Seime kelią skinasi Prezidento siūlymai kelti kartelę viduriniam išsilavinimui – Kas vyksta Kaune

Seime kelią skinasi Prezidento siūlymai kelti kartelę viduriniam išsilavinimui

BNS / Milena Andrukaitytė 2021/10/19 20:14
Paskutinis skambutis
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Seimas antradienį ėmėsi prezidento Gitano Nausėdos inicijuotų pataisų kelti kartelę viduriniam išsilavinimui.

Seimas antradienį 63 balsais „už“, vienam parlamentarui balsavus prieš ir 34 susilaikius pritarė prezidento pateiktoms Mokslo ir studijų bei Švietimo įstatymų pataisų projektams. Toliau juos svarstys Seimo komitetai.

Vienu jų būtų nustatoma, kad brandos atestatas būtų išduodamas tik išlaikiusiems du egzaminus, iš kurių vienas privalo būti valstybinis.

„Įgyti vidurinį išsilavinimą reikėtų bent vieno valstybinio brandos egzamino. Manome, kad asmuo, praleidęs 12 metų mokyklos suole, turėtų išlaikyti bent vieną valstybinį egzaminą“, – pristatydamas pataisas sakė prezidento patarėjas Paulius Baltokas.

Taip pat siūloma į aukštąsias mokyklas priimti tik tuos, kurie yra išlaikę mažiausiai tris valstybinius brandos egzaminus.

Mokslo ir studijų įstatymo pataisų projektas numato, kad vienas iš trijų egzaminų priimant į aukštąsias mokyklas turėtų būti lietuvių kalbos, kitas – tiksliųjų mokslų, jį nustatytų švietimo, mokslo ir sporto ministras. Trečiąjį egzaminą rinktųsi pats abiturientas.

Dabar reikalaujama būti išlaikius mažiausiai vieną brandos egzaminą, nenurodant jo lygio – ar tai mokyklinis, ar valstybinis egzaminas. Tik norint studijuoti valstybės finansuojamoje vietoje privalu būti išlaikius dar valstybinį matematikos egzaminą bei trečią pasirenkamą.

Savo pataisa valstybės vadovas sako siekiantis suvienodinti reikalavimus priimant į valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas vietas.

Jo siūlymas šiek tiek koreguoja Vyriausybės parengtas ir pateikimo stadiją Seime įveikusias pataisas, kad į aukštąją mokyklą būtų priimami asmenys, išlaikę valstybinius lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir laisvai pasirenkamą egzaminus.

Anot prezidento projekto, trijų egzaminų reikalavimas nebūtų taikomas asmenims, išlaikiusiems du valstybinius brandos egzaminus ir baigusiems trumpąsias studijas, stojant į pirmosios pakopos profesinio bakalauro studijas.

Pagal prezidento siūlymą, vidurinis išsilavinimas būtų įgyjamas išlaikius ne du mokyklinius brandos egzaminus, o du brandos egzaminus, iš kurių mažiausiai vienas būtų valstybinis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA