Kauno plieno gamykloje skambės industrinė šviesos ir garso simfonija | Kas vyksta Kaune

Kauno plieno gamykloje skambės industrinė šviesos ir garso simfonija

Organizatorių nuotr.

Šiuolaikinio meno sostinėje Kaune, spalio 2 d. pristatoma unikali audiovizualinė metalo transformacijos ekskursija. Žinomas kompozitorius Paulius Kilbauskas ir vizualiųjų sprendimų režisierius Eugenijus Sabaliauskas pirmą kartą žiūrovams atveria miesto pašonėje įsikūrusios statybinių plieno konstrukcijų gamyklos duris, kurioje miestiečiams ir miesto svečiams pristato industrinę simfoniją.

Inovatyvi simfonijos versija – tai keturių kontrastingų dalių patirtis, kurios pagrindiniais elementais taps žmogus, metalas, garsas ir šviesa, rašoma organizatorių pranešime žiniasklaidai. Plačiajai publikai iki šiol neprieinama gamykla šį rudenį neįprastoje ekskursijos versijoje kviečia išjausti bei patirti plieno transformaciją. Pasirodymo metu žiūrovai susirinks ne klausyti teorijos, bet kūrybiškai pažinti gamybos procesus, kuriuos iliustruos interaktyvi audiovizualinė instaliacija.

„Idėją pasufleravo būsima renginio vieta – „Peikko Lietuva” gamykla, jos išplanavimas, kur gamybos linijos atsiskiria į keturis ryškius segmentus, kuriuose įvyksta žaliavos virsmas į gaminį. Simfonija – struktūriškai yra keturių dalių kūrinys. Tuo remiantis ir gimė renginio pavadinimas – industrinė simfonija.

Visus taškus ant „i“ sudėjo iš atminties iškilęs Richard Strauss‘o simfoninės poemos „Štai taip kalbėjo Zaratustra“ („Also sprach Zarathustra, Op. 30“) įžanga – „Įvadas arba saulėtekis“ („Einleitung, oder Sonnenaufgang“)“, – apie naujausią savo šiuolaikinį kūrinį, kuriame užkoduoti sudėtingi gamybiniai procesai, pasakoja menininkas E. Sabaliauskas.

Kompozitorius P. Kilbauskas į naują pavidalą klasikinį kūrinį perdirbo remiksuodamas jo atskirus elementus, kurie koreliuoja su originaliais gamybos procesų garsais, transformuojant metalą iš žaliavos į statybose naudojamą konstrukcinį elementą. 

Petrašiūnuose įsikūrusios Suomijos kapitalo įmonė jau penkiolika metų veikia mieste, kuris netrukus taps Europos kultūros sostine. Įmonės direktorius Paulius Bulota žavisi, kaip „Kaunas 2022“ įvairiomis meninėmis iniciatyvomis sparčiai keičia miesto veidą, todėl pirmą kartą savo netradicinę industrinę plieno gamyklos erdvę atveria profesionaliems menininkams ir plačiajai publikai.

Gamykla virs šviesų ir garso simfonijos erdve. Klasikinio muzikinio kūrinio elementai erdvinio garso atmosferoje persipins su nestandartiniu apšvietimu. O muzikantai ir aktoriai, kartu su ekskursijos dalyviais, taps šio interaktyvaus pasirodymo dalimi.

„Jau 15 metų dirbame Kaune ir šį jubiliejų norėjome paminėti kūrybiško miesto ritmu. Dėl pandeminių aplinkybių, atmetėme vieno didelio masiško kultūrinio renginio idėją, tačiau pasirinktas audiovizualinės ekskursijos formatas, leis miestiečiams ir miesto svečiams atverti gamyklos erdvę, kuri kiekvieną dieną nėra prieinama. Industrinė simfonija – tai išskirtinė galimybė auditorijai susipažinti su gamybos procesais,  o mūsų darbuotojams – pamatyti savo darbo vietą kitomis akimis“, – sako „Peikko Lietuva“ direktorius P. Bulota.

Industrinė simfonija spalio 2 d. „Peikko Lietuva” gamykloje, Petrašiūnuose. Įėjimas yra nemokamas tik su išankstine registracija, turintiems Galimybių pasus.

Daugiau informacijos: https://www.peikko.lt/gimtadienis/

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA