51 kartą kraujo paaukojusi slaugytoja diabetologė Aušra džiaugiasi išgelbėjusi ne vieną gyvybę – Kas vyksta Kaune

51 kartą kraujo paaukojusi slaugytoja diabetologė Aušra džiaugiasi išgelbėjusi ne vieną gyvybę

/ Kauno klinikų nuotr.

Kauno klinikų Endokrinologijos klinikos slaugytoja diabetologė Aušra Krivolap pirmą kartą kraujo paaukojo prieš dvylika metų. Per šį laikotarpį kraujo donore moteris buvo jau 51 kartą, o šiais metais jai suteiktas Garbės donoro vardas.

Pirmąjį kartą Aušra paaukojo kraujo paskatinta draugės. „Ilgą laiką norėjau prisidėti prie šio kilnaus darbo, tačiau taip jam ir nepasiryždavau. Galiausiai draugė pasiūlė Kraujo centre apsilankyti kartu, – prisimena ji. – Paaukojus kraujo, supratau, kad be didelių pastangų galima padėti kitam žmogui.“

Pasak Kauno klinikų Kraujo centro vadovės dr. Dianos Remeikienės, donorų kraujas pacientams, patyrusiems traumas ar kraujavimo metu, reikalingas nuolat. „Be donorų pagalbos nebūtų galima atlikti sudėtingų operacijų, išgelbėti sunkios būklės gimdyvių ar gydyti pacientų, sergančių onkologinėmis, hematologinėmis ir kitomis ligomis, – sako dr. D. Remeikienė. – COVID-19 ligos sukelta pandemija pakoregavo visų mūsų gyvenimus, tačiau darbas ligoninėje nesustojo. Norime visus sveikus ir galinčius paaukoti kraujo žmones paraginti nebijoti ir ateiti į Kraujo centrą. Primename, kad gavus vakciną nuo COVID-19 ligos, kraujo galima duoti jau tą pačią dieną.“

Ilgametė kraujo donorė Aušra tikina, kad šiais metais jai suteiktas garbės donorės vardas tik dar labiau įprasmina kraujo donorystę. „Šis apdovanojimas parodo, kiek daug gyvybių gali išgelbėti vos vienas žmogus paaukodamas kraujo. Juk tai nieko nekainuoja – aš atiduodu tai, kas sveiko žmogaus organizme yra neišsenkantis ir atsinaujinantis komponentas, todėl kraują aukosiu tol, kol galėsiu“, – šypsosi ji.

Moteris ragina prisidėti prie kraujo donorystės, nes tai – geras būdas daryti prasmingus darbus. „Kraujo donorystė – tai lengviausias būdas padėti kitiems, nes Kraujo centre donoras praleidžia tik keliolika minučių, – teigia Aušra. – Labiausiai džiugina pacientų, kuriems gyvybę išgelbėjo donorų paaukotas kraujas, istorijos. Taip pat visada norisi padėkoti Kraujo centro darbuotojams, kurie organizuoja kraujo donorystės procesą, ima kraują ir prašo visų galinčių prisidėti prie šio kilnaus darbo.“

Kviečia padaryti gerą darbą ir atvykti į Kauno klinikų Kraujo centrą paaukoti kraujo. Kauno klinikų Kraujo centro darbuotojai daro viską, kad apsaugotų kraujo donorus ir personalą, rašoma Kauno klinikų pranešime žiniasklaidai.

Reguliuojami srautai, todėl prašome dėl vizito iš anksto skambinti tel.nr. +37037326856 ir suderinti individualų laiką. Įėjimas į Kraujo centrą yra atskiras nuo visų klinikų. Taip pat suteikiamas leidimas automobiliu privažiuoti prie pat Kraujo centro.

Atvykus į Kraujo centrą, bekontakčiu termometru matuojama donorų kūno temperatūra. Prašoma dezinfekuoti rankas dezinfekciniais skysčiais, esančiais Kraujo centre.

Išduodamos vienkartinės kaukės ir prašoma jas dėvėti vizito metu. Nuolat dezinfekuojamos patalpos ir įranga.

Kraujo centras randamas Eivenių g. 2, Kaunas.

Kraujo donorams parkavimas prie Kauno klinikų Kraujo centro yra nemokamas. Pageidaujantiems atvykti iki Kraujo centro automobiliu, prašome apie tai pranešti tel.nr.: +37037326856, +37037787372 +37037326500 arba nurodyti registruojantis internetiniame Kauno klinikų puslapyje.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA