Kaunietis A. Dranseika tapo Europos motorlaivių vicečempionu – Kas vyksta Kaune

Kaunietis A. Dranseika tapo Europos motorlaivių vicečempionu turi didelių tikslų

Europos motorlaivių vicečempionas A. Dranseika./ Nuotraukų koliažas.

Kaunietis Arvydas Dranseika pasiekė didžiausią laimėjimą savo karjeroje – rugsėjo 25-26 d. Lenkijoje, Rogožno mieste vykusiame Europos motorlaivių OSY-400 klasės čempionate iškovojo sidabro medalį. Sportininko užmojai dideli – jis sieks tapti Pasaulio čempionu.

Su A. Dranseika kalbamės apie sportavimo pradžią, iššūkius ir dieną, kai norėjosi viską mesti.

Iš kartos į kartą

Kaunietis A. Dranseika juokavo, kad motorlaivių sporte yra jau nuo pat gimimo, mat jo senelis Stasys Noreika buvo vienas iš motorlaivių sporto pradininkų Lietuvoje, tėtis Arvydas Dranseika irgi sportininkas bei laivų gamintojas, o mama Lolita Dranseikienė kurį laiką dirbo sporto teisėja.

„Motorlaiviai jau įaugę į kraują, eina iš kartos į kartą“, – konstatavo A. Dranseika. Nacionalinėje klasėje jis startavo 2010 m., o Europos, Pasaulio čempionatuose dalyvauja nuo 2014 m.

A. Dranseika Europos čempionatui pasakojo ruošęsis visą sezoną, pasirengimui padėjo dalyvavimas Lietuvos čempionate (iškovota II vieta) ir Baltijos šalių čempionate. Treniruotės nuolat vyksta Kauno mariose, naujai įkurtoje Lietuvos motorlaivių akademijoje.

A. Dranseika Europos motorlaivių OSY-400 klasės čempionate iškovojo II vietą. Pirmąją vietą pelnė latvis Janis Badaukis, trečiąją – lenkas Jakub Rochowiak. Šioje klasėje varžėsi 10 lenktynininkų./ V. Lacio nuotr.

Dėkingas pirmajam treneriui

Sportininkas įsitikino, kad geri rezultatai ateina daug metų kantriai ir nuosekliai dirbant, renkant patirtis varžybose. „O paskui belieka tik prižiūrėti savo techniką, tobulinti sportinius gebėjimus, tokius kaip plaukimas, tinkamas trajektorijos pasirinkimas ir pan.“, – pasakojo A. Dranseika bei pridūrė, kad motorlaivių sportas reikalauja didelio užsispyrimo, kantrybės, atkaklumo, nes vien techniką paruošti užtrunka daug laiko, reikia gilintis ir į specifinius dalykus, pvz., išmanyti variklių darbą, kaip veikia aerodinamika, hidrodinamika ir pan.

A. Dranseika šiuo metu priklauso „MK racing“ komandai ir treniruojasi savarankiškai, tačiau visad liks dėkingas šviesaus atminimo pirmajam motorlaivių treneriui Algimantui Žitkevičiui, sudėjusiam tvirtus pamatus. „Esu jam labai dėkingas, kad mane nuo pat pradžių treniravo ir prisidėjo prie visų pasiekimų“, – sakė A. Dranseika.

Dabar į varžybas jis keliauja su mechaniku Mantu Kukcinavičiumi ir drauge Jovita Žitkevičiūte, kuri įamžina varžybas. Prireikus, talkina dar du mechanikai: Mindaugas Pleita ir Artūras Loskutovas.

A. Dranseika Europos motorlaivių čempionate Lenkijoje./ V. Lacio nuotr.

Nelaimė privertė susimąstyti

Pasiteiraujame sportininko, ar per 11 aktyvių treniravimosi metų nesinorėjo mesti motorlaivių sporto. Jis trumpam nutyla ir prisimena nelaimę Pasaulio čempionate. „Buvo skaudi situacija, kai išvykau į pirmąjį savo gyvenime Pasaulio čempionatą 2014 m. Varžybų metu įvyko kraupi avarija, kurios metu žuvo mano bičiulis Estijos sportininkas Raivo Peetsman. Buvo skaudu, svarsčiau pristabdyti ar net mesti šį sportą… Tačiau po mėnesio įlipau į motorlaivį ir jau nebenorėjau išlipti“, – atviravo Europos vicečempionas A. Dranseika.

Grįžtame prie linksmesnių temų ir pasidomime, koks jo tikslas motorlaivių sporte. „Kaip kiekvienas lenktynininkas, noriu tapti Pasaulio čempionu, o vėliau pereiti į kitas klases, kur bus dar įdomiau. Tačiau, vien pastangų neužtenka, dar reikia įgyti patirties. Be to, šis sportas reikalauja daug finansų, o rėmėjų pakankamai sunku surasti, nes motorlaivių sportas nėra labai žinomas, nors vis populiarėja, tad tikimės geriausio“, – teigė A. Dranseika.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA