Raudondvaryje pagerbtos sėkmingiausiai dirbančios Kauno rajono įmonės – Kas vyksta Kaune
KAUNO KALĖDŲ RADIJAS:

Raudondvaryje pagerbtos sėkmingiausiai dirbančios Kauno rajono įmonės

Kauno rajono verslo apdovanojimai
Apdovanojimų ceremonija / R. Tenio nuotr.

Ketvirtadienį įvykusiame kasmetiniame padėkos renginyje Raudondvario dvare Kauno rajono meras Valerijus Makūnas apdovanojo prizais septynias sėkmingiausiai 2021 metais dirbusias ir prie krašto gerovės prisidėjusias įmones.

Veidu į bendruomenę

Meras pabrėžė, kad nepaisant pandemijos verslo plėtra Kauno rajone didina pagreitį: veiklą plečia tarptautinės korporacijos, tokios kaip „Continental“, „Hella“, „MAAS Aviation“, „Sirin Development“, kuriasi smulkios bei vidutinės įmonės, sudarančios maždaug 80 proc. verslo subjektų.

V. Makūnas ypač dėkojo verslininkams, vystantiems tvarų, socialiai atsakingą verslą, tausojantiems gamtą ir siekiantiems dialogo su bendruomene. Ne viena įmonė padeda savivaldybei spręsti socialines problemas, remia kultūros renginius.

Lino Urbos Ringauduose įkurta  UAB „Pilėnų klinika“, aktyviai dalyvaujanti skiepijant gyventojus nuo COVID-19 viruso, apdovanota prizu „Už socialiai atsakingą verslą“, rašoma Kauno rajono savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Prizas „Už indėlį į biudžetą“ atiteko Kumpių kaime (Domeikavos sen.) įsikūrusios UAB „Joldija“ vadovui Pauliui Paškevičiui, kurio vadovaujama įmonė gamina baldus, prekiauja metalais ir solidžiai papildo biudžetą.

Kauno rajono verslo apdovanojimai
Apdovanojimų ceremonija / R. Tenio nuotr.

Kuria sveikus produktus

Ilgą laiką vyravo stereotipas, kad vyrai versle pranašesni. Tačiau šiandien moterys vis aktyviau kuria verslus ir vadovauja įmonėms. Tai patvirtina ir Babtų seniūnijoje įsikūrusios UAB „Mėlynė“ vadovės Nijolės Karpavičienės sėkmės istorija.

Liofilizuotos uogos, vaisių tyrės, sula, baltyminiai kokteiliai ir kiti „Mėlynės“ produktai gerai žinomi ne tik šalyje, bet ir užsienyje.

„Moterys galbūt linkusios mažiau rizikuoti, tačiau ir jos gali kurti verslus. Aš šios veiklos ėmiausi būdama vyresnio amžiaus, užauginusi vaikus, todėl buvau laisva užsiimti kuo noriu. Nuolat domėjausi sveika mityba ir pastebėjau, kad daug maisto produktų turi konservantų, pridėtinių dažiklių, saldiklių, todėl ir kilo noras kurti sveikus produktus“,- pasakojo verslininkė, iš mero rankų gavusi prizą „Moteris versle“.

Robotai kovoja su virusu

Nors COVID-19 pandemijos krizė stipriai paveikė įvairius ekonomikos sektorius, tačiau  robotų sistemų kūrėjai randa naujų nišų verslui ir, pasitelkę inovatyvius sprendimus, stoja į kovą su virusu. Viena tokių įmonių – Kauno LEZ (Karmėlavos sen.), įsikūrusi UAB „Elinta Robotics“.

Šios įmonės sukurti sprendimai padeda sumažinti viruso plitimo tikimybę, lengviau valdyti riziką dėl darbo jėgos praradimo ir leidžia tęsti veiklą arba ją nesunkiai pertvarkyti. Robotų linijas įsidiegusios Lietuvos įmonės lanksčiau prisitaiko prie pasikeitusių sąlygų ir, esant reikalui, gali didinti gamybos apimtis, paleisti liniją bet kuriuo paros metu.

„Elinta Robotics“ vadovui Aurelijui Beleckiui įteiktas prizas „Už inovacijas“.

Kauno rajono verslo apdovanojimai
Apdovanojimų ceremonija / R. Tenio nuotr.

