Šilainių darželyje užfiksuotas naujas Lietuvos rekordas – Kas vyksta Kaune

Šilainių darželyje užfiksuotas naujas Lietuvos rekordas

Ilgiausias vaikų piešinys
R. Tenio nuotr.

Antradienį Šilainiuose suformuotas netoli pusės tūkstančio piešinių „traukinukas“ lopšelį-darželį „Rasytė“ įrašė tarp Lietuvos rekordininkų. Pasiruošimas šiai Tarptautinės mokytojų dienos akcijai truko du mėnesius, o saldžius triūso vaisius nusiraškiusio darželio direktorė šiandien negalėjo atsidžiaugti savo bendražygėmis.

Kaip portalui „Kas vyksta Kaune“ nurodė lopšelio-darželio direktorė Rita Vaškelienė, planuota pasiekti 200 m, o „Agentūra Factum“ užfiksavo 200,3 m piešinį, ir tai yra naujas ilgiausias vaikų piešinys Lietuvoje. Ankstesnis ilgiausias toks kūrinys siekė 145 m.

Piešinį kūrė 160 vaikų, virtinę sudarė 452 darbeliai, prie kurių prisidėjo tėveliai ir seneliai, broliukai ir sesutės. Rekordas, pažymėjo R. Vaškelienė – mokytojų, kurios yra tikras darželio turtas, išradingumo nuopelnas. Nors dabar daug sunkumų, „Rasytė“ nepasiduoda, galvoja, ką padaryti, minima Mokytojų diena, spalio 13-ąją – darželio 35-metis.

„Beribio išradingumo dėka sugalvota piešti gėles, kad kiekviena diena būtų kaip žydinti gėlė, kad nuotaika būtų pakili. Mokytojos fantastiškai uždegė vaikus, aišku, jie parnešė tą žinią namo ir perdavė tėveliams, įsitraukė visos šeimos.

Kai pradėjo plūsti piešiniai, mokytojos optimistės sako, darome rekordą. Jeigu vaiko šeima atneša piešinį, negali jo kažkur užkišti kaip nereikalingo. Susižinojo, koks yra rekordas ir žiūrime, kad lenkiame kone dvigubai“, – pasakojo direktorė.

Taip ir išsirutuliojo ta mintis, tiesa, darbo būta itin daug, ruoštasi visą rugpjūtį ir rugsėjį. Anot R. Vaškelienės, piešinukai labai protingai suklijuoti, gražiai susidėjo, beje, piešinių darželis taip numesti neketina.

„Rasytė“ bendradarbiauja su kitais darželiais, mokyklomis, Kauno švietimo inovacijų centru – vaikų kūriniais planuoja pasidalinti su norinčiais. O paskui iš darželio išeinantiems vaikams tuos darbelius, kurie sudarė rekordiniu pripažintą piešinį, grąžins. Pašnekovės žodžiais, dabar tai atrodo smulkmena, bet kai ūgtelėję vaikai pasiima pažiūrėti į savo kūrinius, saldu darosi.

„Čia kyla ir sveika konkurencija kitiems darželiams siekti naujų aukštumų. Vis dėlto, labai džiaugiuosi savo mokytojomis, kaip jos uždega. Muzika groja, vaikai patenkinti, piešiniai spalvingi, nuotaikingi. Nekalbame apie jokias koronas, pas mus darbas vyksta, idėjos eina, rekordų siekiame.

Šiandien moterims sakau, didžiuokimės savo profesija ir būkime visai Šilainių bendruomenei pakylėjimas, o ne tik burgzt burgzt susiraukus, sunku. Niekas nesunku, kai nori, viskas galima, va, turime rekordą“, – optimizmu tryško R. Vaškelienė.

Kauno lopšelis-darželis „Rasytė“ atidarytas 1986 m. spalio 13 d., 2008 m. įstaiga pripažinta sveikatą stiprinančia mokykla, nuo 2018 m. čia diegiama ikimokyklinio amžiaus vaikų socialinio-emocinio intelekto ugdymo programa „Kimochis“. Lopšelyje-darželyje dirba 47 darbuotojai, iš jų 25 – pedagogai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA