Kauno rajono pedagoginė psichologinė tarnyba įsikūrė naujose patalpose – Puslapis 2 – Kas vyksta Kaune
KAUNO KALĖDŲ RADIJAS:

Kauno rajono pedagoginė psichologinė tarnyba įsikūrė naujose patalpose

Kauno rajono pedagoginė psichologinė tarnyba / KRS nuotr.

Vos prieš kelis mėnesius įregistruota kaip savarankiška įstaiga Kauno rajono pedagoginė psichologinė tarnyba šiandien švenčia savo atidarymą bei įkurtuves naujose patalpose.

Tarnyba įkurta 2005 metais ir skaičiuoja jau 16 savo veiklos metus, tačiau ji prieš tai buvo Kauno rajono švietimo centro padalinys. 2020 metais Kauno rajono savivaldybės tarybos sprendimu Kauno rajono švietimo centras buvo reorganizuotas, padalijant jį į dvi įstaigas: Kauno rajono švietimo centrą ir Kauno rajono pedagoginę psichologinę tarnybą.

Tais pačiais metais Pedagoginė psichologinė tarnyba persikėlė į Kauno rajono savivaldybės suremontuotas ir tarnybos veiklai pritaikytas patalpas Garliavoje, Vytauto g. 65. Tarnybos pagrindinė veiklos sritis – pagalba mokiniui, mokytojui ir mokyklai, rašoma Kauno rajono savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

„Esu liudininkas kaip kūrėsi Kauno rajono pedagoginė psichologinė tarnyba. Šios įstaigos kelias prasidėjo prieš 16 metų ir kasmet jūs augote, paslaugų spektras didėjo. Dabartinis laikmetis išryškino šios tarnybos poreikį. Kauno rajone mokosi daugiau nei 2 tūkst. specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių ir šis skaičius nuolat didėja. Todėl švietimo įstaigos itin glaudžiai bendradarbiauja su jūsų įstaiga. Didžiuojuosi jūsų komandos darbu ir linkiu sėkmės“, – šventės metu kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Kauno rajono pedagoginė psichologinė tarnyba / KRS nuotr.

Šia proga tarnybos darbuotojus pasveikino ir Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro direktorius Laurynas Dilys, Kauno rajono švietimo centro direktoriaus pavaduotoja Edita Žaromskienė, Garliavos seniūnijos seniūnės pavaduotoja Jūratė Seiliūvienė ir kiti.

Meras apžiūrėjęs naujas Kauno rajono pedagoginės psichologinės tarnybos patalpas liko sužavėtas. „Patalpos įrengtos moderniai. Čia bus saugu ir jauku ne tik darbuotojams, bet svarbiausia – pedagogams ir šeimoms, auginančioms vaikus, turinčius specialiųjų ugdymosi poreikių“, – sakė savivaldybės vadovas.

Kauno rajono švietimo centro direktorius Dalius Balčiūnas dėkojo savivaldybei už palaikymą ir pagalbą kuriantis naujose patalpose.

Direktorius pasakojo, kad augančios tarnybos veiklos apimtys skatina nesustoti, o dirbti dar daugiau. „Smarkiai išaugo atliekamų vaikų ir mokinių specialiųjų ugdymosi poreikių įvertinimų skaičius. Taip pat kasmet didėja ir psichologų teikiamų konsultacijų skaičius.

Daug veiklos turi tarnyboje dirbantis socialinis pedagogas, kuris padeda įvertinti socialinę aplinką, kuri daro įtaką vaiko vystymuisi, organizuoja Kauno rajono savivaldybės vaiko gerovės komisijos posėdžius, rengia dokumentaciją dėl vidutinės ir minimalios priežiūros ir koordinuotai teikiamų paslaugų vykdymo. Pedagoginės psichologinės tarnybos specialistai kuruoja Kauno rajono logopedų, specialiųjų pedagogų, socialinių pedagogų ir psichologų metodinius būrelius. Tarnyba dalyvauja šalies projektų veiklose“, – darbus vardijo įstaigos vadovas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA