JAV ambasadorius Lietuvoje susitiko su Kauno LGBTQ+ bendruomene | Kas vyksta Kaune

JAV ambasadorius Lietuvoje susitiko su Kauno LGBTQ+ bendruomene

V. Sidabro nuotr.

Pirmadienį Kaune viešėjęs JAV ambasadorius Lietuvoje Robertas S. Gilchrist apsilankė „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ biure Laisvės alėjoje, susitiko su Vytauto Didžiojo universiteto akademine bendruomene bei inicijavo pokalbį su rugsėjo pradžioje Kaune pirmą kartą surengto „Kaunas Pride“ renginio, skirto palaikyti LGBTQ+ bendruomenę bei ginti jos narių prigimtines teises, organizatoriais.

Proga aptarti planus

Po Vytauto Didžiojo universiteto rektorate įvykusio „Kaunas Pride“ organizatorių susitikimo su JAV ambasadoriumi Lietuvoje Robertu S. Gilchristu pakalbinome jo dalyvius. Tai dažnai viešai Kauno LGBTQ+ bendruomenės vardu kalbanti Viktorija Kolbešnikova, Rokas Budrauskas ir Rokas Garliauskas. Pašnekovai sakė, kad visi prisidėjusieji prie to, kad Kaune įvyktų pirmosios „Pride“ eitynės yra svarbūs, o tokių asmenų – daugiau kaip trisdešimt, tačiau kol kas steigti juridinės organizacijos jie neketina.

JAV ambasadorius Lietuvoje Robertas S. Gilchrist susitiko su „Kaunas Pride“ organizatoriais/ R. Tenio nuotr.

„Po „Kaunas Pride“ praėjo lygiai mėnuo, todėl labai džiugu, kad įvyko šis susitikimas, nes ir mums patiems jau buvo laikas susėsti ir pagalvoti, o kas toliau?“ – sakė R. Garliauskas. Organizatoriai minėjo, kad po rugsėjo 4 dieną vykusių eitynių jiems patiems reikėjo laiko atitrūkti, visi turėjo labai daug kitų užsiėmimų, darbų, tačiau neabejoja, kad LGBTQ+ bendruomenės palaikymui Kaune dar prireiks ne vieno renginio ar akcijos.

„Ar bus kitąmet „Kaunas Pride“? – į šį klausimą organizatoriai kol kas neturi atsakymo. Bet kad būtinai kažkas bus skirto šiai temai, neabejoja.

Amerika gina LGBTQ+ teises

Pašnekovai labai teigiamai įvertino susitikimą su R. S. Gilchristu, minėjo, kad prieš savaitę panašus susitikimas surengtas ir Vokietijos ambasados Lietuvoje iniciatyva. „Tai rodo, kad mūsų veikla yra legitimi, kad mūsų reikalavimai – pagrįsti ir svarbūs ne tik Lietuvoje, bet ir pripažįstami tarptautiniu mastu“, – sakė Rokas Budrauskas.

„LGBTQ+ žmonių teisės yra viena iš Amerikos politikos vertybių. JAV įstatymais įtvirtinta žmonių teisė į tos pačios lyties asmenų santuokas, net ne partnerystę, kurios įstatymas, galima pasidžiaugti, pagaliau bus svarstomas Lietuvos Seime. Nes neleisti žmonėms teisiškai įtvirtinti šeiminius santykius, tai yra diskriminacija ir žmogaus teisių pažeidimas. Mano misija yra atstovauti Amerikos vertybes čia, Lietuvoje“, – po susitikimo su „Kaunas Pride“ organizatoriais sakė R. S. Gilchristas.

Pirmosios „Kaunas Pride“ eitynės Kaune surengtos 2021 rugsėjo 4 d./ V. Sidabro nuotr.

JAV ambasadorius Lietuvoje teigė, esantis įsitikinęs, kad visuomenės, kuriose nėra diskriminacijos, yra emociškai sveikesnės, o žmonės – laimingesni. „Turime suprasti, kad diskriminacija sukuria baimės ir nesaugumo atmosferą, o juk LGBTQ+ bendruomenės narių yra visur – jie yra mūsų broliai, seserys, draugai, kolegos. Psichinė žmonių sveikata yra žymiai geresnė, kai visi žmonės turi teisę į orų ir saugų gyvenimą, nepaisant savo lyties, amžiaus, rasės, lytinės orientacijos ar kitų skirtumų“, – teigė ambasadorius.

Jis taip pat pabrėžė, kad Lietuvos žmonės yra mylintys, besirūpinantys šeima, todėl tokia neapykanta daliai savo tautos, jam kelia didelį norą dėti visas pastangas, kad situacija keistųsi.

Džiaugėsi palaikymu

Kad asmeninis JAV ambasadoriaus palaikymas labai motyvuoja ir skatina toliau siekti savo tikslų, pripažino ir „Kaunas Pride“ organizatoriai. Jie pasidžiaugė, kad ambasadoriui jų surašytas manifestas nepasirodė per drąsus. Pašnekovai patvirtino, kad su JAV ambasadoriumi ir ambasados darbuotojais teko susitikti ir Kaune vykusių eitynių metu.

„Kaunas Pride“ eitynės