Kauno regione planinės medicinos paslaugos kol kas nestabdomos – Kas vyksta Kaune

Kauno regione planinės medicinos paslaugos kol kas nestabdomos

BNS / Augustas Stankevičius 2021/09/10 19:44
asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos regionuose planinės medicinos paslaugos kol kas dar nėra stabdomos, nors ligoninėse koronavirusu užsikrėtusių pacientų daugėja, BNS informavo gydymo įstaigų atstovai.

Kauno regione užimta maždaug du trečdaliai „kovidinių“ lovų

Kauno regiono COVID-19 ligos valdymo grupės vadovas Vaidotas Gurskis sako, kad Kauno regione užimta iki dviejų trečdalių visų COVID-19 pacientams skirtų lovų.

„Kaune regione turime 178 deguonies lovas, 21 reanimacinę lovą, tačiau jų užimtumas neviršija 60 procentų“, – teigė medikas.

„Situacija yra labai nestabili. Iš vienos pusės, deguonies lovų užimtumas drastiškai nedidėja, tačiau reanimacinių lovų užimtumas vis didėja“, – pridūrė jis.

Pasak jo, jei būtų užimta apie 80 proc. reanimacijos lovų, tuomet tektų kalbėti apie planinių paslaugų ribojimą.

„Tada jautriausiai sveikatos priežiūros sistema ir sureaguoja, nes paprasčiausiai tų pačių lovų reikia pacientams po sudėtingų operacijų, kardiologijoje, neurologijoje – atsiranda poreikis mažinti tas paslaugas, kur galėtų ligoniai palauktų“, – sakė V. Gurskis.

„Planinio sustabdymo ir mažinimo artimiausiu metu nenumatome. Bet tikrai, dirbama ant galimybių ribos, kada reikia teikti ir covidines paslaugas, ir kitas paslaugas“ – pridūrė jis.

Situacija Vilniuje ir Klaipėdoje

Klaipėdos regione, kur epidemiologinė situacija yra prasčiausia šalyje, šiuo metu COVID-19 pacientams gydyti skirta kiek daugiau nei pustrečio šimto aktyvaus gydymo lovų, dar maždaug pusšimtis skirtas gydymui reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose.

Kaip BNS sakė Klaipėdos universitetinės ligoninės atstovė Aistė Noreikaitė, šiuo metu regiono ligoninėse gydoma 190 pacientų, dar 24 paguldyti reanimacijos skyriuose.

„Kitą savaitę turimų aktyvaus gydymo lovų skaičių išplėsime nuo 258 iki 296 visame regione“, – BNS sakė Klaipėdos universitetinės ligoninės atstovė Aistė Noreikaitė.

„Regione planinės paslaugos teikiamos. Tik šiek tiek sustabdytos kai kurios paslaugos Kretingos ligoninėje, tačiau jos teikiamos mūsų, Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, tad pacientai nenukenčia“, – pridūrė ji.

Santaros klinikų duomenimis, Vilniaus regione iš 231 aktyvaus gydymo lovos užimtos 167, o iš 41 reanimaciniam gydymui skirtos vietos yra užimtos 26.

Pasak Santaros klinikų direktorės valdymui Jolitos Jakutienės, Vilniaus regione šiuo metu dėl COVID-19 pacientų gydymo planinės paslaugos nėra stabdomos ar ribojamos.

„Tačiau blogėjant epidemiologinei situacijai, sprendimai dėl planinių paslaugų gali būti koreguojami“, – sako Santaros klinikų direktorė valdymui Jolita Jakutienė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.