Vandenlenčių sporto sostinė

Žemaitkiemyje (Domeikavos sen.), 11 ha sklype, besikuriantis vandenlenčių parkas „Vanduo Marse“ yra pirmasis regione, turintis moderniausią šešių bokštų „Sesitec“ sistemą. Ji vienu metu gali tempti devynis plaukikus, o tvenkinyje sumontuota net septyniolika „Unit Parktech“ figūrų: tramplynų, reilų. Čia galima ne tik pramogauti, bet ir rengti tarptautinio lygio pasirodymus.

Tai jau trečias verslo partnerių Dovydo Rekščio ir Manto Gervetausko projektas pakaunėje: šių jaunų vyrų įkurti vandenlenčių parkai veikia Noreikiškėse ir Kulautuvoje. Verslininkų tikslas – paversti Kauno rajoną Lietuvos vandenlenčių sporto sostine.

Verslo partneriai Žemaitkiemio kaime įsigijo dar vieną panašaus dydžio sklypą, kuriame kasa jau antrą vandens telkinį. Planuojama, kad jis lankytojams bus atviras kitų metų pavasarį. Šis tvenkinys bus su „Pro“ klasės ratu, jame treniruosis profesionalūs sportininkai.

UAB „Vanduo Marse“ įteiktas prizas „Už turizmo skatinimą“.

Žengia žaliojo kurso keliu

Industrinio nekilnojamo turto bendrovės „SIRIN Development“ vadovui Laurynui Kuzavui padėkota už tvarios plėtros sprendinius ir draugiškumą aplinkai. Martinavos kaime, šalia automagistralės A1, pastatytas Kauno logistikos centras  (KLC) yra pirmas stambus A klasės ir A energinio efektyvumo projektas regione.

Kaip ir visi nauji „SIRIN Development“ logistikos centrai, KLC turi „Baltic Green Energy“ sertifikatą, kuris patvirtina, kad šis centras naudoja elektros energiją, pagamintą iš atsinaujinančių energijos išteklių. Sandėliuose įrengtas energiją taupantis LED apšvietimas su judesio davikliais, EPS elektriniai gaisro detektoriai, ESFR purkštuvų tinklas, įdiegti kiti tvarūs sprendimai.

Kauno rajono verslo apdovanojimai
Apdovanojimų ceremonija / R. Tenio nuotr.

„Esate ne tik darnios plėtros ir socialiai atsakingo verslo pavyzdys, bet ir kuriate aukštos kokybės darbo vietas, o tai labai svaru“, – pabrėžė V. Makūnas.

„SIRIN Development” Lietuvos, Latvijos ir Rusijos rinkai per trumpą laiką pastatė keletą naujų logistikos centrų – iš viso apie 400 kv m – ir buvo įtraukta į „Property EU Magazine“ didžiausių Europos industrinio nekilnojamojo turto vystytojų reitingą, jame užimdama 13-tą vietą.

Verslo centras užmiestyje

Dešimties tūkstančių gyventojų ribą perkopusi Domeikavos seniūnija turi ne tik atnaujintą gimnaziją, naują laisvalaikio salę, išskirtinės architektūros vaikų darželį „Luknė“, bet ir šiuolaikinį verslo centrą „7“, kurį pastatė UAB „Gera erdvė“.

Moderniai įrengtose 1 200 kv m patalpose veikia devynios įmonės, sukurta daugiau kaip 40 naujų darbo vietų.

Verslo centre po vienu stogu yra beveik viskas ko reikia kasdieniame gyvenime: restorane galima greitai ir skaniai pavalgyti, didelio pasisekimo spėjo sulaukti kepyklėlė bei mėsinė, veikia gėlių krautuvėlė, gėrimų parduotuvė, klinika, soliariumas, sporto studija.

Centro pasididžiavimas – vienas didžiausių Lietuvoje pramogų parkų uždarose patalpose, į kurį pasiausti atvyksta jaunos šeimos iš Kauno, Klaipėdos ir net Vilniaus.

Už įgyvendintą projektą „Jauno verslo“ kategorijoje apdovanotas Donatas Pocius aktyviai dalyvauja Domeikavos seniūnijos gyvenime, yra Varluvos seniūnaitis.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA