Kauno damas injekcijomis gražinusios „specialistės“ stos prieš teismą – Kas vyksta Kaune

Kauno damas injekcijomis gražinusios „specialistės“ stos prieš teismą atliktos 9 kratos

Kauno apskr. VPK nuotr.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (Kauno apskr. VPK) kriminalistai, tiriantys ekonominius nusikaltimus, dar šių metų pirmąjį pusmetį, sulaukę pranešimo apie galimai neteisėtai atliekamas grožio injekcijas į lūpas, pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 202 str. 1 d. dėl neteisėto vertimosi ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla.

Ikiteisminio tyrimo metu iš Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos gautas atsakymas, kuriame nurodyta, kad injekcijų atlikimas į paodį yra priskiriamas bendrosios praktikos slaugos paslaugai ir gydytojų teikiamoms asmens sveikatos priežiūros paslaugoms, tai yra licencijuojamoms asmens sveikatos priežiūros paslaugoms, rašoma Kauno apskr. VPK pranešime žiniasklaidai.

Įstaigos, kurios teikia tokias sveikatos priežiūros paslaugas, privalo turėti įstaigos asmens sveikatos priežiūros licenciją, o joje dirbantys slaugytojai ir gydytojai – atitinkamas praktikos licencijas.

Vykdant intensyvius ikiteisminio tyrimo veiksmus buvo nustatyta, kad galimai nelegaliai (neregistruotos kaip sveikatos priežiūros specialistės, neturint licencijos) grožio paslaugas Kauno centrinėje dalyje teikė dvi jaunos moterys. Viena iš jų tokias paslaugas teikė ir Klaipėdoje.

Spalio 5 d. tiek moterų darbo vietose, tiek ir gyvenamosiose vietose, atliktos kratos, kuriose dalyvavo ir Kauno apskrities policijos, ir Klaipėdos apskrities policijos kriminalistai, tiriantys ekonominius nusikaltimus.

9 kratų metu rasta ir paimta įvairiausių medikamentų, švirkštų, mezoterapinių adatų, radijo dažnio aparatas, ultragarsinė veido mentelė, įvairūs dokumentai.

Abiems moterims pareikšti įtarimai padarius nusikalstamą veiką, numatytą LR Baudžiamojo kodekso 202 str. 1 d., paskirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir dokumentų paėmimas. Joms gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA