Svarstoma atsisakyti privalomų COVID-19 testų kompensavimo – Kas vyksta Kaune

Svarstoma atsisakyti privalomų COVID-19 testų kompensavimo

BNS 2021/09/23 10:43
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Daugėjant susirgimų COVID–19, valstybė gali nebekompensuoti savanoriškai apsisprendusių nesiskiepyti darbuotojų testų, už juos turėtų mokėti darbdaviai arba darbuotojai, sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

„Jeigu situacija nesikeičia ir vakcinavimo tempai nespartėja ir yra dar pakankamai nemažas nepasiskiepijusių darbuotojų skaičius tam tikrose veiklos srityse, ar neturėtų testavimo privalomumo ir kaštų pasiimti darbuotojai arba darbdaviai“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė ministrė.

Šiuo metu šiuos testus kompensuoja valstybė.

Premjerė Ingrida Šimonytė trečiadienį taip pat teigė, kad svarstoma galimybė, jog už darbuotojų testus dėl COVID-19 galėtų mokėti darbdaviai.

„Matyt, kad turėsime grįžti prie klausimo, kiek dar biudžetas turi mokėti už testus, t. y. mokesčių mokėtojai, o kiek jau reikėtų, kad atsakomybes prisiimtų ir darbdavys“, – trečiadienį per Vyriausybės posėdį kalbėjo I. Šimonytė.

Privalomas gamybos įmonių darbuotojų, kurie nėra persirgę koronavirusu ar nepasiskiepiję, testavimas kas 7–10 dienų įsigaliojo rugsėjo viduryje.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA