Vyriausybė planuoja grąžinti reikalavimą nešioti kauke - Kas vyksta Kaune

Vyriausybė planuoja grąžinti reikalavimą nešioti kauke VRM rekomenduoja dirbti per nuotolį

BNS 2021/09/29 08:18
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Vyriausybė trečiadienį planuoja grąžinti reikalavimą uždarose erdvėse nešioti kaukes.

Antradienį žurnalistams komentuodama šį siūlymą premjerė Ingrida Šimonytė pažymėjo, kad tam pakaks ekstremalios situacijos režimo.

Anksčiau buvo svarstyta, kad rekomendaciją patalpose dėvėti kaukes pakeičiant į reikalavimą, gali tekti vėl įvesti karantino režimą.

„Ekstremalios situacijos reglamentavime bus tie pakeitimai padaryti ir bus praplėstas reikalavimų sąrašas dėl kaukių dėvėjimo uždarose patalpose“, – antradienį žurnalistams Seime sakė I. Šimonytė.

Vyriausybės vadovė taip pat patvirtino, kad daugiau pakeitimų, pvz., nustatant taisykles renginiams, kaip buvo svarstoma anksčiau, neplanuojama.

Privalomas kaukes valdžia planuoja grąžinti blogėjant epidemiologinei situacijai. Dabar turintiesiems galimybių pasą kaukių dėvėjimas yra rekomenduojamas.

Lietuva praėjusią savaitę įžengė į blogiausią, „juodąją“, pandemijos spalvinę zoną.

Papildyta 11.09 val.

Rekomenduoja dirbti per nuotolį

Vidaus reikalų ministerija siūlo Vyriausybei grąžinti privalomą kaukių dėvėjimą uždarose erdvėse ir tais atvejais, kai paslaugos teikiamos pasiskiepijusiems ar persirgusiems COVID-19 žmonėms.

Kaip rašoma trečiadienį Vyriausybei teikiamame projekte, nuo spalio 1 dienos siūloma nustatyti, kad veido kaukių dėvėjimas uždarose erdvėse, kai teikiamos ar gaunamos paslaugos, perkama, vyksta renginiai, būtų privalomas, „nepriklausomai nuo to, ar veikla vykdoma su galimybių pasu ar be jo, o ne rekomendacinio pobūdžio“.

Taip pat siūloma tiek viešiems, tiek privatiems juridiniams asmenims rekomenduoti darbą organizuoti nuotoliniu būdu.

Kaip rašoma ministerijos teikime, tokie sugriežtinimai siūlomi dėl spartaus delta atmainos plitimo ir nepalankios epidemiologinės situacijos Lietuvoje.

„Šiuo metu Lietuvoje imunitetą nuo COVID-19 turi (paskiepyti ar persirgę) 67,7 procentai gyventojų, tačiau imunizuotų asmenų skaičius vis dar nepakankamas viruso plitimui valdyti“, – rašoma teikime.

Šiuos siūlymus vėliau trečiadienį vyksiančiame posėdyje svarstys Vyriausybė.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA