Kauniečiai ir toliau nevengia naudoti svetimų „gpasų“: policija šeštadienį pradėjo 2 tyrimus – Kas vyksta Kaune

Kauniečiai ir toliau nevengia naudoti svetimų „gpasų“: policija šeštadienį pradėjo 2 tyrimus

Galimybių pasas
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Šeštadienį Kauno pareigūnai pradėjo du ikiteisminius tyrimus dėl svetimų galimybių pasų (gpasų) panaudojimo.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, spalio 16 dieną apie 18.00 val. Kaune, Vakariniame aplinkkelyje, į prekybos centrą atvykęs 1993 metais gimęs vyras tikrinančiam darbuotojui pateikė ne savo dokumentą – „gpasą“.

Tą pačią dieną su ne savo „gpasu“ į prekybos centrą Pramonės prospekte apie 19.10 val. bandė patekti ir 1964 metais gimęs vyras.

Dėl abiejų atvejų policija pradėjo ikiteisminius tyrimus pagal LR BK 302 str. – Antspaudo, spaudo ar dokumento pagrobimas arba pagrobtojo panaudojimas.

Remiantis Baudžiamuoju kodeksu, tas, kas pagrobė ar neturėdamas teisėto pagrindo įgijo, laikė, gabeno, siuntė, panaudojo ar realizavo fizinio ar juridinio asmens antspaudą, spaudą, dokumentą ar griežtos atskaitomybės blanką, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad nuo rugsėjo 13-osios „gpaso“ neturintiesiems žmonėms draudžiama lankytis nebūtinųjų prekių parduotuvėse, dideliuose prekybos centruose, turgavietėse (kai plotas viršija 1,5 tūkst. kv. metrų), jie negali gauti grožio paslaugų, lankytis sporto klubuose ar dalyvauti renginiuose, į kuriuos susirenka daugiau nei 500 žmonių.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA