Daugiau nei 13 mln. kainavusi Taikos prospekto rekonstrukcija – finišo tiesiojoje - Kas vyksta Kaune

Daugiau nei 13 mln. kainavusi Taikos prospekto rekonstrukcija – finišo tiesiojoje

R. Tenio nuotr.

Ilgiau nei tikėtasi užsitęsę Taikos prospekto darbai juda pabaigos link, čia liko vos keli baigiamieji darbai ir kauniečiai galės džiaugtis naujai nutiesta ir iš esmės sutvarkyta gatve. Praėjusių metų pavasarį pradėta rekonstrukcija jau smarkiai sulėtėjo ir liko paskutiniai mažesni darbeliai, kurie, kaip žada savivaldybės atstovai, bus užbaigti iki 2022-ųjų. Visas projektas iki šiol kainavo daugiau nei 13 mln. eurų.

Startavo Aklųjų sankryžoje

2020 metų balandžio mėnesį didįjį kapitalinį Taikos prospekto remontą atidarė darbai vienoje judriausių Aklųjų sankryžoje. Savanorių ir Taikos prospekto sankirtoje įrengta papildoma eismo juosta, leidžianti automobiliams sukti iš Taikos prospekto kairėn į Savanorių prospektą.

Toks sprendimas priimtas po to, kai analogiškas pokytis prieš kelerius metus pasiteisino priešingoje sankryžos pusėje padarius tą patį – iš Tvirtovės alėjos vairuotojams sudarytos galimybės pasukti kairėn nutiesus papildomą eismo juostą. Taip sankryžos pralaidumas, savivaldybės skaičiavimu, padidėjo 25 procentais.

Nauja juosta Taikos ir Savanorių prospektų sankryžoje / Kauno miesto savivaldybės nuotr.

7 kilometrai iš pagrindų

Tuo pat metu pradėtas grandiozinis kapitalinis remontas visame Taikos prospekte, kelininkai pirmiausia ėmėsi dalies nuo Ateities plento iki Pramonės prospekto žiedo, kur darbai virė visu pajėgumu, toliau darbai persikėlė į likusią prospekto atkarpą iki Savanorių prospekto.

Kol kelininkai plušo su asfalto klojimo darbais atkarpoje nuo Ateities plento, vyko pasiruošimas antrajam etapui: Taikos prospekto atkarpoje tarp J. Basanavičiaus g. ir Savanorių pr. buvo atnaujintos požeminės komunikacijos – šiluminė trasa ir vandentiekis.

Kaip dabartinę situaciją komentavo Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis, Taikos prospekte atlikti visi esminiai darbai: atnaujinta važiuojamosios dalies danga, pėsčiųjų ir dviračių takai, viešojo transporto stotelių stoginės, įrengtos poilsio vietos su suoliukais ir šiukšliadėžėmis. Šaligatviuose integruota neregių vedimo sistema.

„Greta susikirtimo su J. Basanavičiaus alėja įrengta automobilių stovėjimo aikštelė. Taip pat prospekte suformuota A juosta, skirta autobusams ir troleibusams, tad šioje arterijoje kelionės viešuoju transportu tapo greitesnės ir patogesnės. Beje, šį rudenį bus pasodinta per 100 medžių ir krūmų, todėl atnaujintame prospekte kitąmet bus dar žaliau ir gražiau“, – atlikus darbus vardijo A. Pakalniškis.

Taip pat ilgai Kauno vairuotojams galvos skausmą kėlęs Taikos, Pramonės prospektų ir Kovo 11-osios gatvės žiedas pagaliau sulauks kelininkų dėmesio – žiedinėje sankryžoje iki šio mėnesio pabaigos žadama nubraižyti horizontalųjį ženklinimą.

Sutvarkytos gretimos gatvės

Kauniečių kantrybę testuojantys Taikos prospekto darbai išsikerojo ir į jį kertančias gatves, daugelyje atkarpų vienu ar kitu metu vairuotojus pasitikdavo „plytos“, o apvažiuoti tekdavo per didžiausias spūstis.

Pernai vasaros pradžioje darbai įsisuko į Kovo 11-osios gatvę, atkarpoje nuo Taikos prospekto link Savanorių prospekto atnaujintos požeminės komunikacijos, važiuojamoji danga, šaligatviai, įrengtas atskiras dviračių takas bei poilsio aikštelės. Vėliau darbai persikėlė į kitą gatvės dalį link Girstučio kultūros rūmų, kur buvo atliekamas „Kauno energijos“ šiluminės trasos remontas.

Tos pačios vasaros liepą vairuotojus pasiekė žinia, jog visam mėnesiui uždaroma kita judri gatvė, kertanti Taikos prospektą – A. Baranausko gatvėje atlikti asfaltavimo darbai, o kauniečiams beliko rinktis kitus maršrutus, kur remontas dar nebuvo pradėtas.

Praėjus geram mėnesiui, uždaryta ir gretimai netoliese einanti J. Basanavičiaus alėja, čia taip pat vyko požeminių komunikacijų remontas, dėl to vairuotojai visą savaitgalį turėjo vengti uždarytos atkarpos.

Taikos prospekto rekonstrukcija, uždaroma J. Basanavičiaus alėja / „Kas vyksta Kaune“ nuotr.

Intensyvūs gatvės remonto darbai vyko ir Tvirtovės alėjoje, čia atnaujinti šaligatvių borteliai, pakeisti šulinių dangčiai.

Dešimtmečius buvęs gerokai primirštas Pramonės prospektas taip pat pasikeitė, atnaujinti šaligatviai, įrengti nauji dviračių takai visoje atkarpoje nuo K. Baršausko iki Partizanų gatvės. Dviračių ir pėsčiųjų tako tvarkymo darbų vertė siekė net 1 189 927 Eur su PVM. Darbai finansuoti iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos skiriamų lėšų.

Taikos prospekto rekonstrukcija / R. Tenio nuotr.

Kainavo daugiau nei 12 mln. eurų

Daug kantrybės iš vairuotojų pareikalavę darbai pagaliau atėjo prie finišo tiesiosios ir artimiausiu metu viena pagrindinių miesto arterijų kauniečiai galės džiaugtis jau nematydami sunkiosios technikos kelyje.

Didžiąją dalį rekonstrukcijos atliko AB „Kauno tiltai“ pagal 11 mln. 920 tūkst. eurų vertės viešojo pirkimo sutartį, tačiau prireikus papildomų darbų savivaldybė su minėta bendrove 2019-ųjų liepą pasirašė dar 1 mln. 600 tūkst. eurų sutartį.

Vėliau, spalio mėnesį buvo sudaryta papildoma sutartis dėl Taikos pr. kapitalinio remonto techninio darbo projekto parengimo ir darbų, kurie miestui atsiejo dar beveik 2 mln. eurų. Remiantis Centriniu viešųjų pirkimų portalu, už visus darbus su AB „Kauno tiltai“ iki šiol pasirašyta sutarčių už beveik 16 mln. eurų.

Taip pat Kauno savivaldybė sudarė kelias sutartis su UAB „Laboratorinių tyrimų centras“, kuriomis už daugiau nei 145 tūkst. eurų pirktos laboratorinių bandymų ir tyrimų paslaugos Taikos prospekto kapitalinio remonto metu.

Tiesa, savivaldybė „Kas vyksta Kaune“ pateikė kiek kitokią sąmatą, pagal kurią 13,27 mln. eurų skirta Taikos prospekto dangos remontui, 142 tūkst. eurų – laboratoriniams bandymams, 8 tūkst. eurų – techninei priežiūrai, beveik 6 tūkst. eurų – techninio projekto parengimui ir 2,7 tūkst. eurų – dangos ištyrimui.

Pagal šį aiškinimą, visas gatvės remontas atsiėjo 13,43 mln. eurų. Anot A. Pakalniškio, galutinai užbaigti projektą tikimasi iki gruodžio pradžios.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA