektą, policininkai išvyko. Ugniagesių duomenimis, 15.07 val. iš policijos gautas prašymas padėti patekti į apleistą pastatą, bet atvykus gaisrininkams, pareigūnai nurodė, kad pagalbos nebereikia.

Neaišku, ar pastato savininkai apskritai žino, kad jų nuosavybėje jaunimėlis organizuoja visą parą trunkantį pasibuvimą, mat apie sulaikytus asmenis nepranešama, oficialiai pareigūnai „Britanikoje“ nieko nerado.

Tuo metu vaizdo tinklaraštininkas tęsia savo transliaciją ir ketina išbūti apleistame viešbutyje visą naktį. Aplink prožektoriaus šviesą jau susibūrė mažiausiai aštuoni įvairaus amžiaus jaunuoliai.

Alkoholio čia nematyt, tik garuoja elektroninės cigaretės, taip pat pakaitom ėjo draugiško sparingo raundai, o apie 18.30 val. grupė užsikorė ant stogo pasidairyti po Kauno panoramą ir pasidaryti fotosesiją. Atrodo, lankytojai piktų kėslų neturi, bet nebaigtame „vaiduoklyje“ po saulės laidos būti pavojinga, o šeštadienio vakarą ši vieta tapo besibastančio jaunimo karštuoju tašku.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad pagal Baudžiamojo kodekso 165 str., tas, kas neteisėtai prieš savininko valią įsibrovė į kito žmogaus gyvenamąjį namą, butą, kitą gyvenamąją patalpą arba jos priklausinius, įskaitant saugomą teritoriją, baudžiamas viešaisiais darbais, bauda, laisvės apribojimu, areštu arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Vis dėlto neaišku, ar „Britanika“ kvalifikuotina kaip gyvenamoji patalpa, nors „vaiduoklio“ teritorija aiškiai aptverta, pažymėta ir saugoma. Beje, už minėtame straipsnyje numatytą veiką asmuo atsako tik tuo atveju, kai yra nukentėjusiojo ar jo teisėto atstovo skundas.

Nebaigtą daugiau nei 12 tūkst. kv. m ploto „Britanikos“ viešbutį 2018-ųjų liepą įsigijo bendrovė „K26“, kuri turi planų jį rekonstruoti pagal Gintauto Natkevičiaus architektų biuro parengtą projektą. Visgi tarybinio monstro atgimimą vilkina verslininkų ir Kauno savivaldybės ginčai teisme.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA