Kauno plieno gamykloje skambės industrinė šviesos ir garso simfonija – Kas vyksta Kaune

Kauno plieno gamykloje skambės industrinė šviesos ir garso simfonija

Organizatorių nuotr.

Šiuolaikinio meno sostinėje Kaune, spalio 2 d. pristatoma unikali audiovizualinė metalo transformacijos ekskursija. Žinomas kompozitorius Paulius Kilbauskas ir vizualiųjų sprendimų režisierius Eugenijus Sabaliauskas pirmą kartą žiūrovams atveria miesto pašonėje įsikūrusios statybinių plieno konstrukcijų gamyklos duris, kurioje miestiečiams ir miesto svečiams pristato industrinę simfoniją.

Inovatyvi simfonijos versija – tai keturių kontrastingų dalių patirtis, kurios pagrindiniais elementais taps žmogus, metalas, garsas ir šviesa, rašoma organizatorių pranešime žiniasklaidai. Plačiajai publikai iki šiol neprieinama gamykla šį rudenį neįprastoje ekskursijos versijoje kviečia išjausti bei patirti plieno transformaciją. Pasirodymo metu žiūrovai susirinks ne klausyti teorijos, bet kūrybiškai pažinti gamybos procesus, kuriuos iliustruos interaktyvi audiovizualinė instaliacija.

„Idėją pasufleravo būsima renginio vieta – „Peikko Lietuva” gamykla, jos išplanavimas, kur gamybos linijos atsiskiria į keturis ryškius segmentus, kuriuose įvyksta žaliavos virsmas į gaminį. Simfonija – struktūriškai yra keturių dalių kūrinys. Tuo remiantis ir gimė renginio pavadinimas – industrinė simfonija.

Visus taškus ant „i“ sudėjo iš atminties iškilęs Richard Strauss‘o simfoninės poemos „Štai taip kalbėjo Zaratustra“ („Also sprach Zarathustra, Op. 30“) įžanga – „Įvadas arba saulėtekis“ („Einleitung, oder Sonnenaufgang“)“, – apie naujausią savo šiuolaikinį kūrinį, kuriame užkoduoti sudėtingi gamybiniai procesai, pasakoja menininkas E. Sabaliauskas.

Kompozitorius P. Kilbauskas į naują pavidalą klasikinį kūrinį perdirbo remiksuodamas jo atskirus elementus, kurie koreliuoja su originaliais gamybos procesų garsais, transformuojant metalą iš žaliavos į statybose naudojamą konstrukcinį elementą. 

Petrašiūnuose įsikūrusios Suomijos kapitalo įmonė jau penkiolika metų veikia mieste, kuris netrukus taps Europos kultūros sostine. Įmonės direktorius Paulius Bulota žavisi, kaip „Kaunas 2022“ įvairiomis meninėmis iniciatyvomis sparčiai keičia miesto veidą, todėl pirmą kartą savo netradicinę industrinę plieno gamyklos erdvę atveria profesionaliems menininkams ir plačiajai publikai.

Gamykla virs šviesų ir garso simfonijos erdve. Klasikinio muzikinio kūrinio elementai erdvinio garso atmosferoje persipins su nestandartiniu apšvietimu. O muzikantai ir aktoriai, kartu su ekskursijos dalyviais, taps šio interaktyvaus pasirodymo dalimi.

„Jau 15 metų dirbame Kaune ir šį jubiliejų norėjome paminėti kūrybiško miesto ritmu. Dėl pandeminių aplinkybių, atmetėme vieno didelio masiško kultūrinio renginio idėją, tačiau pasirinktas audiovizualinės ekskursijos formatas, leis miestiečiams ir miesto svečiams atverti gamyklos erdvę, kuri kiekvieną dieną nėra prieinama. Industrinė simfonija – tai išskirtinė galimybė auditorijai susipažinti su gamybos procesais,  o mūsų darbuotojams – pamatyti savo darbo vietą kitomis akimis“, – sako „Peikko Lietuva“ direktorius P. Bulota.

Industrinė simfonija spalio 2 d. „Peikko Lietuva” gamykloje, Petrašiūnuose. Įėjimas yra nemokamas tik su išankstine registracija, turintiems Galimybių pasus.

Daugiau informacijos: https://www.peikko.lt/gimtadienis/

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.