Besiruošiant išdalinti Kauno Metų mokytojų premiją kilo diskusijos dėl jos dydžio – Kas vyksta Kaune

Besiruošiant išdalinti Kauno Metų mokytojų premiją kilo diskusijos dėl jos dydžio

BNS / Austėja Masiokaitė-Liubinienė 2021/09/20 17:33
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Kauno miesto tarybai praėjusią savaitę sprendžiant dėl Metų mokytojo premijų skyrimo, suabejota, ar numatomos premijos nėra per mažos.

Šiemet premijas pelnė Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų solinio dainavimo mokytoja Nomeda Kukulsienė, Kauno lopšelio-darželio „Spindulys“ ikimokyklinio ugdymo pedagogė Andromeda Rybakovienė ir Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos matematikos mokytoja Vida Meškauskaitė.

Metų mokytojo premijos dydis siekia 1 tūkst. eurų. Dėl šio dydžio svarstant tarybos sprendimą kilo diskusijų bei išsakyti siūlymai premiją padidinti iki 3 tūkst. eurų.

Kaip sakė opozicinių konservatorių frakcijos seniūnė Edita Gudišauskienė, tai šią premiją prilygintų kitoms miesto teikiamoms premijoms.

„Premijų dydžiai išsiskiria ir jeigu mes paimame Maironio premiją, tai yra 3 tūkst., Kultūros premija – 3 tūkst., Mokslo premija – 5 tūkst. ir, deja, mokytojams už jų prasmingą, reikalingą darbą skiriama tik 1 tūkst. eurų premija“, – kalbėjo ji.

Vicemeras Andrius Palionis teigė, kad savivaldybės administracijoje diskutuojama dėl apdovanojimų tvarkos, todėl paragino palaukti, kol šiuos klausimus pirmiausia išspręstų administracija, o tuo tarpu patvirtinti būtent konkrečius žmones, kuriems premijos būtų skiriamos.

Nors opozicija motyvavo, kad dėl to turėtų spręsti politikai, išreikšdami savo poziciją dėl mokytojo profesijos prestižo, siūlymai didinti premijos dydį palaikymo nesulaukė.

Dėl premijos laureatų taryba sutarė vienbalsiai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA