Vieno reivo istorija: kaip vakarėlis bare tapo vienu svarbiausių Kauno festivalių (foto) – Kas vyksta Kaune
KAUNO KALĖDŲ RADIJAS:

Vieno reivo istorija: kaip vakarėlis bare tapo vienu svarbiausių Kauno festivalių (foto)

„Prisukamas Abrikosas“ / T. Stuko nuotr.

Pastaruosius 15 metų kiekvienas kaunietis, bent truputį domėjęsis elektronine muzika, paklaustas apie tai, koks vakarėlis yra pats geriausias mieste, net nemirktelėjęs atsakytų – „abrikosas“. Tai taip vadinamas Stanley Kubrick filmo pavadinimo įkvėptas kultinis renginys „Prisukamas Abrikosas“. Daugiau negu dekadą kiekvieną didįjį šventinį savaitgalį – vis kita Kauno industrinė erdvė tampa pastoge keliasdešimt tūkstantinei miniai. Tiesa, šį rudenį renginys paaugs dar labiau.

Vienos nakties vakarėliu buvęs „Prisukamas abrikosas“ spalio 29 dieną taps dviejų dienų festivaliu. Pirmąjį vakarą, penktadienį, Kaune dar vis veikiantis metalo perdirbimo fabrikas „Pergalė“ taps koncertine post-punk gurmanų arena.

Kaip rašoma „Lizdas“ pranešime žiniasklaidai, festivalį atidarys išskirtinis grupės BA. lyderio Beno Aleksandravičiaus DJ pasirodymas ir lietuvaičiai Solo Ansamblis. Tamsi, gitariška ir intymi atmosfera tęsis ir su svarbiausiu vakaro pasirodymu – olandų grupe De Ambassade.

Pasibaigus koncertui – dūzgės naktinės kultūros namais save vadinamame naktiniame klube „Lizdas“, kur pasirodys ir pats grupės De Ambassade lyderis, didžėjus ir prodiuseris Dollkraut. Jo naktinį pasirodymą apšildys iš „Pergalės“ atkeliavęs Benas Aleksandravičius, „Lizdo“ rezidentas Eimantas bei vis ryškiau ir garsiau skambantis kaunietis prodiuseris Teatre.

Antrąją „Prisukamo abrikoso“ dieną vėl bus grįžtama į metalo perdirbimo fabriką „Pergalė“. O čia, greta didžiulio ir trankaus reivo su garsiais EBM/Techno didžėjais Identified Patient bei Cardopusher, veiks ir patyriminė koncertinė erdvė. Vadinamasis „Experience stage“ nakties metu taps jaukiu eksperimentinės muzikos klubu su gyvais, ganėtinai retai Lietuvoje išgirstamų vietinių projektų pasirodymais. Koncertuos duetas Five Rituals ir vilniečio prodiuserio Brokenchord suburta gyva grupė.

Akivaizdu, kad „Prisukamas Abrikosas“ išaugo ir pamažu tampa dviejų naktų plataus muzikinio profilio mini festivaliu. Aplankyti jį galima bus artimiausio „šventinio“ savaitgalio metu – spalio 29-30 dienomis.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA