Akademijoje atidaryta jubiliejinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi…“ – Kas vyksta Kaune

Akademijoje atidaryta jubiliejinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi…“

Žemės ūkio paroda Ka pasėsi 2021 / R. Tenio nuotr.

Ketvirtadienį tūkstančiai su agroverslu susijusių ir juo besidominčių žmonių dalyvavo vienoje svarbiausių žemės ūkio švenčių – iškilmingame jubiliejinės, 25–osios parodos „Ką pasėsi… 2021“ atidaryme.

Tris dienas Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) prieigose vyksiantis didžiausias Baltijos šalyse tokio pobūdžio renginys lankytojus stebina unikaliais eksponatais ir inovacijomis, rašoma VDU ŽŪA pranešime žiniasklaidai.

Nuo produktyvių veislių sodinukų iki žinių apie bioekonomiką

„Ką pasėsi… 2021“ erdvėse žemės ūkio naujoves pristato apie 150 įmonių ir apie 100 smulkiųjų prekybininkų.

Parodos „Ką pasėsi… 2021“ organizatorių komandai vadovaujantis VDU ŽŪA Verslo ir socialinės partnerystės centro vadovas dr. Virginijus Venskutonis pasakoja, kad tradiciškai gausiausia yra žemės ūkio technikos ekspozicija.

Taip pat pristatoma moderniausia sandėliavimo įranga, produktai gyvulininkystei ar paukštininkystei, miškų ir komunalinio ūkio technika, skaitmeninės technologijos žemės ūkiui, sėklos, augalų apsaugos priemonės, trąšos, statybos, vandentvarkos, šilumos ūkio produktai ir daugelis kitų gaminių bei paslaugų. Parodos lankytojų laukia ir turininga šviečiamoji programa.

Ieškojo ryšio su verslu

Prof. emeritas, ilgametis ŽŪA rektorius Albinas Kusta prisimena, kad itin svarbus Lietuvos ekonomikai ir penktadalį šalies eksporto generuojančiam šalies žemės ūkiui renginys gimė ieškant glaudžių mokslo bei verslo sąsajų.

„Remdamasis JAV universitetų patirtimi, jau savo rinkiminėje programoje numačiau plėtoti studijų, mokslo ir verslo vienovę. Tam buvo palanki dirva, nes Akademijoje vyravo nuotaikos ir siekiai kaip galima daugiau prisidėti prie Lietuvos žemės ūkio sektoriaus stiprinimo.

Mano apsisprendimui įtakos turėjo docentų Jurgio Petrulio ir Danieliaus Skarbaliaus vizitas rektorate, kurio metu susiformavo nuomonė, kad siekiant labiau sudominti verslo institucijas domėtis mokslo reikalais, verta pabandyti organizuoti žemės ūkio verslo parodą-mugę“, – paaiškina prof. A. Kusta.

Anot jo, nesant patyrimo ir tinkamos materialinės bazės, pirmosios parodos-mugės „Ruduo 95“ organizavimui reikėjo pasitelkti didelę dalį Akademijos mokslinio pedagoginio ir pagalbinio personalo bei studentus. Sėkmingas renginys, kurį pašnekovas pavadino daug teigiamų pokyčių padovanojusia avantiūra, jau po metų virto tradiciniu.

„Mokslo skyriaus vedėjas doc. Algirdas Radzevičius pasiūlė pavadinimą „Ką pasėsi…96“, kuris prigijo ilgam laikui. Parodos organizacinio komiteto pirmininku buvo paskirtas docentas Virginijus Venskutonis, kuris jau tada rodė gerus organizacinius ir bendravimo su verslo partneriais gebėjimus“, – sako prof. A. Kusta.

Sėkmės formulė – mokslo ir verslo partnerystė

„Pastaruoju metu pasaulyje vis garsiau kalbama apie ketvirtąją pramonės revoliuciją. Ir akivaizdu, kad pirmiausia ji ateina į žemės ūkį. Globaliu mastu auga ne tik maisto produktų paklausa, bet ir poreikis mažinti gamybos kaštus, tausoti gamtos, energijos išteklius. Europai ryžtingai sukant Žaliojo kurso kryptimi į agroverslą itin sparčiai skverbiasi išmaniosios technologijos, paremtos naujausiomis informatikos, fizikos, chemijos, agronomijos žiniomis.

Sakyčiau, kad žemės ūkis Lietuvoje šiandien yra ta sritis, kurios informacinėse duomenų bazėse įdiegta bene daugiausia išmaniųjų technologijų“, – teigia VDU ŽŪA kanclerė prof. Astrida Miceikienė.

Ji pastebi, kad parodos „Ką pasėsi…“ iš tiesų yra renginiai, vainikuojantys akademijos mokslininkų ir verslo atstovų bendradarbiavimo rezultatus, nes VDU ŽŪA mokslininkai drauge su pažangos siekiančiais ūkininkais, produktus ir paslaugas agrosektoriui teikiančiomis įmonėmis nuolat aktyviai bendradarbiauja, atlieka eksperimentus, įgyvendina projektus, išbando naujas technologijas, kuria inovacijas.

Parodos laiką pakoregavo pandemija

Paroda „Ką pasėsi… 2021“ vykta rugsėjo 23-25 d., jos darbo laikas 9-17 val.

Paroda vyksta netradiciniu metu – įprastai ji rengta pavasarį, tačiau pandemija privertė ne tik atšaukti „Ką pasėsi… 2020“, tačiau ir į rudens sezoną perkelti „Ką pasėsi… 2021“.

„Įvertinę situaciją dėl koronaviruso pandemijos ir atsižvelgę į nuolatinių parodų dalyvių ir partnerių siūlymus, priėmėme sprendimą šį visai Lietuvai svarbų renginį šiemet organizuoti rudenį. Puikiai suprantame, kad „Ką pasėsi…“ tradiciškai asocijuojasi su darbymečio pradžia, tačiau kartais nuo mūsų nepriklausančios aplinkybės skatina ieškoti naujų sprendimų“, – kalba VDU ŽŪA Verslo ir socialinės partnerystės centro vadovas V. Venskutonis.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA