Pristatyta „Kaunas 2022“ programa: per tūkstantį renginių, bet svarbiausios trys datos – Kas vyksta Kaune

Pristatyta „Kaunas 2022“ programa: per tūkstantį renginių, bet svarbiausios trys datos

BNS 2021/09/22 17:50
KEKS 2022
KEKS 2022

Kitais metais Europos kultūros sostine tapsiantis Kaunas pasiūlys per tūkstantį renginių, svarbiausi iš jų – šiuolaikinio Kauno mito trilogija. Kauną aplankyti ketina performanso žvaigždė Marina Abramovič, bus pristatytos Williamo Kentridge’o ir Yoko Ono parodos.

Pasak projekto „Kaunas 2022“ vadovės Virginijos Vitkienės, kuriant programą siekta parodyti, kad kultūra gali lemti pokytį.

„Sau, savo miestiečiams mes žadėjome, kad kultūra gali nulemti pokytį, ypač žmonių protuose, tame, kaip save pateikiame, kaip elgiamės vienas su kitu. Tikėjome, kad kultūra gali pagydyti mūsų miestą nuo amnezijos ir suteikti progą atsiminti visas šeimas, visus žmones, visas tautas, prisidėjusias prie šio gražaus miesto. Tai buvo prieš penkerius metus“, – trečiadienį „Krepšinio namuose“ vykusiame pristatyme kalbėjo V. Vitkienė.

Žada atvykti M. Abramovič

Pirmasis Kauno mito trilogijos renginys „Sukilimas“ vyks sausio 20–22-ąją, kai mitinis žvėris bus budinamas, antrasis, „Santaka“, – gegužės 20–22-ąją, kai žvėrį pagaliau pavyks sutikti, o paskutinysis – „Sutartis“ – lapkričio 25–27 dienomis, žymės susitaikymą su savimi ir savo istorija.

Tarp svarbiausių renginių organizatoriai mini jaunųjų menininkų, kuriančių su bendruomenėmis, parodą „Magic Carpets Landed“, 13-ąją Kauno bienalę. Šie renginiai prasidės anksčiau nei 2022-ieji, tačiau parodos tebeveiks ir Europos kultūros sostinės metu.

Europos kultūros sostinės metais bus pristatyta Williamo Kentridge (Viljamo Kentridžo) paroda „Tai, ko nepamename“, Yoko Ono retrospektyvinė paroda „Laisvės pažinimo sodas“, vienos žinomiausių pasaulio menininkių M. Abramovič paroda „Būties atmintis“.

„Menininkė atvyks į Kauną ir galėsime susitikti su M. Abramovič, gauti jos autografą ir išgirsti jos paskaitą. Ji labai laiminga, kad atvyks į Kauną“, – sakė V. Vitkienė.

Prisimins R. Kalantą

Taip pat vyks partnerystės projektas – tarptautinė Laimės diena, MO muziejaus ir Kauno miesto muziejaus paroda „Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus“.

„Kaip galite įsivaizduoti, tarp pirmojo miesto, sostinės, ir antrojo miesto visada egzistuoja įtampa. Tačiau ši paroda atskleis, kaip ši įtampa tarp Vilniaus ir Kauno tapo jų bendra energija“, – apie Kauno ir Vilniaus bendrą parodą sakė V. Vitkienė.

2022-aisiais taip pat numatytos Japonijos dienos Kaune „WA!“, paroda „1972: pramušti sieną“, skirta Romui Kalantai atminti.

„Atmindami šį istorinį momentą, pristatome parodų, teatro premjerų, koncertų, konferencijų apie pasipriešinimą ir pasipriešinimo kultūrą, programą“, – sakė „Kaunas 2022“ vadovė.

Vyks ir renginiai, jau pažįstami Kauno publikai: Europos kultūros sostinės forumas, draugystę stiprinanti Kiemų šventė, Dizaino, „ConTempo“ ir Istorijų festivaliai – pastarasis išsitęs į kelis mėnesius.

Programoje taip pat numatytas šiuolaikinio miesto festivalis „Audra“, pasaulinis litvakų forumas, specialiai Kaunui parašytos kompozitoriaus Philipo Millerio (Filipo Milerio) kantatos pasaulinė premjera su koncepcijos bendraautore Jenny Kagan (Dženi Kagan) ir kiti renginiai.

Organizatorių teigimu, per Europos kultūros sostinės metus įvyks daugiau kaip 40 festivalių, per 60 parodų, daugiau kaip 250 scenos meno renginių, 50 iš kurių – premjeros, daugiau kaip 250 koncertų. Programoje dalyvaus per 4 tūkst. atlikėjų.

„Europos kultūros sostinės projektą aš statyčiau iš karto į antrą gretą po pirmininkavimo Europos Sąjungos Vadovų Tarybai – tai iš tikrųjų yra didžiulis iššūkis, bet tas iššūkis irgi atneša beribes galimybes“, – renginio metu sakė Kultūros ministras Simonas Kairys.

Kaunas Europos kultūros sostine bus drauge su Liuksemburgo miestu Ešu prie Alzeto bei Serbijos miestu Novi Sadu, kurių atstovai trečiadienį taip pat prisistatė nacionalinei ir tarptautinei žiniasklaidai. Tai yra pirmas kartas, kai Europos kultūros sostinės miestai taip tampriai bendradarbiauja ir kai kuriuos renginius ruošia išvien.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA