Industrinę simfoniją pamatę ir išgirdę kauniečiai neslėpė epitetų | Kas vyksta Kaune

Industrinę simfoniją pamatę ir išgirdę kauniečiai neslėpė epitetų

G. Jauniškio nuotr.

„Neįsivaizdavau, kad Kaune yra tokių vietų“, „Patirtis nustelbė lūkesčius – ar galiu grįžti?“, „Be žodžių“. Tokiais ir panašiais epitetais interaktyvią muzikos, šviesų, lazerių prisodrintą ekskursiją-instaliaciją apibūdino ją aplankę kauniečiai. Pauliaus Kilbausko ir Eugenijaus Sabaliausko sukurta industrinė simfonija „Užgimimas“ vienintelį kartą buvo atlikta gamyklos „Peikko Lietuva“ erdvėse Kaune, Petrašiūnuose.

Kaip skelbiama pranešime spaudai, kontrastinga keturių dalių audiovizualinė simfonija lankytojams leido pasinerti į žmogaus, metalo, garso ir šviesos kuriamą pasaulį, kuriame nėra neteisingų atsakymų, o kiekvienas žingsnis kuria vis naują netikėtą patirtį. 

„Šis renginys pažymėjo mūsų gamyklos 15-os metų gimtadienį ir atvėrė iki tol neprieinamą gamyklos erdvę, kuri kelioms dienoms virto gyva meno galerija. Džiaugiuosi, kad šis meninis sprendimas pritraukė tokį didelį skaičių kultūros mėgėjų – sulaukėme tikro žmonių antplūdžio. Industrinė simfonija leido kitu kampu pažvelgti į kasdien verdantį gamybos procesą – tai buvo unikali patirtis ne tik susirinkusiai auditorijai, bet ir mūsų darbuotojams“, – apie įvykusį renginį pasakoja „Peikko Lietuva“ direktorius Paulius Bulota.

P. Kilbausko ir E. Sabaliausko kūrinys kultūros gerbėjams pristatytas kaip patyriminė ekskursija – šis kūrybiškas sprendimas leido  užtikrinti tinkamą popandeminį žiūrovų srautų valdymą. 

Premjeros metu klasikinės muzikos elementai ir industriniai garsai persipynė su efektingais vaizdo sprendimais. Industrinės simfonijos ašimi tapo Richard‘o Strauss‘o simfoninės poemos „Štai taip kalbėjo Zaratustra“ („Also sprach Zarathustra, Op. 30“) įžanga – „Įvadas arba saulėtekis“ („Einleitung, oder Sonnenaufgang“).

„Šiame renginyje iliustravome procesą, kuriame metalas iš žaliavos virsta į statybose naudojamą konstrukcinį elementą. Kiekvienas proceso etapas – tai vis kita nuotaika, pavyzdžiui, grubioji išteklių apdorojimo dalis įgarsinta būgnais, o kulminacijoje ritmas keičiais, harmonija kuriama pučiamaisiais. Drauge su industrinio proceso garsais užgimė neįprasta sinergija, kurią savaip išjautė kiekvienas dalyvavęs,“ – pasakoja idėjos autoriai P. Kilbauskas ir E. Sabaliauskas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA