Artimuoju pasirūpinti nusprendusi Kauno prokurorė atleista iš pareigų – Kas vyksta Kaune

Artimuoju pasirūpinti nusprendusi Kauno prokurorė atleista iš pareigų

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė antradienį iš pareigų atleido Kristiną Mockienę, ėjusią Kauno apylinkės prokuratūros 1-ojo skyriaus prokuroro pareigas. Sprendimas priimtas gavus Vidaus tyrimų skyriuje atlikto tarnybinio patikrinimo išvadą bei teikimą dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo.

Kaip nurodoma prokuratūros pranešime, tarnybinis patikrinimas buvo pradėtas gavus pirminę informaciją apie tai, kad situacijoje, susijusioje su jai artimu asmeniu ir veikdama šio asmens naudai, K. Mockienė galimai pažeidė reikalavimus, numatytus Lietuvos Respublikos prokuratūros įstatyme, kituose teisės aktuose bei Prokurorų etikos kodekse.

Tarnybinio patikrinimo išvadoje ir surinktoje medžiagoje konstatuota, kad K. Mockienė, sužinojusi apie artimam asmeniui galimai gresiančią teisinę atsakomybę, aktyviais, tikslingais ir užtikrintais veiksmais siekė daryti įtaką savo funkcijas vykdžiusiems pareigūnams bei kitiems susijusiems asmenims, nepaisė teisėtų policijos pareigūnų reikalavimų.

Vėliau, neturėdama tam įgaliojimų, K. Mockienė domėjosi policijos disponuojama informacija, aiškinosi ir aptarinėjo galimai padarytos nusikalstamos veikos aplinkybes ir jos kvalifikavimą su suinteresuotais asmenimis bei apie kilusį akivaizdų interesų konfliktą neinformavo aukštesniojo prokuroro. Įvertinus visą tarnybinio patikrinimo metu gautą informaciją konstatuota, kad du tarnybiniai pažeidimai buvo padaryti aktyviai veikiant, vienas – neveikimu.

Išvadoje taip pat teigiama, kad turėdama ilgametę prokuroro darbo patirtį, K. Mockienė suvokė, jog taip veikdama piktnaudžiauja jai suteiktais įgaliojimais ir tarnybine padėtimi, kenkia objektyviam ir visapusiam įvykio ištyrimui, su šiuo įvykiu susijusių asmenų veiksmų įvertinimui bei tuo žemina prokuroro vardą.

Konstatuota, kad tokiu elgesiu K. Mockienė sulaužė Lietuvos Respublikai duotą prokuroro priesaiką, pažemino prokuroro vardą ir pažeidė Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso, Lietuvos Respublikos prokuratūros įstatymo, Prokurorų etikos kodekso bei Lietuvos Respublikos policijos veiklos įstatymo reikalavimus ir nuostatas.

Atliekant tarnybinį patikrinimą Generalinė prokuratūra bendradarbiavo su Policijos departamento Imuniteto skyriumi, taip pat buvo priimti sprendimai, kuriais siekta užtikrinti, kad su įvykiu susijęs ikiteisminis tyrimas būtų atliktas išsamiai ir objektyviai.

Generalinės prokurorės N. Grunskienės sprendimu, visa baigto tarnybinio patikrinimo medžiaga yra perduota Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentui įvertinti, ar K. Mockienės veiksmuose nėra nusikalstamos veikos požymių.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA