Daugiausia židinių fiksuojama mokyklose, bet jų uždaryti neskubės | Kas vyksta Kaune

Daugiausia židinių fiksuojama mokyklose, bet jų uždaryti neskubės

BNS 2021/09/20 12:47
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Šiuo metu daugiausiai aktyvių koronaviruso židinių fiksuojama mokyklose, bet šį rudenį nebus skubama jų uždaryti, sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro laikinoji vadovė Giedrė Aleksienė.

„Šiuo metu daugiausiai židinių fiksuojama ugdymo įstaigose, pavyzdžiui, praėjusią savaitę ugdymo įstaigose nustatyti 129 židiniai, kai gamybos sektoriuje – 18, paslaugų – septyni, prekybos – keturi. Nuo šio penktadienio per savaitgalį irgi užfiksavom 48 židinius ugdymo įstaigose, iš jų 40 – pradinio ir vidurinio ugdymo, tik aštuoni buvo ikimokyklinio ugdymo įstaigose“, – pirmadienį interviu Lietuvos radijui sakė G. Aleksienė.

Klausiama, ar sparčiai plintant virusui mokyklose bus pereinama prie nuotolinio ugdymo, G. Aleksienė teigė, jog uždaryti mokyklų nebus skubama, nes situacija, palyginti su pavasariu, yra pasikeitusi.

„Šį rudenį uždaryti mokyklų neskubėsime, situacija, palyginti su pavasariu, yra pasikeitusi, kalbant apie mokinukus nuo 12 metų, vakcinuotų yra nemažai, pvz., 12–15 metų amžiaus paskiepyta apie 30 proc., o vyresnių, nuo 16 metų, jau ir apie 60 procentų. Taip pat dalis yra persirgusių, todėl visikai uždaryti klasių, kai klasėje nustatomas susirgęs mokinukas, nesiūlysime“, – pažymėjo NVSC vadovė.

Ji taip pat patvirtino, jog planuojama izoliacijos laikotarpį po artimo kontakto su COVID-19 užsikrėtusiu asmeniu trumpinti nuo 14 iki 10 dienų.

„Planuojama trumpinti iki 10 dienų, kadangi šiuo metu plačiai paplitusi delta atmaina, jos inkubacinis periodas trumpesnis, ir ja užsikrėtę žmonės suserga greičiau, pats inkubacinis periodas viruso sutrumpėjęs“, – sakė G. Aleksienė.

Per praėjusias dvi dienas Lietuvoje nustatyti 2199 nauji koronaviruso atvejai. Ligoninėse šiuo metu gydomas 951 žmogus, 99 iš jų – reanimacijoje. Šalyje 14 dienų naujų susirgimų skaičius 100 tūkst. gyventojų pakilo iki 476,2 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų dalis laikosi apie 6 procentus.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA